Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kerékpárosok mellett miért...

A kerékpárosok mellett miért nem lehet kellő oldaltávot tartani?

Figyelt kérdés
Ez felelőtlenség. Nyilván amikor megvan a baj és kártérítést kell fizetni, akkor bújik az okozó. Nem lenne egyszerűbb elkerülni az ilyen eseteket?
2022. okt. 24. 19:58
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Én biciklizek és autózok is. Munkába pl attól függ, hogy mivel megyek, hogy épp milyen idő, kedvem, vagy mennyi időm van.

Az út elég széles, a szélén van a felfestett biciklisáv. Tehát bőven elfér egy autó és egy bicikli egymás mellett. Ennek ellenére én inkább azt tapasztalom, hogy sok autós indokolatlanul nagy ívben kerül. Meg se kellene mozdítani a kormányt, én se hagyom el a biciklisávot, így simán elférnénk egymás mellett. De inkább átmegy négy kerékkel teljes egészében a szembe jövő sávba. Jó, persze ő tudja, meg valóban ez a jobbik eset, mintha leszorítana. Általában buszosok akik néha ijesztően közel húznak el. De nekem személy szerint soha nem volt ebből semmi problémám.

2022. okt. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
31%

#9: "és mégis inkább az autók között teker harminccal, feltartva autóst, buszt, mindenkit, majd mikor végre sikerül megelőzni, a lámpánál megint elénk kóvályog."


Ezen jót röhögtem. Nyilván erdemes volt a szándekos veszelyeztetés, főleg ha látod, hogy piros a lámpa, de csak nyomod a gázt, mint süket a csengőt.

Akár vezetek akár biciklizek, ez a fogyatékosság zavar a legjobban.

2022. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

Igen, mert miért is akarna a fél város, aki közlekedik, 30-nál gyorsabban haladni, ugye?

Mert az az egy ostoba majom, aki 30-cal feltartja az egész körutat, az joggal teszi. Mert neki jogai vannak. Hogy a többinek is, az a kutyát nem érdekli.

2022. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
31%

#23: Az a baj, hogy nem látsz az orrodnál tovább. Téged nem a biciklis tart fel, hanem a lámpák (meg a dugó).

Nem tudom eszrevetted-e, de azzal, hogy "sietsz", semmi időt nem tudsz nyerni a városban.

2022. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
68%

Hogyne nyernék, ha az ötvenre hangolt zöldhullámot használni tudom, akkor lehet haladni. De ha beállsz elém harminccal biciklizni, akkor baxhatom a zöldhullámot.

De ez téged nyilván nem zavar, mert neked jogaid vannak.

2022. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
31%

#25: én nem allok be eléd, ha keves auto áll a lámpánál, előre sem megyek.

De ha a kereszteződesben áll a sor vegig a piroson, akkor bizony lámpaváltas után sem fogsz mozdulni, ugyhogy nem foglak feltartani.

De mégegyszer mondom, a zöldhullámot nen a biciklis miatt nem éred utol, hanem a többi autós miatt. Vagy epp azért, mert abban a napszakban rohadtul nincs is zöldhullám. Elég sokat vezetek városban, sosem jutnak előrebb a cikázó szerencsetlenek....

2022. okt. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
26%
Most te tényleg meg akarod nekem magyarázni, hogy ha beáll elég harminccal a kerékpáros, annak nekem igazából örülni kéne?!
2022. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
73%

#28: És akkor milyen dramát rendezel, amikor egy kukásautó "dolgozik" előtted az egyiranyú utcában, vagy a taxis vagy futár megáll "csak 2 percre"?

Mert azzal tenyleg időt is vesztesz, míg egy biciklist megelőzni legrosszabb esetben is 10-20 masodperc.

2022. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
21%

Még mindig ott tartunk, hogy szerecsenmosdatást végzel.

Amikor a kerékpáros teljesen szabálytalanul közlekedik az számodra nem jelent problémát, elfogadható, miközben bárki más ha szabálytalan, akkor hogy képzeli.

Ezt hívják úgy, hoyg kettős mérce.

2022. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
31%
Linkeld az utvonalat, ahol téged szabálytalanul feltartanak a kerékpárosok.
2022. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!