Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem értem a Suzuki ECSTAR...

Mostmondjammeg kérdése:

Nem értem a Suzuki ECSTAR olaj mitől jobb egy ismertebb márkánál, például a Castrol motorolajtól?

Figyelt kérdés
Gyári olaj a Suzuki Balenonál is az Ecstar Motorolaj a király, de mivel különb egy márkás, neves olajtól, ugyanolyan tipus paraméterekkel

#motorolaj #Castrol #Ecstar #minősége ismeretlen
2022. aug. 22. 19:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Minősége ismeretlen,

[link]

[link]

De semmi közelebbi információ a termékről, fura.

2022. aug. 22. 19:52
 2/11 anonim ***** válasza:

A suzuki gyári beszállítója, és ez már nyilván okod ad a bizalomra vele szemben.

Ha egy gyártó ezt használja akkor rossz olaj nem lehet.


Amugy nem kell túl misztifikálni az olaj márkákat, a lényeg hogy az olaj megfeleljen a gyári előírásoknak, az hogy a dobozára milyen márkanév van írva szinte mindegy!

2022. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor is zavar egy világ méreteiben ismeretlen nevű motorolaj, a Castrol márkában jobban bízok.
2022. aug. 22. 20:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak felénk ismeretlen, japán motorolaj, attól hogy nincs túl marketingelve mi felénk még nem biztos hogy rossz:)


A castrol pont az ellenkezője, mindenhol a castrol olajat tolják, reklámozzák, és nem gondolnám hogy jobb lenne a többi motorolaj márkánál.

Azért jobb a castrol szerinted mert te többször halod a castrol márkanevet?

2022. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elég sokfelé használja a Castrolt saját motorolajának, igen. Ford Mercedes, BMW..
2022. aug. 23. 06:45
 6/11 A kérdező kommentje:

Az ECSTAR motorolaj minősítését API: SN !! ennyi ?

A legalacsonyabb üzemanyag-fogyasztást biztosítja. Fura az egyszerűsége és a:

Csereintervallum:

20 000 km vagy 1 év (amelyik előbb bekövetkezik*) Baja lesz az álló gépjárműben 1 év alatt?

2022. aug. 23. 09:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden gyártó más-más társasággal szerződik le. Mazdánál pl. Total.

Sajnos azt, hogy egy adott viszkozitáson belül melyik a legjobb, az nem tudjuk meg. Ahhoz laborvizsgálatok kellenének. Az ilyen autógyártós olajokat is valamelyik nagyobb társaság gyártja, csak 1,5-2.0x-es áron adják. Érdemes egy normális gyártótól venni betartva a viszkozitást és az API / ISLAC előírásokat.

2022. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként, nem tudni miért, de az új gjm-k az olajcseréjét 1 évig nem igazán akarták kicserélni, mondván a gyári olaj sokkal jobb, mint amit a márkaszervizben adnak, máig nem értem miért.
2022. aug. 23. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez az olajmárkák közötti preferencia egy örök kérdés autós körökben, és az egyetlen korrekt választ már leírta rá a kettes: legyen megfelelő a specifikáció. Ezen túl persze ha lehet ne az Obi sajátmárkás olaját vegyed és hasonlókat, valójában mindegy. Nekem például az agyonajánlott meg agyondícsért Castrol olajokkal pont BMW-ben volt már nem mondom hogy bajom, de fenntartásom - azonos specifikációnak megfelelő Motul olajjal nekem jobb tapasztalatom volt, nekem ezért az a preferenciám, de nem mondhatom ki hogy hát az jobb lesz mindenkinek, mert nem.
2022. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Megvettem a ECSTAR motorolajat, tényleg Suzuki logós a doboza 4 Literes, és nem is annyira drága 10600ft


[link]


Info a dobozon a termékről, csak amit fent is írtam

2022. aug. 23. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!