Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzinkutak meg tudják...

Z___O kérdése:

A benzinkutak meg tudják mahinálni a mérőket, hogy több üzemanyagot mutasson, mint amennyit valójában kiad?

Figyelt kérdés

1,5 hónap alatt kétszer is tele tankoltuk az autónkat és mind a kétszer ugyan annyit mutatott előtte a mutatónk és az egyik kúton majdnem 50 liter belement, a másiknál pedig kb 45.

Valaki más tapasztalt ilyet?

Persze lehet, hogy csak a mutatónk nem pontos, de azért érdekes, hogy az 50 literes tankba, ami nem volt üres, majdnem még 50 belement. Jártunk már úgy, hogy tényleg nagyon kevés volt benne, folyton lassult az autónk, meg minden, alig jutottunk el a kútig. Akkor ment bele annyi, mint amennyit nem rég tankoltunk.

És nem magánkút.



2022. nov. 30. 20:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnak csalni. A tank szintjelző műszere viszont csak egy tippelőkészülék, a mutató állásához képest +/- 10% simán benne van.


Még régen, naív kezdő vezető koromban egyszer hónapokig teszteltem az egyik MOL kutat. Vettem kannát. Otthon a grammos digitális konyhai mérlegen lemértem. Utána minden tankolás alkalmával a kút számlálója szerint 5,00 litert tankoltam a kannába, gondosan kicsurgatva az utolsó cseppet is a pisztoly csövéből. Azán amikor már volt 5-6 mérési eredményem, visszamentem. (ismerős kút volt amúgy) Nem egyformán mérnek a kútoszlopaitok, mert eltérések vannak a benzin tömegében, és mutattam neki a táblázatomat. Mivel akkoriban még több kutas volt egy kúton, hétvége volt, vevő meg alig, hátrahívott az irodába. Elővette a naplóját vagy mit (akkor még papíron ment). Kérdezte, mikor mit mértem. Mondtam, volt abban 715g/l-től 740g/l-ig minden. Megnyugtatott hogy pontos a konyhai mérlegem. Egyezett a töltési napló adataival, ahol az adott héten a 95-ös benzin fajsúlya szerepelt. Sosem lesz grammra egyforma, mikor hogy sikerül a finomítás. Attól kezdve nem nagyon tudom komolyan venni a "csal a kútoszlop, átvertek 5 literrel" kijelentéseket.

Egyszer láttam csak olyat ahol valós volt a pontatlanság, egy nem túl régi netes videóban. Amikor valami tömítetlenség vagy ki tudja mi miatt lezárt töltőpisztolynál is szép lassan lépegetett felfelé a számláló utolsó számjegye.

[link]

Látható, hogy 7 másodpercenként lép 0,01 litert nőtt a mennyiség.

Ha az ember rendesen tankol, kb. 2 másodperc alatt átfolyik 1 liter. Egy telitank egy kisebb autónál kb. 90 másodperc (45 liter). Ez alatt a legrosszabb esetben is csak 0,13 liternyit számolt félre a számláló.

Ez 0,28% eltérés. Ami még mindig benne van a 0,3%-os előírt hibahatárban.

2022. dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Akit érdekel, hogy milyen szigorú követelmények szerint hitelesítenek egy kútoszlopot, az olvassa el:

[link]


Forrás:

[link]

2022. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!