Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinkúton, egy benzinkutas...

Benzinkúton, egy benzinkutas honnan tudja az újabb Diesel autóknál, (amire már nem jellemző az a varrógép hang, hogy diesel üzemanyagot kell beletankolni? )

Figyelt kérdés

Vagy az oda van írva a tanksapka mellé valahova?

(Benzinesnél gondolom általába 95-öset szoktak beletölteni, nem?)



2013. márc. 21. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Egy dieselt azért nehéz nem eltalálni.A másik, hogy az autómat én tankolom, illetve ahogy hallom, amikor a kutas nem biztos a dolgában, kérdez, vagy a tulaj mondja, hogy miből mennyit.
2013. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
Mivel a legtöbb kúton benzinből és gázolajból is több árkategóriás változat van, mindig kérdez, hogy melyikből.
2013. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

1. Semmilyen hangja sincsen, mert csak álló motorú autóba tankolunk!!


2. Kis szerencsével, nem tudsz másik pisztolyt beledugni, mert más a beöntőlyuk átmérője.

2013. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
Na ezen filóztam, melyik a nagyobb, mert az egyik irányban akadály, de a másikban nem. :)
2013. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Kinyitod a tanksapka-ajtót és nagy valószínűséggel lesz ott egy hatalmas DIESEL felirat.

Nem kell ehhez nagy ész, járó motor és még kérdés sem.


Benzineseknél meg általában az UNLEADED FUEL ONLY van odaírva (ha van ilyen matrica egyáltalán)

2013. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A benzines autó tanknyílásába nem megy bele a gázolajos pisztoly de fordítva már működik a dolog.

A dolog érdekessége pedig az, hogy pont fordítva kellene lenni mert ha egy benzinesbe gázolajt tankolunk akkor legtöbbször elég leereszteni és nincs belőle probléma még akkor se ha így használtuk egy darabon(persze jót nem tesz neki) de ha egy dízelbe benzint tankolunk és így használjuk és nem vesszük észre akkor az autó fog figyelmeztetni de nem ingyen.(de itt se mindegy az autó kora)

A kérdésre azért nem válaszoltam mert már megtették többen helyettem és mivel felmerült ez a mellétankolásos téma gondoltam megosztom veletek.

2013. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én szoktam neki mondani, hogy ,,ötezerért 95-öst'' vagy ,,ötezerért gázolajt''. De a legjobb, ha én tankolok.
2013. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A dolog érdekessége pedig az, hogy pont fordítva kellene lenni..."

Valóban, ma már úgy tűnik, hogy logikátlan a dolog. Viszont jó 30 éve, az ólmozott benzinek korában a benzin és a gázolaj is egyforma átmérőjű pisztolyból jött. Mindenki azt tankolt, ami kellett a járművébe. Aztán jöttek a katalizátoros autók és az ólommentes benzinek. Ezekhez találták ki a kisebb átmérőjű csonkot és töltőpisztolyt, hogy az ólmozott benzin pisztolyát még véletlenül se lehessen beleerőlködni, az ólom-tetraetil ugyanis villámgyorsan vágta haza a katalizátort. Aztán mivel ma már csak ólommentes benzint forgalmaznak mifelénk, minden benzintöltő pisztoly csöve kis átmérőjű.

Egyébként dízeleknél a tankajtóra belülről rá van írva, hogy "D" vagy "Diesel" (vagy bármi más nyelven van ott), a betöltőcsonk pedig szép nagy. A benzineseknél pedig ott szerepel az "Unleaded fuel only" vagy "Bleifrei" jelölés, esetleg az oktánszám, a csonk pedig kis átmérőjű, szűkítős. Az a kutas, aki még ezek ellenére is képes eltéveszteni az üzemanyagot, valószínűleg alkalmatlan feladata ellátására. Főleg akkor, ha valami rejtélyes ok miatt a gázolajos pisztolyt tuszkolja bele a benzines csonkba - bevallom, ilyet még élőben nem láttam, csak rémtörténetekben hallottam, de el sem tudom képzelni, hogy sikerülhet.

2013. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

XD

2013. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sajnos ez utóbbi link igaz lehet.


a kutas ki van oktatva mindenre, de ha valamiben bizonytalan, akkor kérdez...vagy a gk.tulaját, vagy a kollegát.


odafigyelnek, mert nagyot lehet bukni a kutas cégnek(is)

2013. márc. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!