Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motorokat ajánlanátok...

Melyik motorokat ajánlanátok egy teljesen kezdő motorosnak A2-es kategóriában?

Figyelt kérdés
Naked és sport kivitelek tetszenek elsősorban.
2021. ápr. 14. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kawasaki Z 300/400, Yamaha MT03, KTM Duke 390, Honda 500-asai is nagyon jók. Kicsit régebbiekből a Kawasaki ER5, Suzuki GS 500 E/F. Ha a Supermoto is belefér akkor a DRZ is egy remek választás. Ezekkel nem nagyon tudsz mellé nyúlni, csak a pénztárcádtól függ.


Nekem személyes kedvencem a KTM Duke 390, én is ilyen szeretnék majd:)

2021. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én régebbi Suzuki Bandit 400at vettem, azzal lehet esni kelni, nem kellett félteni.Nagyon király tanuló alap volt, és fillérek hozzá az alkatrész.
2021. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első motornak ezek nem túl nagyok? Supermotok nem lesznek jók, túl kicsi vagyok hozzájuk, inkább még a sportosabb mocikkal szemezek. Ötletek?
2021. ápr. 14. 21:55
 4/11 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

KTM duke 125.Az kell neked.Kicsi, sportos, akkora feelingje van, 130at mentem vele , és az a hang.:))))

2021. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Talán inkább a japán motorok felé húzok a megbízhatóság és olcsó fenntarthatóság végett. :) Egyébként Duke-nál én inkább a 200-asokról hallottam pozitívumokat, a 125-ös elvileg nem túl erős, bár nekem lehet az lenne. :DD
2021. ápr. 14. 23:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Hornet 250. Hangra olyan mint a 600as, és lehet vele is zúzni ha szereted pörgetni.
2021. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Hogy érted, hogy túl nagyok? Méretre vagy erőre? Ha arra gondolsz, hogy ezek olyan nagyon erősek, akkor nem. Ez a "kezdőmotor" kategória. Ha veszel egy 125-ös vagy 200-as motort, jövőre már veszed az egyel nagyobbat.


Igaz, a 125-ös Duke nagyon jó, de max úgy lehet menni 130-at, hogy szélárnyékban, hátszéllel, lejtőn.. Azon kívül majdnem minden elemre ugyan az, mint a 390-es, csak abba nagyobb a blokk, ezért a kicsi gyúk nagyon minőségi darab.


Ha a sportmotorokat mondtad, hogy tetszenek, akkor a 250-es Kawaskai Ninja jó lehet, az ennél nagyobbak már jóval erősebbek. Elvégre benne van a nevében, hogy sport motor. Szóval ha elmondásod alapján neked a 125-ös Duke is nagy lenne, akkor ne vegyél egyből sportmotort kezdő motornak.

2021. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Erőre értettem, hogy túl nagyok lehetnek, hiszen még nem motoroztam. Másfelől mondjuk nem vagyok tisztában a Duke ülésmagasságával, én olyan 166 cm vagyok, szóval azért az sem ártana, ha minél kisebb lenne. :D Az az igazság, hogy mindenképp akarnék majd később sportmotort, vagy legalább kipróbálni, mert külsőre azok jobban tetszenek. Van 300-as Ninja is, szerinted ha elsőre veszek egy 200-as, 250-es Naked-et, utána a 300-as Ninja mennyire lenne előrelépés? Most gondolok itt Duke 200, CBF 250, YBR 250, és utána egy Ninja. 250-es Ninját gondolom nem ajánlanád/nátok egy ilyen után, vagy igen? Vagy inkább a 300-ast majd?
2021. ápr. 15. 12:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyelj... Ezek nem egy olyan erőgépek, hogy kezdőként lehetetlen legyen használni. Vannak akik 600-ason kezdenek, és azt is kevésnek érzik, de másnak a 125-ös mz is olyan, hogy a pánikroham kerülgeti, mert nem ment még ilyen tempót. Ez mindenkinél más.


Ha megvan már az A2-es jogsid, akkor valószínűleg ültél már legalább egy 400-as motoron, de az esetek 80 %-ban GS 500-a van az iskoláknak, vagy Honda CB 500. Ezek után tudhatod, hogy melyik az ami neked még belefér.


Nyílván a 200-asról a 300-as előrelépés, de nem olyan hű de nagy. Szerintem az is sima lenne, ha egyből a 300-as ninjával kezdenél, de akár még a 400-as is beleférhet elsőnek. De ahogy már mondtam, ez emberfüggő.


Ha még "félsz" úgymond a nagyobb motoroktól, akkor ne vágj bele, csak meg fogod utálni az egész motorozást, és végig pánikolni fogsz. Ez esetben jó lehet a 200-250 cm^2-es kategória.

2021. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Félteném az idomost elsőre az a baj. :D Nekem ezek a Ninják ilyen álommocik lennének, és nem akarnám rögtön összetörni őket. :)
2021. ápr. 15. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!