Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Három hengeres benzines...

Három hengeres benzines autónál az normális, hogy ha beindítom, de az akksit lehúzom róla miközben a motor jár akkor a központizár benyomásakor vagy a tompítottfény ráadásakor a motor leáll?

Figyelt kérdés
Gázadáskor akksi nélkül a műszerfal fényei ingadoznak, nagyobb fogyasztó bekapcsolásakor a motor leáll.

2022. okt. 23. 19:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Akku nélkül nem kéne járatni...
2022. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. okt. 23. 19:24
 3/43 A kérdező kommentje:

Egy berántós kerti traktor is akksi nélkül jár.

Kocsinál meg ott van az önindító, mi különbség lehet?

2022. okt. 23. 19:28
 4/43 anonim ***** válasza:

Alapjáraton nem biztos, hogy töltené az aksit, és ha nincs, akkor ingadozik terhelés függvényében a feszültség, vagy kevés..

De lehet más is,ű

De ha gondolod huzogasd le az aksit, de előtte vill. szerelőnél foglalj időpontot.

2022. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Én villanyszerelő vagyok, de nem autóvillamosságis, hanem épület.

Ha túláram van abból lehet baj, ha nincs áram abból nem túlzottan szerintem.

2022. okt. 23. 19:35
 6/43 A kérdező kommentje:

Inkább minuszba ingadozik, túlterhelni szerintem nem hagyja a feszültségszabályzó.

Itt már csak az lenne a kérdés, hogy a generátor áramerőssége miért nem viszi el az alapvető fogyasztókat, miért van ez az egész ennyire alultervezve, felülről meg túlbiztosítva..?..

2022. okt. 23. 19:38
 7/43 A kérdező kommentje:

Szeríntem így az akksit is alultölti, főleg hidegben...

Pedig minden a gyári benne!

2022. okt. 23. 19:39
 8/43 A kérdező kommentje:

Még azt megérteném, hoyg atompítottat ami 2x55 watt nagy energiafelvételnek érzékelné a rendszere és attól állna le mert akksi hiányában nincs miből kiegyenlíteni az ingadozást, de a központiár?

Helyzetjelzőt, és a rendszámvilágítást még elbírja, de már a féklámpánál is bedadog.

2022. okt. 23. 19:45
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Mármint az, hogy járó motornál lekötöd az aksit.
2022. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

"de a központiár"

Nem tudom miért zúdítasz ide ennyi információt, de!

Ha hálózati szerelő vagy, akkor tudhatod, hogy egy induktív terhelés (villanymotor tekercselése) indulása pillanatában az üzemi áram 10*-esét veszi fel.

A központi zárban 4 db. induktivitás (tekercs) van, ezeket egyszerre kéne működtetni, mint egy motort indítani.

Szerinted?

2022. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!