Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van nyomós indok, amiért egy...

Van nyomós indok, amiért egy öreg autóba nem érdemes pénzt invesztálni?

Figyelt kérdés
Hasonló cipőben járok, ezért érdekelnének a vélemények. Magam szerelgetem, újítgatom, de néha eljátszadozok a gondolattal, hogy érdemes-e. Gyakorlatilag számomra csak a biztonság szólna az új autó mellett, de pénz szűke miatt ez kivitelezhetetlen gondolat. Ne hülye gyerek tuningra gondoljatok! Célom a közel gyári állapot visszaállítása, valami olyasmi állapot, amivel mondjuk egy műszaki vizsgán simán átmegy egy 20 éves autó.
2013. febr. 20. 09:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

mi is ezt játszuk,

ha valami elromlik az autónkban ,akkor veszünk bele új alkatrészt,

2013. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Elsősorban azért mert azt a pénzt amit belefektetsz már sose fog visszajönni.Az autó értéke csökken főleg egy öregautónál.

Másrészről pedig pedig amit ráköltesz már egy fiatalabb autót tudnál venni.

2013. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Amennyit egy új autó veszít az értékéből azzal hogy kihoztad a szalonból, annyiból egy régi évekig javítgathatsz. Régi autónál mérlegelni kell. Ha valami nagyobb gubanc van vele, akkor kell gondolkodni valamivel újabb autó vételén.
2013. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
De itt nem úgy kell gondolkodni hogy szalonból vesz az ember autót csak egy fiatal 3-4-5 évest
2013. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Tegyük fel van egy 20 éves ( 1993-as ) autód.

Az értéke 300e forint, ennyiért veszed meg

Erre ráköltesz alkatrészként szerelni évente mondjuk 100e forintot. Tehát ha 3 évig van meg az autó akkor 600e forintodba van. Eladni kis szerencsével ugyan úgy 300e-ért tudod eladni.


Ha veszel 600e-ért egy 10 éves autót akkor kis szerencsével és alapos utánajárással és állapotfelméréssel max 100e forint szervízköltséggel eljársz vele 3 évet, majd eladod 500e-ért.


Vagyis spóroltál 100e forintot és egy 10 évvel modernebb kocsival járhattál.

2013. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki nagyjából annyiért vegyen autót, amennyit maximum rá tud költeni. Ha ez az összeg 300 000, akkor annyi. Lehet hogy neki a 600 000-es kocsira még 3 évet kellene gyűjtenie, de ha olyan a körülmény hogy kell a kocsi, akkor is legyen valamivel járni.
2013. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Jó kis sztori, remélem lesz valakinek türelme hozzá.


[link]

2013. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

..."Másrészről pedig pedig amit ráköltesz már egy fiatalabb autót tudnál venni."


Az ilyen érvelést soha nem értettem!

Ismerek pár olyan embert, aki ilyen címszó alatt lecserélte a ~20 éves autóját, vett egy 2-3 éves autót hitelre.

Namost, a törlesztőrészlet legyen havonta 40ezer, mondjuk 5 évig. Azaz 5 év alatt költ az autóra 2.400.000 forintot úgy, hogy közben még olajat sem cserélt benne!

A huszon.. éves autóra évente költött kb. 60-80 ezret, a különféle szervizelésekre, javítgatásokra. Az 5 év alatt 400.000 Ft.

Tehát, amit ráköltesz, abból egy fiatalabbat tudnál venni?

2013. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

'85-ös autóm van,rá költöttem 1 millió körül,még hátra van a fényezés. Utána 10 évig nem nagyon kell hozzányúlnom,sőt valószínű 10 év múlva többet fog érni mint amit most veszel újabbat. Egyébként újabb autóknak drágább a szervizelése. Nekem a szilentek (összes) max 50e ft(jó persze sok kedvezményem van már). Haverom autója 2006-os bal oldalon 2 szilent csere majd (gyári) 50e ft,és akkor még nem beszéltünk a computer és egyéb bajokról...az én kocsimban a legbonyolultabb elektromos szerkezet az elektromos ablak.

Biztonságról : Új futóművet kap az autóm nagyobb fékekkel, ha akarom bekötöm az ABS-t is . Szóval engem nem győz meg a dolog h. nem éri meg idős autót feléleszteni...több okból sem. Pl.: Ha Te/Ti csináljátok tudod,hogy mi van benne,és törekedsz ,hogy a legjobbat hozd ki magadból . Ezzel már kilőtted a zsákbamacska kockázatot,plusz ha netán később valamit cserélned kell nem fog lehúzni a szerelő,hisz megtudod magadnak csinálni. Nekem újszerű a motor ,a felújítás óta van benne kb 80-100e km . Mivel TDI-ről beszélünk még egy darabig biztonságban érzem magam,nem kell hozzányúlnom. Ez egy életforma,egyfajta szerelem,ezt mindenkinek magának kell eldönteni ,hogy neki megéri vagy sem.

2013. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Vettem az autót 200e-ért, az átírás volt a legfájdalmasabb, eredetvizsgával volt 80e. Első 3 hó biztosítás, fedezetlenségi díjjal 20e / ez az én hülyeségem/. Új akku 20e, hátsó fékek kompletten, főfékhengerrel 25e, hátra komplett szilent csere kb 30e, gömbcsukló porvédők cseréje, kormányösszekötők porvédő cseréje. Szerszámok, ezt nem számoltam, de gyakorlatilag egy csavarhúzóval kezdtem :D Elektronikai apróságokat nem számolom, gyakorlatilag aprópénz + a kézügyességemet követelte meg : Elektromos ablak hiba, új hangszórók, hifi bele /ez nem létszükséglet, ezeket is hibásan vettem, megjavítottam és installáltam/ rosszak voltak a ködlámpák is, nem egyszerűen, gyakorlatilag minden, mindennel össze volt rohadva, biztosítékokat is átnéztem, gyári értékűekre cseréltem /7.5A helyett volt ahova 20A-os került, ez így nem maradhatott/ Egy ideig számoltam, de utána nem idegesítettem magam rajta. Ment az autó, de maximalista vagyok, ha valamit látok, hogy nem ok, azt kicserélem, megszerelem. Sztem olyan 150e-et költöttem rá, a belsejét is kompletten kitakarítottam, tényleg gyári állapotúnak tűnik, nyoma sincs a nikotin szagnak és az ezzel járó sárgásbarna lerakódásnak. Tavasszal cserélek benne vezérlést és terveim szerint új kuplungszerkezet is kerül bele. Lakatolás már lehet nem fog beleférni év végéig, az lesz a húzós összeg 200e /küszöbök, hátsó sárvédőívek, fényezéssel/ Megéri-e? Na ezt nem tudom..Persze lehet vehetnék fiatalabbat, de én abban nem hiszek, hogy az költségmentes lenne, tehát ott legalább 6-700e-re költök rá + ebből a vasból már csak minuszosan jönnék ki. Mostanában kaptam rá ajánlatot az ismeretségi körömből megvételre, de érdekes, hogy még csak el sem gondolkoztam az eladáson :D
2013. febr. 20. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!