Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek nem érzik furcsának...

Az emberek nem érzik furcsának, hogy egy járműben ülnek? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Én panelházban lakom, kinéztem az ablakon, és tele van a parkoló kocsikkal, és különbözű színűek, különbözű típusuak, és bár nagyon mutatósak, eszembe jut, hogy az embereknek akik birtokolják ezeket teljesen természetes, hogy lemennek reggel, kinyitják a kulccsal, és beröffentik a motort, aztán útra kellnek, egy géppel. Holott 100 éve még nem is volt ilyen csak mutatóba, 50 éve még nem is ismerték itthon, ma meg már minden családba van egy ilyen.

Csak nekem furcsa?

És az az érdekes, hogy én is birtokolok egyet, de nekem se tűnik fel amikor beleülök, de érdekes az embereknek nincs az hogy most beleülök reggel a kocsiba hű de izgalmas, esetleg kinek köszönje meg, hogy épségbe elvitte az úti céljához az autó?


2016. jan. 12. 01:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami gyakori, és könnyen elérhető az természetessé válik és nem gondolkozik rajta az ember.


Régen a banán is csoda volt, vagy a színes tv, ma meg bele se gondolsz miközben nézed az esti híreket vagy a tél közepén a kosárba rakod azt a déligyümölcsöt.

2016. jan. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

50 év nagy lépés a történelemben, különösen technológiai és tudományos szempontból.

50 éve panelházak sem nagyon voltak.

"Magyarországon az első kísérleti jellegű panelház 1959-ben épült fel kohósalakos technológiával Dunaújvárosban. "

De igaz, az autók se voltak elterjedtek.

https://www.youtube.com/watch?v=GvG0QWvGloE&list=PLSawqVCPJk..

Elég, ha nagyjából 25 évet visszamegyünk az időben, akkor sem voltak tele a parkolók. Szinte csak Lada, Skoda, Trabant, Wartburg, Dacia, Polski Fiat közlekedett az utakon, lényegesen kisebb számban, mint amekkora a jelenlegi magyar autópark.

https://www.youtube.com/watch?v=JdFwwVW0oZY ('90, a taxiblokád)

A 90-es években kezdtek lecserélődni a régi KGST autók, a vágyott nyugati, vagy távol-keleti márkákra. Ez a folyamat eltartott egészen a 2000-es évek elejéig.

A Suzuki 1991-ben alapított gyártat Magyarországon és 1992-től kezdte gyártani a Swifteket. Ugyanebben az évben gurult le a gyártósorról az első Opel Astra Szentgotthárdon.

1993-ban az Audi is gyárat alapított Győrben. Akkor még csak motorokat szereltek össze, de 1998-tól már komplett autókat építettek (TT Coupe).

A Mercedes csak 2012-ben indította be gyártósorait Kecskeméten.

Az említett gyártók mellett több egyéb, az autóipart (is) kiszolgáló vállalat nyitott gyárat Magyarországon.

Ma már elképzelhetetlen az élet automobilok nélkül.

Hálásak lehetünk a sok újító szándékú mérnöknek, hogy a jelenkori autókkal kényelemben, a korábbiaknál egyre kevésbé környezetszennyezően, gyorsan és biztonságosan utazhatunk (ez utóbbi rajtunk is múlik).

A fejlődés napjainkban is töretlenül zajlik. Hamarosan az autó vezet majd helyettünk és egy hosszabb, több órás autópálya menet alatt is foglalkozhatunk a munkánkkal. Az autóink erőforrását felváltja a közel 100%-os hatásfokú villanymotor, amelyekhez az energiát az egyre jobb akkumulátorok fogják biztosítani. Ennek vonzata a természetes forrásból táplálkozó erőművek rohamos elterjedése lesz. Most még nehéz elképzelni, hogy mit tartogat ezen a téren a jövő, hogy milyen technikai újdonságokat fognak felfedezni. Talán újabb 50 év múlva már repülő járművekben fogunk ülni és ez teljesen természetes lesz.

2016. jan. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az is furcsa, hogy ebéd közben inkontinencia reklám, tamponreklám, székrekedés-oldó reklám, hasmenést megkötő reklám, és társai futnak..régebben ez elképzelhetetlen volt..

akár az autó, a mikró, a mobilnet, és az, hogy a metrón tv hirdót nézhetsz ha jó az okostelefonod..


a kérdés egyébként jó..ez is azt jelenti, hogy a műszaki evolúció sokkal gyorsabb lett, mint az emberi..

2016. jan. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Térjünk vissza erre pár évtized múlva,amikor ismét olaj nélkül kell tengetni mindennapjainkat...

Csak érdekességképp,egy vacak telefon gyártásához 8 liter olaj szükségeltetik.

2016. jan. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mért volna fura, utazni mindig kellett valahogy csak régen max állatok erejét használták fel. A gép legalább azt teszi fixen amit akarjuk hogy tegyen ha minden jól működik.
2016. jan. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem furcsa hogy meredt szemekkel ülsz egy átvilágított műanyaglap előtt, kis négyzet alakú műanyagdarabokat püfölve, és meg vagy győződve arról, hogy ezzel a gondolataidat teszed közzé, amelyeket mások olvasni fognak, és válaszolni fognak rá,


Bezzeg a futár és a postagalamb mennyivel egyszerűbb és természetesebb volt...

2016. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

25-30 évvel ezelőtt nem ültél volna az internet előtt mint most és nem lapult a zsebedben a mobil mint most.

Ezek nem furcsák?

Ez van, ezt a világot éljük.

2016. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Évi 60-80 ezer km-t vezetek, de minden nap mikor az autómba ülök, akkor nagyon boldog vagyok :D Igaz én élek-halok érte, de mások is vannak ilyenek mint én.
2016. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!