Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70kw nál erősebb fojtott...

70kw nál erősebb fojtott motor használatánál a2 vel, mik a következmények?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek, nem hegyi beszédet meg ki oktatást szeretnék kérni, csak tapasztalatot, véleményt, hogy aki igy motorozik, vagy motorozott, közúti ellenőrzésnél szóltak e. Illetve műszakin. Normális válaszokat előre is köszönöm.

2022. aug. 29. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Tehát kategória feletti jarművezetésről van szó?
2022. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, tisztában vagyok a kategória hatérokkal, csak az a kérdésem, hogy mennyire nézi egy közúti járőr, hogy az én motorom eredeti teljesítménye nem 70kw hanem 72.6.
2022. aug. 29. 19:15
 3/8 A kérdező kommentje:
illetve mennyire tudja mert ugye az eredi teljesítmény nem kerül a forgalmiba
2022. aug. 29. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha A2-vel vezetsz, akkor edes mindegy, hogy 70 kw v 72. 48 lóerő felett jutalmad A korlatlan kategóriától általában 2 év eltiltás, illetve jogosítvany nelküli vezetésért dadá lesz. Rendőrnél.

Műszakin ha nem hirdeted, hogy nincs rá ervényes jogsid, akkor nagy baj nem lehet, a neveden bármi lehet, de inkább szerelő vigye, az kenyelmesebb, meg ugy kizart, hogy belefutsz valami akadékoskodó rohadékba.

2022. aug. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de fojtott motorról van szó. 48le re van fojtva csak nem 70 ről hanem picit több ről. De szerintem egy átlag járőr ezt nem mondja meg ránézésre. Nagyon max ha ismeri a modellt
2022. aug. 29. 19:55
 6/8 A kérdező kommentje:
mert ha ez nem legális, akkor nem tudom miért van több 10 ezer motor ami többről van le fojtva, ezért feltételezem, hogy el lehet menni azzal csak kell a kiskapu
2022. aug. 29. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá hány lóerőről van lefojtva, ha gyárilag 48lóra van fojtva és ez így van neked a forgalmiban, akkor ez így legális, semmi dolgod nincs vele.
2022. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, nyilvánvalóan szavam nem lehetne, mert én nem tartom be a dolgokat, de szerintem nem nagyon lenne olyan magyar rendőr aki az így is nevetségesen kevés bére mellett, aminél többet érdemelne, majd az én motorom teljesítményét analizálgassa...
2022. aug. 29. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!