Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha úgy mentem át a piroson...

Ha úgy mentem át a piroson hogy nem láthattam már a lámpát azért büntetnek?

Figyelt kérdés
Hogy kicsit érthetőbb legyen. Múlthéten reggel mentem melóba, és valahol a zebrán megálltam mert láttam hogy nem halad a sor- 2-3 mp-vel később elindult és én is át vágtam már, de mivel a mögöttem lévők nem jöttek gondolom az már piros volt, ez piroson való át hajtásnak számít? Vagy mivel a lámpához még zölddel értem ezért nem számít szabály sértésnek?

#közlekedés #autó #Piroson át hajtás
2022. aug. 9. 08:51
1 2
 1/14 anonim válasza:
28%
Nem számít annak, viszont zebrán nem szabad megállni.
2022. aug. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy szoktam, mindig lecsukom a szemem.
2022. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hiszen ugyanúgy átmentél a piroson. Eleve be sem hajthattál volna a kereszteződésbe, ha azt nem tudod elhagyni.
2022. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez szabálytalan volt.

#1: nincs ilyen szabály.

2022. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az útra megengedett sebességgel közelíted meg a kereszteződés, amikor a lámpa sárgára vált, biztonságosan már nem lehet megállni, akkor mehetsz tovább. Gyorsítani tilos. Ha meg tudnál állni, akkor a sárgán sem mehetsz át. Hogy nem büntetnek érte, az egy dolog.

Viszont ahogyan írták, ahol van forgalomirányítás, ott csak akkor szabad a kereszteződésbe behajtani, ha azt a szabad jelzés tartama alatt el is tudod hagyni. Így bár az első válaszoló állítása nem teljesen igaz, de mégis. Azért álltál meg rajta, mert nem tudtál tovább menni.

2022. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne ha akkor végül büntetéssel jár ez a húzásom, akkor azt hol fogom tudni igazolni ,hogy én használtam a járművet nem a tulajdonosa, nem akarok vele kiszúrni
2022. aug. 9. 10:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, szabálytalan voltál, megálltál a zebrán és úgy hajtottál be a kereszteződésbe, hogy nem tudtad azt elhagyni.


#4: De van: 40. § (1) e)

2022. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem kell igazolni. Mondod neki, hogy lehet, hogy jönni fog egy csekk, de ne aggódjon majd te befizetes. Ha nem állítottak meg, akkor az üzembentartót büntetik, neki pontokat nem adhatnak, csak pénzbírságot.


De kb. kizárt, hogy ezért megbüntessenek. Gondolj bele, hogy hány lámpás kereszteződés van az országban, lehetetlen mindet állandóan figyelni. Szóval jó eséllyel semmit nem fogsz kapni.

2022. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7: az a paragrafus megállásra vonatkozik, nem forgalmi okokból való álló helyzetre. Ha elolvasod a 40. § (1) elejét, ez egyértelműen kiderül. Pl. irányzelzővel jelezni kell az ilyen fajta megállást.

De, ha erre hivatkozol, gondolom 5 méterrel a zebra előtt sem állsz meg, mert ez is oda van írva. Tehát, amikor átengedsz egy gyalogost, ennél messzebb állsz meg és engeded őt át, ugye? :)

Szóval: forgalmi okokból nyugodtan megállhatsz a zebrán, ez nem az, amit a KRESZ "megállás"-nak nevez.

2022. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Viszont a zebrán tilos zavarni a gyalogost. Tehát, ha nincs gyalogos, akkor oké, de amint jön egy, aki át akar kelni, onnantól zavarod és szabálytalan.
2022. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!