Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Hajnalban átcsúsztam egy piroson, de még a lámpa után lévő stop tábla előtt meg sikerült állnom és mivel nem voltak mögöttem, visszatolattam. Csak térfigyelő láthatta, számítsak bírságra?

júl. 12. 16:08  Privát üzenet  

A válaszok
Nem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont júl. 12. 16:09 Privát üzenet
Nekem fura a kérdés. Lámpa után nincsen lámpa! Hogy is van? Rendőr lámpa, tábla, útburkolati jelek, egyéb= pl közúton folyó munkák miatt jelző őr!

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont júl. 12. 17:45 Privát üzenet
Nem. Térfigyelő alapján sosem büntetnek! Még bizonyítékként sem feltétlenül használhatnák fel.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont júl. 12. 18:30 Privát üzenet

(Lámpa után STOP táblát, legfeljebb, a lámpás kereszteződés utáni másik kereszteződésben láttam. De, mindegy, ahol te voltál, ott ilyen volt.)

Térfigyelő kamerát települési önkormányzat létesíthet, üzemeltethet. Ezt teheti valamilyen, általa létrehozott szervezet, például, közterület-felügyelet révén.

„A KRESZ*** 40-41. §-ának, valamint más megállási, várakozási vagy táblával jelzett behajtási tilalom vagy korlátozás megszegése esetén a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot.”

2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 224. § (2)

(*** a hivatkozott KRESZ szabályok elolvashatók a KRESZ jogszabályban: [link] )

„a behajtási tilalomra, a korlátozott övezetre (zóna), a kötelező haladási irányra vonatkozó rendelkezések megsértői bírság fizetésére kötelezhetők” „e szabálysértések tekintetében a közterület-felügyelet is jogosult együtt vagy önállóan ellenőrizni”

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 20. § (1) kg) és 20. § (11) f)

[link]

Látható, hogy nem látható, térfigyelő kamera estén a forgalomirányító fényjelző készülék előtti megállási kötelezettség megszegését bírságolni. Nincs, a fenti, tételesen megnevezett szabályszegések közt.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont júl. 14. 13:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Áthajtottam egy piros lámpán, mire számítsak?
Itt van piros lámpánál való áthajtást figyelő kamera?
Minden esetben megbírságolnak piros lámpánál való áthajtáskor?
Áthajtottam egy piros lámpám, este fél 10 kor a Dózsa György út és a Szabolcs utca kereszteződésében. Szerintetek megbüntetnek?
Büntetnek a sárga lámpán való áthajtásért?
A kanyarodósávból egyenesen haladtam tovább. A kanyarodóknak és az egyenesen haladóknak is zöld volt a lámpa. Térfigyelő kamera van. Mekkora lesz a bűntetés?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!