Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Betörte a szélvédőm a szembe...

Betörte a szélvédőm a szembe jövő busz, számíthatok kártérítésre, vagy vakfolt?

Figyelt kérdés

Hazafele tartottam melóból lakott terület, 50-es sebesség. Előttem gyorsan ment el egy platós autó, kanyar és nem voltalőttem már előttem senki, szembe sávban jött egy busz és két másik autó amint a busz mellém ér és elment hatalmas pukkanás és a szélvédőm széle betört.


Először fel se fogtam mi történt, aztán láttam a pókhálót, megfordultam és a rendszámot felírtam és az időpontot.


Azt fogom mondani, hogy menetrögzítő kamera is felvette és ha nem hajlandók kifizetni az új szélvédőm, akkor megyek a rendőrségre és az összes létező helyen feljelentem őket.



2022. szept. 26. 20:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
93%
#20 Igen a casco, de nem a társaság biztosítója.
2022. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%
És miért nem kísérted el a buszt a következő megállóig?
2022. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 krwkco ***** válasza:
92%

"És miért nem kísérted el a buszt a következő megállóig?"

Teljesen felesleges lett volna. Ha a buszvezető korrekt, akkor azt mondja, hogy ő nem tudja igazolni, hogy az ő kereke követ pattintott fel. És csinálj, amit akarsz.

Ha ez működne, akkor bárki, akinek kőfelverődés van a szélvédőjén megállíthatna egy buszt és ingyen javíttathatná.

2022. szept. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
75%

„Mi a teendő, ha kőfelverődés folytán szélvédőkár érte a gépjárművet?


A kőfelverődésből származó szélvédőkárok – a bizonyítási nehézségek miatt – a kötelező gépjárműfelelősségbiztosítás legproblémásabb esetei közé tartoznak. Nem véletlen, hogy van olyan biztosító társaság, amelyik a kötelező felelősségbiztosítás mellé választható elemként kínálja a kiegészítő szélvédő biztosítást.


Ilyen esetekben az a gyakori probléma, hogy annak a gépjárműnek a vezetője, amelyik az úton lévő kavicsot felveri, a legtöbb esetben észre sem veszi a felverődést.


Amennyiben a biztosító a kárigény elbírálása során nem látja megalapozottnak a felelősség kérdését, végső soron a bíróságnak van joga kimondani, hogy adott körülmények között fennáll-e a biztosító kártérítési kötelezettsége vagy sem.


Amennyiben a károsultnak van casco biztosítása, az ügy gyorsítása érdekében célszerű kárának rendezését annak terhére kérni.”



Saját kiegészítésem: a jármű vezetője egyetemlegesen felel az okozott kárért, akár hibás benne, akár nem. A kőfelverést nem lehet felróni vezetési hibaként. Szinte lehetetlen elkerülni. Ugyanilyen a gyalogosok lefröcskölése is. A víztócsát persze rend szerint lehet látni, és lassítással csökkenthető a szétnyomott víz. De akár 5 km/h sebességgel is nyomhat ki a kocsi annyi vizet, hogy kellemetlenséget okozzon a gyalogosnak.

Nem ismétlem az idézet szöveget, de egy kő felcsapása nem olyan, mint amikor mondjuk elsodor egy motorost, és azt mondja, hogy hát én nem láttam, nem éreztem, nem hallottam semmit.

2022. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Sok bunkó kötekedőnek ment először a negatív, szívesen :)


Rosszul fogalmaztam, 200 Ft-os nagyságú pókhálóm lett a látóterem alatt, remélem így már világos a gyengébbeknek.


Nem jeleztem a bajt, mert semmi bizonyítékom sincs, magamon kívül, egyedül a menetrögzítő kamera segített volna, ami nem volt.


Eltelt egy nap, a munkám miatt nem volt időm erre, holnap azért felhívom őket, hátha....


Tanulság előre és hátra menetrögzítő kamerát tegyetek fel!

És casco se árt!


Fizikát meg ajánlom aki nem tudja, milyen egy 8-9 Baron felfújt abronccsal közlekedni és kaviccsal találkozni.

2022. szept. 27. 19:25
 26/28 petizacc ***** válasza:
76%
Bele vagy betegedve abba a 8-9 bar-ba. :D
2022. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
78%

"Eltelt egy nap, a munkám miatt nem volt időm erre, holnap azért felhívom őket, hátha...."

Ha ez így működne hogy betelefonálásra fizetnének, a magadfajták milliomosok lennének már. El fognak hajtani azzal hogy bizonyítsd.

2022. szept. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
72%

"És casco se árt!"

Az ilyen eseteknél ez alap hogy cascod legyen! Ébresztő!! :P

2022. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!