Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normalis hogy azt “varom”,...

Normalis hogy azt “varom”, hogy mikor romlik el valami az automon? Valamint normalis az hogy kvazi furcsanak talalom hogy majdnem egy eve semmi baja?

Figyelt kérdés
Tavaly decemberben, szoval 10 honapja van meg az auto, egy 2014-es Audi A4 B8 2.0 TDI 177 LE. Hasznaltan vasaroltam 139 000 km-el. Vasarlast koveto egy hetben elkezdett razni az auto elindulaskor, akkor melyen a zsebembe kellett nyulnom a kettostomegu csereje miatt. Ugy gondoltam, hogy akkor mar kicsereltetem a kupplungot es a vezerlest is. (A vezerlest meg nem lett volna muszaj, de ugy voltam vele, hogy ha lecsereltetem, akkor tudom hogy az biztosan le van cserelve es x ideig nem lesz vele gond). Ezen kivul majusban muszakiztattam (osztrak auto, igy evente vizsgazik), akkor felirtak a fekeket , hogy lassan cseres, illetve a fekfolyadekot, ezeket egybol le is csereltettem. Viszont ezt a ket szerelest leszamitva kifogastalanul mukodik. Tudni kell hogy az elozo autom szinten Audi A4 volt es dizel, viszont az egy 2002-es darab, sok km-el, es havonta , ket havonta mindig kijott rajta valami. Sosem nagy es draga dolog, inkabb kisebbek, valami szenzor, jelado, teleszkop porvedo-szakadas stb. Annyira hozzaszoktam hogy az az auto mindig kert valamit, hogy kb gyanakadok a sajat (mostani) automra hogy semmi baja. Egyebkent is olyan vagyok hogy ha barmi baja van, azt igyekszem minel elobb orvosolni, odafigyelek a hangjara, figyelem ha valami valtozas all be stb, valamint mikor szerelni kellett is, mondtam a szerelonek, ha barmit talal ami szerinte cseres lehet akkor szoljon. Nem talalt semmit. Viszont meg mindig nehezemre esik elhinni hogy azert mert jo, es mert (valoszinuleg) volt gazdaja elottem. Mas is volt mar igy? Vagy csak En vagyok ennyire rosszul osszerakva?

2022. okt. 19. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Azért egy 8 éves autót általában nem kell havonta szerelőhöz hordani...
2022. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

"osztrak auto, igy evente vizsgazik"


Mivan?

2022. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ausztriaban evente kell muszaki vizsgara vinni az autot.
2022. okt. 19. 19:44
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

" Vagy csak En vagyok ennyire rosszul osszerakva? "

Igen.

Ezt a pszichológia rovatba tedd ki.

2022. okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
#3 Jaa, félreértettem. Azt hittem, hogy ausztriából behozott és honosított.
2022. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Audi? Akkor viheted is legfeljebb havonta szervízbe.
2022. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad a kerdest, akkor ertelmezhetted (volna) , hogy eddig csak egyszer kellett igazan belenyulni (plusz a fek, fekolaj csere). Erre iranyult a kerdes . Javaslom olvasd at megegyszer, es ugy valaszolj. Koszonom.
2022. okt. 24. 15:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Na, az van, hogy minden tulajnak olyannak kéne lenni mint neked. A többség sajnos azt csinálja, megvesz egy kocsit ami jól néz ki, aztán a karbantartással nem foglalkozik mondván nem is futja neki rá... de azért a majmot megveszi. Motorhangot eszébe sem jut figyelni ahogy az olajszintet sem, meg a fékolaj is "jóvan az úgy" (még 10 évig...) Ilyen hozzáállás mellett van az hogy 10éves kocsi agyon van hajtva csak a rozsda tartja össze meg a gitt amit kilószámra kennek föl... elfedve a valóságot.

Amit most vettél kocsit 10-ből 9 tuti nem cserélte volna le se a kupplungot, se a vezérlést, stb. ami miatt vagy azzal összefüggésben aztán jöhettek volna a heti szintű hibák. Te a cserékkel, a karbantartással megelőzted a hibalehetőségeket, ilyen preventív hozzáállás kéne mindenkinek legyen.


De egyébként az a furcsa, osztrákból is van olyan csóró aki nemtörődöm a kocsijával szemben. Épp egyik nap baktatott előttem az osztrák, még azt sem mondanám hogy nagy majmot vett volna, mert valami közepes Opel volt, de annak a bal hátsó kereke legalább 3-5cm-t ütött oldalirányban. És nem a dísztárcsa, mert az egész gumi kóvájgott, ilyet is rég láttam már bár az nem osztrák volt. Igaz 70-nél nem ment gyorsabban, de hogy van az már hogy észre sem veszi hogy dobálja valami az autója hátulját. Pedig az osztráknak még pénze is lenne 5x annyit keresnek mint nálunk aztán ennyire csóró...

2022. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Morzsi007 ***** válasza:

Pont reggel az jutott eszembe, hogy már pár száz ezret költenék az autóra, bem akarom elhanyagolni, mert mióta megvan 7 éve (használt 13 éves), azóta nem költöttem rá a kötelezőkön kívűl. 2 évente, műszaki előtt át van nézetve. De minden ok vele, legalábbis eddig az volt, februárba kiderül.

Mazda 6 GH 2.5 benzin 155000km.

2022. okt. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Morzsi007 ***** válasza:
Lekopogom…
2022. okt. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!