Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikeresen át ment műszaki...

Kingdefender kérdése:

Sikeresen át ment műszaki vizsgán az autóm, ezek szerint jó a részecskeszűrő?

Figyelt kérdés

Németországban történt a műszaki a GTÜ-nél.

Sűrűn regenerál az autóm 150 km a ciklus nagyjából.

Épp itthon vagyok Magyarországon és nem tudom el dönteni el vigyem e az autóm részecskeszűrő tisztító céghez vagy inkább ne, mert csak többet ártok vele?

Amúgy a sűrű regenerációt leszámítva minden rendben vele.



2022. szept. 7. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy jó hogy nem engedi át a kormot. Érdemes kimosatni, hátha segít. Ha sűrűn regenerál az lehet attól hogy már telítődve van olyan molekulákkal amik nem tudnak elégni vagy összeégett a szűrő. Ha égett akkor kuka és új kell bele.
2022. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már hónapok óta szenvedsz vele, hogy nem vitted el eddig szerelőhöz...? Német fizuból csak telt volna nem?? De hát minek is kímélni a drága kocsit...


Vagy ez a tipikus látszatra-autót esete, de szervizelni meg nincs kinek?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__11..

2022. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A műszaki vizsgán mért érték annyit jelent, hogy a károsanyag kibocsátás a méréskor nem haladta meg az előírt határértéket.

Műszaki vizsgán nem foglalkoznak azzal, hogy az autód valójában milyen állapotban van motorikusan.

Közlekedésbiztonsági, környezetvédelmi szempontokból végeznek néhány ellenőrzést.

2022. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez érdekes... Az enyém új korától ~200km-enként regenerál. Pedig 90%-ban 220 km-re járok vele autópályán. Tehát nem városi futkosásra használom. Amíg nem jött ez a mizéria az üzemanyagokkal, azaz nagyjából idén tavaszig, új korától kezdve csak prémium gázolajat kapott. Most 4 éves, 47.000km-rel, tehát agyonhasználva sincs.

Idén volt az első műszaki vizsgája. Nem tették szóvá hogy bármi gond lenne a filterrel.

2022. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A félre értések elkerülése végett, igenis foglalkozom az autómmal és még kap mindent amit kell. Pont ezaz hogy vittem szervizbe de azt mondták jó a dpf. Viszont azért mégis csesztet miért regenerál ilyen sűrűn. Viszont ha érdemes inkább tisztíttatom ha az használ mint 3600 euróért egy újat, úgy érzem még nem kell az új neki. Viszont olvastam olyat, hogy a tisztítással többet árthat mint használ.
2022. szept. 7. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!