Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy teljesen kezdő hogyan és...

Egy teljesen kezdő hogyan és honnan tanuljon az autókról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már régóta érdekelnek az autók, de mikor komolyabban is beleástam magam, mindig arra jöttem rá, hogy bárki bármilyen konyhanyelven akarja elmagyarázni ezt vagy azt az autókról, csak a kötőszavakat értem. Ezért az interneten is teljesen el vagyok veszve, fogalmam sincs, milyen oldalakról, youtube csatornákról, könyvekből tanuljak az autókról, de úgy döntöttem, belevágok. Szó szerint a lehető legkezdőbb vagyok a témában, és olyan oldalakra lennék kíváncsi, illetve minden platformon elérhető tudásra, ami a legalapabb dolgoktól építi fel az autókról való tudást. Próbáltam hasonlóan megfogalmazni a googlenek, mint pl autókról kezdőknek, stb, de már ezeket az oldalakat feldobva sem tudom, hogy mit olvastam, mert olyan összetett és tömény dolgokat magyaráznak. Segítsetek kérlek :D



2022. okt. 3. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Ez van akkor, ha valaki nekiesik egy motronic, vagy common rail befecskendező rendszernek laikusként.

Tessék szépen visszamenni a kőkorszakba és tanulni a forgattyús mechanizmusokról, karburátorokról, megszakítós gyújtásról, soros adagolóról. A modern rendszerek mindíg a korábbiak továbbfejlesztése. Ha megérted a régi technikákat, könnyebben megemészted az azokból kifejlődött újabbakat.

Az iskolában is az autószerkezettan első leckéje az ohv motor forgattyús mechanizmusa.

2022. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Jól mondja az 1es! Amúgy van egy ezer éves könyv. Az a címe hogy ezerféle autó. Érdemes elolvasni.
2022. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Jelentkezz esti képzésen autószerelőnek
2022. okt. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogtok röhögni, ha TELJESEN kezdő vagy, először azt a minimális műszakit tanuld meg, amit elméleti vizsgán kérnek jogsiszerzés elején. Az majd szül benned egy csomó "de miért", "hogy működik" stb. kérdést ami sokkal jobb kiindulópont a továbblépéshez, mint egyből belevetni magad egy modern autó megértésébe.
2022. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:
93%
Vegyél egy autót és kezd el magadnak tákolni. Hiába tanulod az elméletet ha magát az alkatrészt nem látod hogy működik.
2022. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Azért ne autóval kezdjük a tákolást... Vegyél egy Simsont (mondjuk ez 10 éve lett volna jó tanács), azt szedd szét - rakd össze. Egy ismerősöm 14 éves korában kapott egyet kézikönyvvel, egyből szétkapta. 17 évesen 1 évig guberált mindenfélét és épített sajátot. Ma már okleveles járműmérnök. :)
2022. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beviz Elek ***** válasza:
90%
Minek venne motort ha az autók érdeklik?
2022. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Igaz, inkább tákoljon olyan valamit, aminek elrontása esetén komoly veszélyhelyzetet tud csinálni, mint egy olyan dolgot, aminek elrontása esetén az első sarkon megáll és hazatolja.
2022. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább iratkozz be egy OKJ-ra. Közember minimál szervizen túl (mert aknája valszeg nincs otthon) nem sok mindent fog megcsinálni, főleg egy modern autón, és a Lada tuningerek is kicsiben kezdték. Ha nagyon érdekel, iratkozz be egy esti iskolába, végezd el, ott megtanítják normálisan.
2022. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beviz Elek ***** válasza:
57%

#8

Szerintem nem kell úgy hozzáállni hogy úgyis elromlik és ne nyúljon hozzá. Ha mindenki ilyen lenne akkor még ma is a barlangban ülnénk, az emberiséget a kíváncsiság hajtja előre.

2022. okt. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!