Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kerékpárosok mellett miért...

A kerékpárosok mellett miért nem lehet kellő oldaltávot tartani?

Figyelt kérdés
Ez felelőtlenség. Nyilván amikor megvan a baj és kártérítést kell fizetni, akkor bújik az okozó. Nem lenne egyszerűbb elkerülni az ilyen eseteket?
2022. okt. 24. 19:58
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
#8 : Látom sok a sérelem. A kérdés az, hogy tettél e a kérdéses esetekben feljelentést? Nem tettél lustaságból vagy esetleg nem volt egyértelmű a felelősség?
2022. okt. 24. 21:49
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

vagy esetleg nem volt egyértelmű a felelősség?


Most, hogy így mondod.. Tényleg direkt álltam a bringás útjába és ő így ment neki és verte le a tükrömet. Ja... és direkt nem akartam észrevenni a bringást, mert én akkora szemétláda vagyok, hogy mindenképp el akartam őt ütni...

Még véletlenül se a bringás volt a béna, meg ő nem közlekedett a látási viszonyoknak megfelelően... Nyilván csak én lehettem a hibás és ezért nem hívtam a 112...

2022. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen a kérdés, mert nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy senki nem tart oldaltávolságot meg azt sem, hogy mindenki tart.


Vannak parasztok mindkét oldalon, függetlenül attól, ki miben ül, ha egyáltalán ül bármiben.

2022. okt. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
46%

"Azért, mert ebből talán megérti"


Mondjuk az ilyen önbíráskodóktól az első alkalommal venném el a jogosítványt és szándékos veszélyeztetésért kaphatnának egy bírósági tárgyalást is, ahol azért kellemetlenül éreznék magukat, ha felteszik a kérdést, hogy hogy is van ez.


Plusz ezért is kellene pszichológiai alkalmassághoz kötni a jogosítványszerzést.

2022. okt. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

"Tegyük fel, hogy tényleg nincs rajta láthatósági mellény és még világítást sem kapcsol lakott területen belül. Ilyen esetben elütöd?"


Nyilván nagyobb eséllyel fogsz elütni valakit, aki nem látszik, ha akarod, ha nem.


Na meg az tény, hogy kerékpáron bárki ülhet. Nem kell hozzá jogosítvány, KRESZ tudás, bárminemű alkalmassági, még ihat is ha akar. Nincs retorzió sem, mehet amerre akar, csinálhat amit akar, vagy helyben elveri valaki, vagy sosem kapják el.


Legveszélyesebb helyzetekbe kerékpárosként mindig más kerékpárosok miatt kerültem.


Egyszer főúton tekertem lakott területen, szabályosan, kivilágítva, mögöttem autós lassított, erre egyszer csak a sötétből szemből felbukkan egy C típusú biciklis, korom fekete volt mint az éjszaka, ha nem rántom az autó elé a biciklit, akkor összeütközünk és ketten esünk az autó elé. Szerencse, hogy a "gonosz autós" figyelt és nem ütött el.

2022. okt. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
47%

"Azért, mert ebből talán megérti, hogy ott van az a szájbarakott kerékpárút..."

Tehát kockáztatod a testi épségét, azért hogy az általad vélt szabályt betartassad.


Csak hogy megértsd, ez kb. olyan, mintha te (szerintem) szabálytalanul parkolnál, erre én meg az emeletről odahajítanék egy féltéglát tőled 30 centire, hogy végre megtanuld, hogy hogyan kell szabályosan parkolni.

2022. okt. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

'azért hogy az általad vélt szabályt'

Frászt. Az általa is ismert szabályt.

2022. okt. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
47%

#17: ezt azért írtam, mert engem már többször centizett le ilyen mini dredd bíró, amikor a "kerékpárút" az valójában járda/gykpút volt, amit tilos/nem kötelező használni. Illetve többször volt, amikor a kerékpárút használhatatlan volt (100 méterenként fel volt túrva, óriás pocsolyák voltak, stb.)


De sok nyomoronc akkor is simán lecentiz indokolatlanul, ha semmilyen kerékpárútnak tűnő dolog nincs.

2022. okt. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Hihetetlen lesz amit mondok, de én nem nyilatkozok a többi nyomoronc nevében.
2022. okt. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
De, lehet.
2022. okt. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!