Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezeljem a kuplungot...

Hogyan kezeljem a kuplungot hogy ne legyen a vége lefulladás?

Figyelt kérdés

Mondjuk jobbkezesnél lelassulok annyira hogy belássam/meg tudjak álni ha kell elsőbbséget tudjak adni.

Tegyük fel 2-ben vagyok, és nagyon leesik a fordulat.

Ilyenkor kuplung, és 1es, vagy csak csúsztatom a kuplungot?


Vagy eleve úgy lassítsak hogy már be van nyomva a kuplung?



2022. nov. 1. 13:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

A kuplung összeköti a motort, meg a váltót.

Ha megállsz, megáll a váltó is, meg a motor is. Ezért kell benyomni a kuplungot, ha nem akarsz lefulladni.

Csúsztatni induláskor kell, mert nem lehet direktben ráoldani a motorra a váltó kerék kihajtást.

Illetve azért van üres fokozat is a váltón, hogy ne kelljen taposni a kuplungot állásnál, járó motorral.

2022. nov. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Lehet simán kettesben is csúsztatni a kuplungot ha valami nagyobb ccm-es autóról van szó....
2022. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől, sebességtől függ. Erre nincs így ökölszabály. Ha nagyon nagyon lelassulsz, de már indulsz is, akkor nyilván 1-es. Ha teljesen megállsz, akkor kuplung, aztán ki üresbe, majd mikor indulsz, akkor 1-es. Ha nem lassulsz le túlzottan, akkor kettes, és csúsztatod a kuplungot.
2022. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Kettesben ne teljesen nyomd be a kuplungot, hanem játssz vele a fogáspont körül, azzal tudod befolyásolni a lassú sebességet. Egyesbe nehéz lesz visszaerőszakolni mozgó autónál a váltót gázfröccs nélkül és ha nem állsz meg teljesen kb. felesleges is. Ha egy picit is gurul az autó, kettesben nem lefulladni nem nagy mutatvány, nem árt gyakorolni.
2022. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor jól értelmezem?

Amikor elsőbbséget kell adnom, és jól belátom az útat, akkor kuplunggal "lassítok" úgymond?

Nekem az oktató úgy tanította hogy szimpla fék, vagy 1-ben gurulok. Néztem videókat és összezavarodtam, mert másképp is csinálják.

2022. nov. 1. 13:44
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Jó, hát nekem oktató meg azt tanította fékezéskor hogy először kuplung, aztán fék, sőt, még hibavonal is jár(t) ha nem így csinálta az ember... 1-esben gurulással az a baj, hogy próbáld ki, amint elkezd kettesben rángatni a motor, nem fogod tudni egyesbe tenni, annyira nem faszák a szinkrongyűrűk, hogy azt a különbséget áthidalják. Egy megoldás, hogy beteszed üresbe, gázzal felpörgeted kicsit, kuplung újra be, és akkor már beveszi az egyest, de ez meg időigényes. Sokkal egyszerűbb kettesben benyomni a kuplungot, aztán fogáspontig visszaengedni, és azzal illetve finom gázzal szabályozni a sebességet - én pl. akkor szoktam ezt, amikor nem tudok megelőzni egy biciklist.


Ha jól belátod, akkor a kettes alapjárat is elég, megállni meg fék+kuplung. Ha pl. alig beláthatóan jönnek egymás után a jobbkezesek, és a kettes alapjárat már túl sok, akkor nyilván kuplung be, hogy ne fulladj le, de teljes megállás nélkül egyesbe tenni felesleges és macera.

2022. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
El kéne menni autósiskolába ahol megtanítják hogyan kell kezelni a gépjárművet, addig ne vezess.
2022. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
#7 Igen, az nagyon hasznos, megtanítanak bármiféle rugalmasság és helyzetfelismerés nélkül áttötymörögni a betanult útvonalon.
2022. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pont azért teszek itt fel kérdést, és nézek youtube videókat, mert ilyen jó oktatók vannak.:)
2022. nov. 1. 14:35
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 hát amig nem tudtam elindulni, megállni kanyarodni a kocsival vagy emelkedőn elindulni/parkolni vizsgán, addig ki se mehettem a forgalomba.
2022. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!