Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségeteket, ötleteteket kérném az alábbiakban.

Clio 2 1.4 16V 2002 MotorKód: K4J 710

4 hónapja van nálam és most másodjára produkálta ezt.

Sima városi autózás, egyszer csak érzem elveszi a gázpedált a lábam alól . Fordulat fixen 2.500-ra emelkedik és itt le is szabályoz, hallatszott a gyújtás megszakítózás. Gázra nem reagált , közben villogott az izzítás visszajelző lámpa! ( benzines autóban? 🤔 ) Megálltam , motor leállít majd közvetlen újra indít és a hibának újra nyoma sincs.

Ez elég veszélyes tud lenni mégis mi okozhatja?

Hibatároló üres.. 😔



2022. aug. 25. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A motorvezérlő egység kezd tönkre menni.
2022. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
El foglak keseríteni: az egy baromi rossz autó megbízhatósági szempontból. Sok baja lehet, de ha javításra is kerül, rövid időn belül lesz majd más baja. Aztán még egy, meg még egy...
2022. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es akkor mi számít megbízható márkának?

Csak a Volkswagen-t meg Fordot hagyd ki azok igazi betegágyak meg pénztemetők!

2022. aug. 25. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:

A Ford nem betegágy egyáltalán, csak megfelelő motorral kell venni. Persze ha 1.6 dízelt választ az ember, akkor az francia motor... ja hopp megint a franciáknál van a baj. De például az 1.6 szívóbenzin Focus 1-2-3-ban nagyon stabil motor, futóműve magasan a legjobb a kategóriában, könnyen szerelhető, alkatrészek olcsók.


Amúgy aki olcsó és megbízható autót akar, annak még mindig népautót kell néznie. A népautó nem véletlenül népautó. Azért népautó, mert megbízható. Ami nem megbízható, az nem terjed el olyan széles körben, hogy népautó legyen. Opel Astra (F-J), Ford Focus (1-3), Suzuki Swift (vasaló, nem a régi papírmasé). Olcsó, megbízható. Tessék.

2022. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmi bajuk a francia autóknak, ugyan olyan fostalicska a többi is amit felsoroltál ha elhanyagolják! Ecotec motor nem kell főleg ha az ember nem ismeri az előéletét. VW meg a Ford kb kirohad alólad. Állandóan karosszériázni kell és egy vagyonba kerül bármennyire is jó a motorja. Futóműve tényleg jó , dupla lengős meg miegymás csak ne menjen tönkre mert a gatyád rámegy akkor. Suzuki jó de a mutatósabb darabok magasan vannak árazva az extráihoz képest. De inkább térjünk vissza a problémámra amit megosztottam.
2022. aug. 26. 14:46
 6/7 anonim válasza:

A közel 20 éves autóknak szokott baja lenni származási országtól függetlenül. Nekem 1.2 16V- s változat van 2002-ből, ami 2 éve nálam van és a motorjával még soha nem volt gond. Amikor megvettem azt is figyelembe vettem, hogy "népautó" legyen, mivel sok esetben a bontott alkatrész olcsóbb, javíttatni is olcsóbb, mint nagyon sok más típust, illetve bizonyos szempontból faék egyszerű autó (egy izzócserénél, zármotor cserénél nem kell szakszerviz). Nem értem azt a sztereotípiát sem, hogy a francia autó csak szar lehet- minden márkának megvannak a maga kevésbé sikerült, illetve hírhedt darabjai, de szerintem a Clio II pont nem ezek közé tartozik (tekintve, hogy nagyon sok fut ma is az utakon).

Az biztos, hogy normális hozzáértő szerelő kell hozzá, aki nem sz@rozza le alapból, pusztán azért, mert "francia".


Szerintem nézesd meg normális diagnosztikával, illetve szerelővel, mert amúgy egy szerethető kisautó a Clio.

2022. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm szépen , mindenképpen így fogok tenni! :)
2022. aug. 27. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!