Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki és mi célból vásárol egy...

Ki és mi célból vásárol egy új Skoda autót?

Figyelt kérdés

Ma jártam egy autó márkakereskedésben

Egy Skodával kapcsolatban kellett árajánlatot kérnem (feladat volt, nem saját célból mentem, én semleges vagyok az autókkal, van jogsim de nem különösebben érdekelnek az autók..)


Érkezésem előtt persze megnéztem egy YouTube-os tesztelést róla, hogy tudjam mégis miről van szó. A videót 5 hónapja készítették, ugyanarról a modellről, ahol a YouTube-os riporter a végén mondja hogy az autó induló ára 6.5 millió forint.


A kereskedésben konkrétan kiröhögött az értékesítő, hogy "hát az már NAGYON régen volt" az induló ára 7.5 millió forint alapfelszereltséggel, amiben a könyöktámasz sincs!

Sőt, ha nem egy ilyen ronda BKV buszszínben kérem akkor minimum +200e



Elgondolkodtam ki és miért vásárol egy ilyen fapados ócska márkájú autót 8 millió forintért?


Ha megveszem 10 napon belül, akkor 12 hónap múlva meg is kapom 8 milláért. Ha kifutok a 10 napból, akkor a mindenkori deviza ára lesz aktuális.


2022. dec. 5. 18:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Ez a régi Skoda sztereotípia már vagy 20 éve kikopott.


Pont ugyanolyan márka a Skoda, mint a másik, gyakorlatilag VW, teljes mértékben.


8 millió alatt meg csak Daciát kapsz kb.

Itt tartunk az árakkal, a Ft Euró viszonnyal.


Ha alapfelszereltségű kocsit kérsz, az minden márkàban ilyen lesz, még mindig sok a klíma nélküli is.

2022. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Le vagy maradva kb. 25-30 évvel.

Ülj be egy mai skodába.

2022. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Ennyibe kerülnek most a fapados autók.

Tisztességesebben felszerelt, kényelmesebb, kicsit minőségibb autók 15 milliótól vannak.

Nem 2020 van már...

2022. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Mióta számít a Skoda ócska márkának? Gyakorlatilag az első VW csoportos Octavia és Fabia óta tarol a márka a kiváló ár/érték arányával. Vannak közte fapadosak, de ha van pénzed, vehetsz jól felszerelt Superbet, Kodiaqot, amire azért merész azt mondani, hogy fapados. Flottákban, taxiként is bizonyítanak.

Egy Suzuki S-Cross fapad listaára jelenleg 8,5 millió Ft. Egy közepes felszereltségű Swift is majdnem 7 millió. Itt tartanak az árak. Nem a Skoda drága, hanem minden.

2022. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
Sokáig ár/érték arányban eléggé ott volt a szeren a Skoda, hiszen azért mégiscsak VW technika. Pl szinte mindenhonnan kitúrta a korábbi Ford cégautókat, csak aztán ott is elkezdtek árakat emelni.
2022. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos az utóbbi 1-2 évban nagyon megugrott az új autók ára. Ehhez hozzá jön még a közel 20%-os infláció, ami már fél év alatt is jelentős különbözet. + a Forint-Euro árfolyam... Lassan ott tartunk, hogy egy alsó-középkategóriás autó, ami nem teljesen full-fapad és nem az alap 0.9-es háromhengeres mákdaráló motor hajtja, nincs 10 millió forint alatt. :(

Engem a Skodrik soha nem fogtak meg. A külső szögletesség, nagyon egyszerű belterek nem igazán nyűgöznek le olyan szinten, hogy mindenképp ellenállhatatlan birtoklási vágyat érezzek.

Ez a "csak akkor ennyi, ha 10 napon belül megrendeled", tipikus kereskedői duma. Kell év végére a megrendelés, hogy jól nézzen ki az idei eladási statisztika. 2018-ban ugyanígy év végén jártam én is a szalonokat. Más márka, de ugyanígy bepróbálkoztak. "Most kapták a telefonhívást és hogy lássam milyen jó fejek velem, csak ezért súgják meg, de nem mondhatom el senkinek, hogy januártól 30%-ot emel a gyár. De ha most megrendelem, elintézik nekem, hogy még a régi áron megkapjam az autót, annak ellenére, hogy csak következő évben vehetem majd át". Ismerős... Aztán érdekes módon, abból a 30% emelésből nem lett semmi.

2022. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A belső terét elnézve, 6.5 millióért még azt mondtam volna csak-csak.

De, hogy 999 köbcentis motorral BKV buszszínben, még azt az ócska szövetű könyöktámaszt és műanyag pohártartót is kispórolva több mint 7.5 millió...... komikus talán a legjobb szó :)


De úgy tűnik látom van, akinek ez megfelel így. Örülök :)

2022. dec. 5. 20:29
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Van akinek megfelel, de a Skoda nem csak ilyen autókat gyárt. Másrészt valószínűleg senki nem így veszi meg, hanem kifizeti a számára fontos extrákat. Egy normális Octavia 10 misi felett van. Akinek megéri, annak megéri, akinek nem, annak nem. A legtöbb alsó-közép kategóriás autóból tudsz venni fapadosat és normálisan felszereltet. A választás a vevőé. Szinte senki nem veszi a legalja, fapados verziót.
2022. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Inkább tragikus, hogy ennyire elértéktelenedett a pénzünk. Ugyanis nem a skoda kér pofátlan árat. Egy fapados városi autó ennyibe kerül bármelyik gyártótól.

Jó, Dacia sanderót kapsz 5 millióért, de abban légkondi sincs.


De mindegy is, látom a válaszok nem érdekelnek, csak azért írtad ki a kérdést, hogy fikázhasd a skodát.

2022. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
lángoljon felcsút
2022. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!