Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hajnalban átcsúsztam egy...

Hajnalban átcsúsztam egy piroson, de még a lámpa után lévő stop tábla előtt meg sikerült állnom és mivel nem voltak mögöttem, visszatolattam. Csak térfigyelő láthatta, számítsak bírságra?

Figyelt kérdés
2019. júl. 12. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Nekem fura a kérdés. Lámpa után nincsen lámpa! Hogy is van? Rendőr lámpa, tábla, útburkolati jelek, egyéb= pl közúton folyó munkák miatt jelző őr!
2019. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Térfigyelő alapján sosem büntetnek! Még bizonyítékként sem feltétlenül használhatnák fel.
2019. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(Lámpa után STOP táblát, legfeljebb, a lámpás kereszteződés utáni másik kereszteződésben láttam. De, mindegy, ahol te voltál, ott ilyen volt.)


Térfigyelő kamerát települési önkormányzat létesíthet, üzemeltethet. Ezt teheti valamilyen, általa létrehozott szervezet, például, közterület-felügyelet révén.


„A KRESZ*** 40-41. §-ának, valamint más megállási, várakozási vagy táblával jelzett behajtási tilalom vagy korlátozás megszegése esetén a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot.”

2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 224. § (2)

(*** a hivatkozott KRESZ szabályok elolvashatók a KRESZ jogszabályban: [link] )


„a behajtási tilalomra, a korlátozott övezetre (zóna), a kötelező haladási irányra vonatkozó rendelkezések megsértői bírság fizetésére kötelezhetők” „e szabálysértések tekintetében a közterület-felügyelet is jogosult együtt vagy önállóan ellenőrizni”

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 20. § (1) kg) és 20. § (11) f)

[link]


Látható, hogy nem látható, térfigyelő kamera estén a forgalomirányító fényjelző készülék előtti megállási kötelezettség megszegését bírságolni. Nincs, a fenti, tételesen megnevezett szabályszegések közt.

2019. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!