Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelt mekkora távra érdemes...

Dízelt mekkora távra érdemes venni?

Figyelt kérdés
Pl mennyit kéne ahhoz autózni, hogy megérje a dízel a benzines helyett?

2022. okt. 3. 16:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Az a legjobb neki, ha egy beindítással (azaz egyszerre) mész vele legalább 20-30 kilométert.
2022. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Évi minimum 20 ezer km, és egyszerre minimum 30 km-s utak. Az alatt inkább benzines.
2022. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
33 km-re van a munkahelyem, oda járnék el vele naponta.
2022. okt. 3. 16:40
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Erre nincs egzakt válasz, ha lenne két konkrét motortípus két konkrét autótípussal (beleértve kivitel, felszereltség, stb), akkor esetleg lehetne valami összehasonlítást csinálni, de konkrétan pontosan megmondani akkor sem fogja tudni senki, csak ha valaki olyan elvetemült lenne, akkor tudna kontrollált összehasonlítást csinálni.


Városban a fogyasztása nem nagyobb a dízelnek, szóval ha van BÁRMEKKORA országúti/autópályás szakasz, akkor már a dízel olcsóbbra jön ki.


Viszont ami miatt nincs valós válasz az az, hogy a dízel többletköltségekkel jár. Pl. a turbó nem örökéletű és az emberek 99%-a nem törődik kellően vele, szóval hamar meghalnak, meg ugye ott van a részecskeszűrő is, aminek nagyobb távolságok kellenek a tisztuláshoz és idővel tönkremehet, ha nincs megfelelően kikormolva, meg ilyenek. Az ilyen többletköltségek javarészt a tulajdonos vezetési stílusától függ és megmondhatatlan, hogy ezek a többletköltségek mikor fognak jelentkezni, illetve hogy az üzemanyagon megspórolt pénz fedezi-e ezeket.


Én azért szoktam azt mondani, hogy nem éri meg a dízel kb. SOHA, mert az ember nem olyan, hogy ha megspórol valamin egy kevés pénzt, akkor azt félreteszi. Ismered azt a viccet, amikor mondják a dohányosnak, hogy:


- Ha nem cigiznél, akkor 10 év múlva tudnál venni egy Ferrarit.

- Te dohányzol?

- Nem.

- Akkor hol a te Ferrarid?


Az üzemanyagon megspórolsz mondjuk havi 5 ezer forintot (mondtam egy random számot), de azt a spórolást te valószínűleg nem fogod félretenni, ahogy az emberek 99%-a sem teszi félre. Elveri másra. Aztán meg mikor jön a turbócsere, vagy DPF csere, akkor csak megy a huhogás, hogy "hú nincs nekem erre 500 ezer forintom". Nincs hát. Hiába spóroltál az üzemanyagon, most ugyanúgy nincs pénzed megjavíttatni a dízeledet.


De ez csak az én két fillérem, nem kell egyetérteni velem. Én csak ezt látom, mint autószerelő. Amikor tönkremegy a dízel, soha senki nem mondta még azt, hogy "á semmi baj, itt van rá a pénz abból amit megspóroltam az üzemanyagon".

2022. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
250x66=16500 Ha mész máshova is, erre már megérheti.
2022. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%

4.

A 28 éve vásárolt dízel Mercimen még semmi nem romlott el.

A 28 év alatt egy égő égett ki a többi még eredeti gyári.

(Igaz, hogy turbó nincs is benne.)


Az üzemanyagon kb, 2,5 milliót spóroltam egy hasonló benzineshez képest.

Bocs.

2022. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, gondolkozzál logikusan!

Szerinted miért járnak a taxisok -szinte- mindenhol dízellel??!

2022. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

#6 Király. És? A legkisebb mértékig sem releváns ez a történet. Nem mérvadó az, hogy egyetlen ember 28 éves dízele, ami se nem turbós, se nem DPF-es, stb, milyen állapotban van. Nem ez a kiindulási pont.


A kutyát nem érdekli a 28 éves Mercid.

Bocs.


Ui: felteszem a kérdést: ez a 2.5 millió megspórolt forint, ez neked rendelkezésedre áll? Konkrétan félre van téve az a 2.5 millió forint? Mert ha nem, és gyanítom hogy nem, akkor még a te példád is engem igazol.

Kösz.

2022. okt. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%

8.

Mindjárt megdöglesz az irigységtől a fostalicska benzineseddel ami 20 litert zabál!

Ha mész is vele, akkor meg még többet.

:))

2022. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Beindítás után 50-100 km legalább, évi 12 000 km minimum.
2022. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!