Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlotok elsőre?

Milyen autót ajánlotok elsőre?

Figyelt kérdés

Nem igazán ment jól a vezetés, ezért olcsót akarok mindenképpen venni, hogyha esetleg osszetorom, akkor se fájjon érte nagyon a szívem. Jelenleg kb 500ezret szánnék rá. Természetesen, ha majd belejovok a vezetsbe, akkor lecserelnem egy jobbra, dragabbra, de most először ennyit aldoznek rá.

Ebben az árkategóriában mi az, ami most elfogadható?


Nő vagyok egyébként, szóval nekem autók terén nem igazán számít most a motor meg ilyesmik, inkább még ott tartok, hogy kívülről tetszen.


Nyugodtan írhattok bármilyet, majd utána nézek, hogy tetszik-e nekem.


Még annyit, ha ez fontos, hogy egy kisebb városban közlekednek vele, nem nagy utakat készülök vele megtenni. Max ilyen 20-40km táv lenne a plafon, amit így elsőre vezetgetni akarok.



2022. aug. 28. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
swift, corsa, clio, punto
2022. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Csakis régi Swiftet ajánlok ennyiért. Minden olcsó hozzá és ha jót veszel, az is marad. Sosem romlik el ha mindent megkap ami kell(kopó-, fogyóalkatrészek). Na és ezt nem is fogod sajnálni egy két padkázásnál, meghúzásnál.
2022. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Smart
2022. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Régi Suzuki Swift, Toyota Yaris.
2022. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

#3 Smart???? Annál hulladékabb autót nem is ajánlhattál volna.


Suzuki Swift, Toyota Yaris, Opel Corsa, én is ezeket ajánlanám. Filléres fenntartású, megbízható kis autók.

2022. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Mennyivel hulladékabb egy Smart, mint egy Suzuki swift?
2022. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
#6 tájékozódj, és meglátod.
2022. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Feleségemnek 8 éve Smartja van, kopón kívül semmit nem kellett rajta csináltatni.

Fogyasztása jobb, mint a többi autónak, amit írtatok.

Szerintem olcsóbb is, de ebben a kategóriában ez már egyre megy.

2022. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Koaxk Ábel ***** válasza:
79%

VW Polo vagy VW Lupo azok aranyos kis autók, és amúgy fenntartásuk is élhető.


Amennyiben ez a vonal nem tetszik, akkor Toyota Aygo, Toyota Yaris, Honda Jazz


És nagyon vészmegoldásnak: Renault Clio, Renault Twingo, Fiat Panda, Fiat Punto


Vagy a joker a Suzuki Swift, ami kb mindig mindenkor előhúzható


Én inkább a német vagy japán vonal irányba nézelődnék első körben.

2022. aug. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem rossz a régi Swift, csak karambol ne legyen, mert rádcsuklik mint a kártyavár, légzsák sincs mindegyikben. Törekednék azért a biztonságra is, Koaxk Ábel véleményét osztom.


A pénzeddel is úgy kalkulálj, hogy legyen az esetleges javításokra is, mert nincs olyan használtautó (vagy csak nagyon kevés), amibe beülsz és mész. Idővel úgyis lesz valami, amihez hozzá kell nyúlni.


Mindenképp bulizd ki az eladótól, hogy egy köztes helyen (senkinek sem a haverja, pláne nem az övé) nézzék át a kocsit vásárlás előtt, nem a reklám helye, de ha budapesti vagy, akkor az M3 bevezetőnél található Avalont javaslom. Nincs 100% garancia, mert nyilván nem látnak bele az autóba az utolsó csavarig meg tömítésig, de azért amit látnak és elérnek, rátudnak mérni, az alapján megmondják, hogy mire lehet számítani. Persze attól még lehet valami rejtett hiba, ami 2 hét múlva tör elő, ők sem orákulumok.


Valahogy mindenképp, mert nincs annál rosszabb, amikor veszel egy autót és költöd is rá a vételárat, ha nem többet. Használt esetén aktuális állapotot veszel, tehát nem reklamálhatsz, hogy 1 hónappal később hengerfejes lesz az autó, vagy szar a futómű. Persze ha van egy jó ügyvéd ismerős, akkor tud hatással lenni a dologra, láttam már ilyet közeli ismeretségen belül, de azért nem ez az átlag.


Mindenképp javaslom a kinézett autó utáni informálódást, 2022 van, minden márka és típus rendelkezik 30 Facebook csoporttal, csatlakozz, olvass, informálódj, már az előtt, mielőtt elmész szemlét venni, mert tudni fogod, hogy XY autó esetén miket kell nagyítóval nézni. A nepperek (autókereskedők) meseszép előadásainak tilos hinni, csalódásmentes állapot, koppanásmentes futómű, hozhatom a tollat aláírni? és társai. Eladni, jól járni akarnak, nem minőségi szolgáltatást nyújtani.


Nem a legegyszerűbb itthon jó használt autót venni, de nem is lehetetlen. Leginkább türelem kell hozzá, nem kell igent mondani az első ránézésre szép autóra, legyen több a tarsolyban, de ne légy paraszt, szólj az eladónak időben, hogy kösz mégse. Ami a legszimpibb, arra próbálj lezsírozni egy átnézetést és ha ott is minden rendben, akkor mehet az aláírás.


Sok sikert és sok balesetmenteset!

2022. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!