Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik tengelyre tegyem a...

Melyik tengelyre tegyem a téli gumikat ha csak 1 pár van használható állapotban? Előre vagy hátra?

Figyelt kérdés
Sajnos észrevettem hogy a 4 kereken amin téli gumi van az egyiknek kiszakadt az oldala. A többi téli gumis kerék az nem szakadt csak pici repedések vannak rajtuk. Az egyik folyton leereszt ha felfújom. Így csak 2 kereket tudok felrakni amin téli gumi van az autóra. Opel Astra az autó elöl hajt

2022. nov. 22. 17:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8%

Pont ilyen kérdést tettem fel nemrég, ami alapján végül úgy döntöttem veszek 4 újat.

Ha csak 2re futja, akkor mindenképp hátra tedd, hogy hátul legyen nagyobb a tapadás.

Bár józan paraszti ésszel az ember azt gondolná a fékezett/hajtott, azaz első kerekekre kell tenni a jobb tapadású gumikat - eredetileg én is így gondoltam - azonban ezzel a baj hogy könnyen túlkormányzott lesz a kocsi (egy kanyarban egyszer csak kifarol) amiből sokkal nehezebb kihozni mint egy alulkormányzott helyzetből (az orra kezd kisodródni, de a hátulja nem farol)


alulkormányzott/túlkormányzott leírás:

[link]


egyébként aki tud angolul annak gugli is ezt javasolja:


[link]

2022. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat nem gondoltam volna hogy ilyen segítőkészek és normálisak lesznek itt az emberek. Köszönöm!
2022. nov. 22. 18:26
 13/23 anonim ***** válasza:
52%
#11 Na legalább hülyeségeket ne terjessz. Először is, elsőkerekes autóval nagyon könnyű megmenteni a túlkormányzottságot, csak nyomni kell egy kövér gázt és kihúzza magát egyenesbe. Másodszor pedig, oké nem lesz túlkormányzott az autó, juhé... cserébe kanyarban elfordítja a kormányt és megy tovább egyenesen bele az árokba. Ez tényleg sokkal jobb, igazad van.
2022. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de a kukába. A saját és mások élete miatt is.
2022. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Magyar valóság....
2022. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 krwkco ***** válasza:
72%

Ha abból indulunk ki, hogy két téli gumid van és nincs több, akkor én a 4 nyárit hagynám fenn. És nem járnék hóban, latyakban.

Mert hiába van egy-egy tengelyen két egyforma gumi, ha a két tengely között óriási a tapadási különbség. Inkább legyen egyformán gyenge, minthogy az egyik tengely ne csússzon oldalra semmit, a másik meg nagyon.

És amg nincs pénz, próbálj keresni legalább 2 hasonló jellegű használt téli gumit. Ha egy nagyobb pénzű ember a maximális biztonságra törekedve új gumit vett, a levetettet akár a szerelési költségért is odaadja a gumis.

2022. nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%
hátra
2022. nov. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 veterán vas ***** válasza:

#11.

Alaposan átgondolotad amit ajánlottál a kérdezőnek?

2022. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#11 Felejtsd el. Attól hogy a totalcar, és más magukat szak-újságírónak képzelő méidamajmok is ezt mantrázzák, még nem lesz igaz.

Bár annyiban igazad lehet, hogy ha felteszi hátra a télit, elöl hagy egy kopott nyárit, akkor egy normálisabb hóesés után ki sem tud állni a parkolóhelyről, így nem fog veszélyeztetni másokat.



A médiamajom kifejezést saját magára értette egy ex-totalcaros, Vályi Pista. Amióta ő, WInkler és Csikós eljöttek onnan, nyálas fiúcskák nyafogása lett az egészből. A kopasz más, Becsületesnepper cikkeit és videóit nem tudom egy kalap alá venni a fiúkák bohóckodásával.

2022. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Vegyél már 2 használt Astra felnit téli gumival 20000-ért vagy még olcsóbban! Így megúszod a szerelés díját is. A 20000-esért cserébe se a saját, se mások életét nem oltod ki.

Ha már a többi ember egy biodíszlet az életedben, legalább a sajátod miatt kaparj össze ennyi pénzt, ez tényleg nem sok.

A régi Astráknak 4x100 az osztóköre. Tele van ilyenekkel a jófogás.

2022. nov. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!