Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Betörte a szélvédőm a szembe...

Betörte a szélvédőm a szembe jövő busz, számíthatok kártérítésre, vagy vakfolt?

Figyelt kérdés

Hazafele tartottam melóból lakott terület, 50-es sebesség. Előttem gyorsan ment el egy platós autó, kanyar és nem voltalőttem már előttem senki, szembe sávban jött egy busz és két másik autó amint a busz mellém ér és elment hatalmas pukkanás és a szélvédőm széle betört.


Először fel se fogtam mi történt, aztán láttam a pókhálót, megfordultam és a rendszámot felírtam és az időpontot.


Azt fogom mondani, hogy menetrögzítő kamera is felvette és ha nem hajlandók kifizetni az új szélvédőm, akkor megyek a rendőrségre és az összes létező helyen feljelentem őket.



2022. szept. 26. 20:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kötelező biztositásod van akkor nulla pont.
2022. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%

Tehát mész 50-el. Szemből egy busz szintén 50-el.

Egyszercsak, te hirtelen nem látsz semmit, mert pókhálósra repedt a szélvédő. Megpróbálsz biztonságosan megállni, hiszen vakon mész egy teherautó után. Ez legalább 5 mp, ezalatt a busz legalább 70 méterre van mögötted, és folyamatosan távolodik. Újabb 2-3 mp mire felocsudsz, hiszen azt sem tudtad először hogy mi történt. Eddigre a busz legalább 100 méterre van tőled, de te látod a rendszámát.

Sasszemed van tesó.

Aztán nekiállsz tollat papírt keresni, hogy felírd a rendszámát és az időpontot. Persze a telefonodba is beírhatod, mindenesetre nagy lélekjelenlétre vall.

Aztán megfordulsz, és pókhálósra repedt szélvédővel a busz után eredsz, de az bacik megállni.

True story bro.

2022. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
96%
Ez a tipikus eset, hogy mire jó a casco.
2022. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
96%
Történt ütközés? Nem. A te sarad.
2022. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 krwkco ***** válasza:
93%

#12

Szerintem csak annyi a gond a kérdéssel, hogy a kérdező nem tudja, hogy mi az hogy valami "pókhálósra törik".

Felteszem, hogy annyi történt, hogy keletkezett egy repedés a szélvédőn. Az ipse nyugisan megfordult, utolérte a buszt, villogott, anyázott és felírta a rendszámot.

De ez nem változtat azon, hogy a buszvezető nem fogja azt mondani, hogy ő verte fel a követ, mert nem is tudhat róla, hogy tényleg így volt-e. A felelősségbiztosítója meg nem fog fizetni.

És ahogy mások is mondták az ilyen szélvédőtörés együtt jár az autózással. Olyan ez, mint amikor az ember szépen nyugisan "krúzol" és nem is sejti, hogy közben fogy a tankból a benzin. Ami neki később sokba fog kerülni.

2022. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
96%

A hamis vád büncselekmény. Azt ügye tudod! Bűnügyben a nyomizó hatóságnak kell bizonyítani. Polgári perben annak, akinek érdekében ál. Ez rendszerint a felperes.

De ha a rendőröknek csak eldurrant szélvedőt tudsz mutatni, el fignak hajtani a francba, és jogosan.

2022. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
97%
Én előbb gondolnék arra, hogy valami lepottyant az előttem haladó platós autóról, mint hogy a mellettem elhaladó busz ver fel kavicsot.
2022. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
96%
És honnan veszed hogy a busz törte be? Lehetett random is, pl hőkülönbség. Erre senki sem fog fizetni neked pláne hogy bizonyítani sem tudod.
2022. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%

"Azt fogom mondani, hogy menetrögzítő kamera is felvette és ha nem hajlandók kifizetni az új szélvédőm, akkor megyek a rendőrségre és az összes létező helyen feljelentem őket."


Az évszázad fenyegetése :D Elárulom neked, mindegyik busztársaság kizárólag feljelentés által hajlandó megtéríteni az okozott kárt, tehát még ma sétálj be a rendőrségre, talán nem zavarnak el bizonyíték nélkül.

2022. szept. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a egyik busz társaság se fizet ilyenért.

Esetleg a biztosító.

2022. szept. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!