Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó adás-vételénél mi a...

Egy autó adás-vételénél mi a francért kell jelen lennie egyszerre 6-7 embernek?

Figyelt kérdés
Több autót is adtam már el. Jellemzően a sajátjaimat vagy családtagnak segítettem az eladásban. Ezek átlagosan pár százezres értékű autók voltak. Mindig nyilvános helyszínt választok az adásvétel lebonyolítására, például valamelyik hipermarket parkolója, és egy tanúval érkezem. Ehhez képest a szinte minden esetben "nyugodt, kiegyensúlyozott" hangvételűnek tűnő "tesó" négy vagy ötödmagával pattan ki valami 20-30 éves lélekvesztőből. Ilyenkor rendszeresen megy az erőfitogtatás, arcoskodás, pofátlan alkudozás. Egyszerűen annyira elegem van ebből, hogy minden autó eladásnál ilyen lókupecekkel kell vitatkozni. Ha meg nem adom el, megy a fenyegetőzés, fizessem ki a útiköltségét, stb. Nektek milyen hasonló élményeitek vannak?

2022. dec. 12. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

"ilyen lókupecekkel kell vitatkozni"

Mi az, hogy kell? Pisztolyt fognak rád? Beülsz, elmész. Megfenyegetnek mivel? Nem otthon találkoztatok, nem tudják hol laksz.

2022. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont erre játszanak, hogy beijedsz a sok embertől és ezért áron alul adod nekik.


Szimplán ne add el c-nak.

2022. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egyik alapszabály, hogy gipsy-kkel nem üzletelünk: nem adunk el nekik semmit és nem is veszünk tőlük semmit!
2022. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Életemben eddig egy autót adtam el, akkor 13 éves volt. Jó pár érdeklődő volt, de akiket te írsz, mind elhajtottam. Sok esetben már úgy kezdte, hogy mennyit engedek? Meg messziről jön, állom az üzemanyagot? Nekem nem volt sürgős, szóval kivártam egy normális vásárlót. Lett is. Ketten jöttek, egy fiatal lány és a tesója aki műszakilag átnézte. Nem is akartak alkudozni. Próbakör után lepapíroztuk majd vitték is.
2022. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig a max 3 ember volt. Az is indokokatlan.
2022. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Találkozz velük a helyi/kerületi rendőrkapitányság előtt.
2022. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ára miatt érdeklődnek a C típusú érdeklődők.

Vallási okokból, mert Buddha' ezt sugallta, csak is magyarnak eladó. Senki másnak. Írd ki a hirdetésbe, tizedelődik az érdeklődők száma.

2022. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sok kérdést olvastam már itt, hogy miért vannak nepperek, miért "lusták" az emberek maguknak hirdetni az autójukat amikor sokkal több pénzt nyernek rajta. Hát ezért, mert ki akar egy olcsó vacak miatt C típusúakkal találkozni.
2022. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jesszus! Adtam már el, vettem is használt kocsit, de ilyenben még nem volt részem.

Amikor vettem, először az utcán néztem meg az autót, de nem csaptam le rá azonnal. Még megnéztem másikat, gondolkoztam rajta. Aztán mikor úgy volt, hogy megveszem, az eladó (magánszemély) házhoz hozta hozzám a kocsit. Az én lakásomban írtuk alá a szerződést. A lakcímem úgyis rajta van a papírokon, kár lett volna titkolni. Utána az újonnan vett autóval én vittem haza, hogy ne kelljen buszoznia. Ez volt az első utam. Egy városban laktunk, tehát nem kellett nagyon messzire menni.

Legutóbb idén adtam el egy autómat. A vevőjelöltek ketten voltak, én egyedül. A két főre azért volt szükség, mert két autóval egy ember nem tudott volna hazamenni. Ők az ország túlsó végéből jöttek. Nem volt semmilyen alkudozás, kupeckedés, irányáron megvették.

Mondjuk akár vettem, akár eladtam autót, egyik sem a tipikusan "tesók" által különösen kedvelt kategória volt.

2022. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 krwkco ***** válasza:
100%

"Találkozz velük a helyi/kerületi rendőrkapitányság előtt."

Ez jó. Eddig pl. Aldi parkolóban gondolkodtam, de ez még célravezetőbb. Ha nem is a kapitányság előtt (ott nem lehet megállni), de a közeli parkolóban, ahova rálátnak. :-)

Már a telefonban is úgy lehet megbeszélni:

- "Tudja, ott a kapitányság melletti parkolóban."

Válasz:

- "Lehet, hogy mégsem ilyen autóra gondoltam. Szóval tárgytalan."

:-)

2022. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!