Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha úgy mentem át a piroson...

Ha úgy mentem át a piroson hogy nem láthattam már a lámpát azért büntetnek?

Figyelt kérdés
Hogy kicsit érthetőbb legyen. Múlthéten reggel mentem melóba, és valahol a zebrán megálltam mert láttam hogy nem halad a sor- 2-3 mp-vel később elindult és én is át vágtam már, de mivel a mögöttem lévők nem jöttek gondolom az már piros volt, ez piroson való át hajtásnak számít? Vagy mivel a lámpához még zölddel értem ezért nem számít szabály sértésnek?

#közlekedés #autó #Piroson át hajtás
2022. aug. 9. 08:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#9: Csakhogy, az áthaladó gyalogosnak a zebrán elsőbbsége van, és a gyalogost zavarni és akadályozni sem szabad. A zavaráson még lehetne vitatkozni bár szerintem azt sem érdemes, de az akadályozás egyértelműen megvalósul, ha a zebrán áll az autó.
2022. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Előzőhöz, ha valakinek nem lenne tiszta:

Nem vagyok még a zebrán, nem vágom el az útját, de a gyalogos nem mer elindulni, elindul, de megtorpan, visszafordul, futni kezd stb., akkor zavartam. És ez is tilos. És ha ott a rendőr bácsi büntetne, és az sem érdekes, ha a gyalog akkor is tenne esetleg, ha sakktábla sima terep lenne, és senki sincs a közelben. Természetétől fogva félénk, zavart.

2022. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12: Igen, ez a zavarás, amiről a kérdés szól, hogy az autó áll a zebrán. Az már inkább akadályozás, mert elsőbbsége lenne, de nem tud áthaladni, csak a "sebessége és/vagy haladási iránya jelentős változtatásával", ahogy azt régen magyarázták
2022. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13. Azért írtam csak be, hátha valaki nem érti mi a különbség a zavarás és a akadályozás között. Sajnos a kérdésben foglalt esettel naponta találkozom Pesten, amikor csak az változik, éppen melyik irány akadályozza a másikat (nem gyalogost). Akkor is behajt, ha teljesen egyértelmű, hogy Bécsig áll a sor, nem nyer semmit két méterrel. Viszont keresztben nem tudnának menni. Aztán a másik irány eljátssza ugyanezt. Így történt a kérdezővel is, csak ő még addig sem jutott.
2022. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!