Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorok kizárólag nyáron,...

A motorok kizárólag nyáron, tiszta időben használhatóak?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam rajta miért csak nyáron látok motorosokat, akkor is csakis szinte akkor ha verőfényes napsütés van és sehol egy felhő az égen... éjszaka, esőben, télen hirtelen eltűnnek a motorosok :D


És belegondoltam hogy mennyire instabil még száraz úton is az egész, egy kis kiszórt kavics és már el is esnek simán, szóval nem csodálom hogy nem mennek ki, télen gondolom lefagynának a motorról még száraz időben is.


Akkor nem haszontalan egy kicsit az egész? Félreértés ne essék, én is most csinálom a motoros jogsit, de én hobbiként fogom fel, nem hiszem hogy túl élhető dolog lenne autót helyettesíteni a motorral...


De a tapasztaltabb motorosok véleményére azért kíváncsi lennék, hogy ők hogy gondolják.



2022. nov. 30. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem. De a biztonság és a kényelem miatt inkább jó időben használja a többség.
2022. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy hobbi, városban gyorsabb, mint bármi más, de azért ne képzeld, hogy főleg rutintalanul 1000-es motorral úgy fogsz lavírozni az autók között, mint egy robogós futár. Én speciel kihasználom szezonban, hogy bárhova gyorsan eljutok, de nem, nem élvezet megsülni a pirosnál a teljes felszerelésben. Ami rá is vezet a továbbiakra, került annyiba a felszerelés, hogy nincs kedvem még egyszer annyit elkölteni olyan cuccra, ami télen is használható, valószínűleg úgy is fáznék, óvatosan kell vezetni stb. Én november elején raktam le a vasat, és az utolsó pár hétben érezhetően nyálkás volt az idő, nem úgy tapadt a gumi, nem úgy reagált - amúgy is szakadó esőben kb. óvatosabban és előrelátóbban kell motorozni, mint autóval 20 centis szűz hóban. Szeptemberben volt egy 500 km-es túrám, sötétben értem haza, félúton elkapott az eső, lefagyott a kezem a végén, nekem ez nem kell, október végétől a márciusi szokásos havazásig nem veszem elő a gépet.


A kiszórt kavics más tészta, kiszórt kavics, olajfolt, lehullott falevél mind olyan, mint a tükörjég, ezért kell vezetéstechnikai tréningekre járni, hogy ne hagyd ott a fogad minden váratlan eseménynél, mert abból bőven akad. Télen is járok fedett tréningre, meg a szezont is a Safety Hungary-nél kezdem. Apukám sokkal-sokkal tapasztaltabb, mint én, ő meglepődött, hogy csak novemebr első hétvégéjén tettem le a motort idén, neki már hetekkel korábban hideg volt hozzá.

2022. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Honnan gondolod, hogy ők nem hobbiból motoroznak?
2022. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Most amúgy mi a kérdés a motorosok fikázásán kívül?


Nyilván egy sportmotorral motorozás alapvetően hobbi. De azért robogósokat látni szinte bármikor az utakon városon belül.

2022. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Fikázhatod itt a motorosokat, én szakadó esőben is motorra ülök, ha el kell jutnom A-ból B-be nyáron, de ha tudom, hogy esni fog aznap és nem köt valami program/nem vállalhatatlan a távolsági közlekedés, szimplán nem ülök motorra, mert nem szivatom magam feleslegesen. Tehát azért nem látsz viharban motorosokat, mert a motorosok számára is elérhető a felhőkép. :D
2022. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem tudom honnan jött a feltételezés, hogy fikáznám őket (főleg hogy én is annak készülök, jóember...), pusztán logikai következtetés. De inkább menjetek aludni, utolsó kettő, fáradtak vagytok már látom.
2022. nov. 30. 22:17
 7/16 anonim válasza:
Nem.
2022. nov. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

A motor is használható bármikor, télen, hóban akár minusz 20 fokban is.

Csak ember legyen aki ezt bírja.

2022. dec. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krwkco ***** válasza:
91%

Az egyik probléma az elcsúszás. (Ahogy többen is írták.)

A másik a menetszél. A hideg szél sokkal jobban hűt, mint az ugyanolyan hőmérsékletű álló levegő. 100 km/órás szélben a -10 fokot -25-nek érezzük. Ami már kemény.

2022. dec. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én még 10 fokban motoroztam, bejártam dolgozni a 30km-re lévő munkahelyemre. Szerencsére van olyan motoros ruhám amin egyáltalán nem fúj át a szél, egyedül a kezem és a lábfejem fázott, mivel nyári motoros cipőm van. Kesztyűt meg ugyan vettem vastagabbat, de csak kicsivel volt jobb, így ide azért kell a kézvédő. Volt, hogy elkapott az eső is, de nem volt annyira vészes, persze ettől még nem indulok el ilyen időben motorral. Motorozásnak a túrázás részét nézzük, az meg a jóidőben való kirándulásról szól, így természetes, hogy az ember csak ilyenkor indul útnak.
2022. dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!