Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Láttatok már élőben komolyabb...

Láttatok már élőben komolyabb balesetet?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi történt?

2022. okt. 18. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Láttam. Egy forgalmas főúton mentünk éppen. Az előttünk lévő autó előzni próbált, de szemből jött egy furgon, és frontálisan karamboloztak. Szerencsére mi tartottuk a követési távolságot, így nem lett bajunk, de ha 10-15 méterrel közelebb megyünk, akkor mi is kaptunk volna belőle.

Óriási csattanás volt. Természetesen egyből megálltunk, szaladtunk segíteni. A furgonos saját lábán szállt ki az autóból, viszont az előzni próbáló autós a helyszínen meghalt. Kis autója volt (Azt hiszem Toyota Yaris). Konkrétan összepréselődött az ember, darabokban szedték ki a tűzoltók. Nagyon durva látvány volt. Tizen x éve történt akkoriban még nem voltak fedélzeti kamerák sajnos.

2022. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Láttam, este sötétben egy részeg sofőr csapódott lakott területen kívül a mögöttem jövőbe. Mindenki azonnal megállt, én úgy fordultam vissza. Rohantam a furgonhoz amelyik okozta (a vétlen személyautóból akkor már kiszedték a sérülteket), onnan egy embert segítettem ki. Egy mentőautó pont ott volt, azonnal elkezdték az ellátást. Három ember sérült meg benne súlyosan. De a legrosszabb, amikor odamentem a már üres személyautó mellé (ott beszélgettünk a többi szemtanúval amíg meghallgatott minket a rendőrség), és megláttam hátul 2 db gyerekülést...
2022. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Láttam.

Piroslámpán áthaladó megkülönbeztető jelzést nem használó rendőr autó oldalba vágta a szabályosan közlekedőt. A vétlen sofőr elhunyt, a rendőrnek eltörhetett a gerince mert azt kiabálta mikor már a mentő megérkezett, hogy nem érzi a lábát.


Egy vasúti átjáróban egy öreg asszony sétált a gyorsvonat elé. Premier plánban előttem trancsírozta fel. Na az durva volt.

2022. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
még nem, remélem nem is fogok soha.
2022. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Igen.

Autópálya, pár száz méterre mögöttem egy autó nekiütközött a szalagakorlátnak, onnan visszapattant, keresztben el egy kamion előtt a levegőben, majd az árokba csapódott és ott párat fordult.

Másik esetben csak a maradványokat, a halottaskocsi akkor ment el, mi csak a véres roncsokat segítettünk trélerre rakni

2022. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam, hanem részese voltam. Már kicsit több mint 10 éve volt, gyökér tinédzserek voltunk abban az évben érettségiztünk szóval nagy volt a móka, mentünk haza Budapestre a Balatonról nyáron, nyaraltunk (akkor ez azt jelentette hogy folyamatosan buliztunk) 5 napot Füreden, szóval jó fáradtak és másnaposak is voltunk mind. Ketten tudtunk vezetni a négy emberből, egy kis Fiat Seicentoval mentünk plafonig pakolva zenét bömböltetve ölünkben is csomagokkal, ahogy kell. Haverom vezetett éppen akié a kocsi is volt, én ültem az anyóson, Székesfehérvár környékén már észrevettem hogy a szeme is kicsit szűkebb, és a sávfelfestést is néha megkóstolja, bár én is szarul voltam de mondtam neki hogy átveszem ha fáradt. Mondta hogy nem nem, már ez sima lesz Budapestig, én meg hülye létemre ennyiben hagytam és el is bóbiskoltam, hátul ülő lányok már aludtak. Arra eszméltem fel hogy valaki dudál, elvesztette az irányítást az autó felett, elrántotta a kormányt, az autó felborult, majd átborult a tetején és ismét "talpra állt", de közben kisodródtunk a pályáról a pálya melletti fák közé, ott álltunk meg csoda folytán talpon. Mindenki be volt kötve, a lányok hátul mindketten vágásokat és egyikük agyrázkódást, könnyebb fejsérülést szenvedett, nekem is lettek vágásaim az ablakoktól, eltört a jobb csuklóm és a tető ahogy benyomódott jól fejbevágott úgyhogy nekem is agyrázkódás, sofőrünknek a térdén nagyon durva zúzódások lettek, kisebb vágások (neki a legkevésbé), meg egy orrtörés. A mentők még nem érkeztek ki de mi már kiszálltunk, segítettek páran szerencsére, mai napig csodaként tekintek rá hogy ezt mindannyian túléltük és senki mással nem ütköztünk, pedig elég erős vasárnap esti nyári szezonos csúcs volt. Elmondása szerint az történt, hogy a belső sávban előzött már amennyire lehetett azzal az erőgéppel, de elnyomta a fáradtság és pár másodpercre bealudt, arra ébredt hogy a mögötte lévő villog és dudál, elrántotta a kormányt ijedtségében és megvolt a baj. Ezután 5 évig egyáltalán nem vezetett, csak azért kezdett el megint mert gyermeke született, és én is véresen komolyan veszem az eset óta a fáradtságot ha vezetek.
2022. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten a Villányi úton felbőgő motorhangra lettem figyelmes, majd hatalmas csattanásra. Egy motoros nagyon ki akarta használni a párszáz méter hosszú egyenes szakaszt, nagyot gyorsított és nem mérte fel, hogy a egyik keresztutcába éppen bekanyarodó furgon nem tűnik el előle, mire ő odaér. Az ütközéstől a VW Transporter kb. 90 fokkal elfordult ahhoz képest, amerre eredetileg ment, a motornak pedig repültek szét a darabjai, köztük a motoros is... Összeszedték a mentők, valószínűleg túlélte, csak pár csontja tört el.

Egy másik alkalommal a Móricz Zsigmond körtéren nem sokkal azután értem oda, hogy valakit elütött a villamos. Az áldozat még ott feküdt alatta. Másnap olvastam az újságban, hogy meghalt.

Vonattal utazva kétvágányú pályán nem sokkal azután haladtunk el a másik vágányon szembejövő vonat mellett, hogy az elütött valakit. A holtteste még ott volt a síneken két darabban, de az is több tíz méterre egymástól.

2022. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem konkrét balesetet még nem láttam.


Majdnem baleseteket rendszeresen, ahol a szerencsén és pillanatokon múlott, hogy nem lett nagy baj. Pályán szoktam látni ráfutásos balesetek eredményét. Megállnom eddig egyszer kellett, egy autós gyorsan vette a kanyart, megcsúszott és repült be az árokba, de vagy 4-5 méteres partfalon ment le, a sofőr kiszállt, nem lett baja. Ott elgondolkoztam, hogy az amúgy sűrű forgalomban csoda, hogy nem jött valaki szembe.


Illetve Pesti élményeim egyike, hogy állunk a zebránál, és egy fiatal srác nagy lendülettel, zenehallgatás közben simán kilépett volna a busz elé, a mellette álló rántotta vissza. Ha csak egy másodperccel lassabban reagál, akkor ott előttünk csapja el a busz vagy 60-al.


Illetve egyetemen kollégiumban voltunk. Petőfi hídról jött egy BMW, hallottuk is ahogy bőgő motorral gyorsulva jön, majd fékcsikorgás és nagy csattanás. Telibe kapott egy oszlopot ablakból néztük hogy több órán át próbálták menteni, vágták a kocsit, jött többször vér szállítmány. Utána le is mentünk megnézni konkrétan a motor a sofőr helyén volt.


Vagy olyat láttam, villamosról leszállva, hogy a másik villamos villogva áll a megállóban és óvodás csoport állja körbe meg felnőttek és a villamos vezető nagyon nézelődtek a villamos alatt. Utána olvastam, hogy valaki, talán egy gyerek beesett alá, de szerencsére nem halt meg mert csak az eleje alá szorult nem a kerekek közé.

2022. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!