Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lecsereltem az ablakmoso...

Lecsereltem az ablakmoso folyadekot. De eldugult es nem nyomja ki. Otletek? Mit lehet tenni? Letezik valahol egy leeresztu szelep?

Figyelt kérdés

Hyundai ix20.


Kifolyik,csak nincs benne nyomas azota. Csak folyik,pl hátul.


Arra gondolta,hogy kiporgetem ezzel a megoldassal,hogy folyamat huzom a kart es emgy amig megy,mert a motor dolgozik, hallhato,hogy porog benne.

bar egyszerubb lenne ha letezne mas megoldas is,pl valami leereszto szelep.


2023. jan. 3. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy eldugult, lehet hogy haldoklik a motor.
2023. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A problema egyertelmuen azutan jelentkezett,hogy a masik folyadekot toltottem bele. Elore kevert teli automoso folaydek. ez volt a cimken.
2023. jan. 3. 10:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha széthúzod a csövet valahol, akkor nyomja rendesen?


Én télre így szoktam kinyomni belőle a nyárit és lecserélni hogy széthúzom, aztán arégi kannájába visszanyomom az 5 litert, csak előtte lehúzom az ablaktörlőmotorról a stekkert.

2023. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hat.....ooo ,megnezem ha hazaertem. Koszi a tippet.
2023. jan. 3. 10:52
 5/13 anonim ***** válasza:
#2 Nálam is így kezdődött hogy csak folyadékot öntöttem bele, aztán talán valami kosz került bele. Majd hol működött hol nem, hol csak pisilt de rendesen nemigazán akart működni majd megadta magát pár héten belül. Nem variálgattam cseréltem a motort, pár ezres tétel nem nagy ügy.
2023. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom es nem is akarom megbontani a burkolatot. Ha tenyleg ez a baj,akkor szerviz. Azt megnezem ha hazaertem,hogy a csovet le tudom e huzni a tartalyrol valahol.
2023. jan. 3. 11:17
 7/13 krwkco ***** válasza:

A csövek a szivattyúra mennek rá. A szivattyú a tartály aljánál van, azon kívül. Többnyire csak a gumitömítés rögzíti, ki lehet húzni. Ha van más rögzítése is, azt látni lehet. Sokszor a kerék és a kerékjárat burkolat levételével lehet hozzáférni. A szivattyú egy kis műanyag "malomkerék" a motor fémtengelyén. Sokszor az a hiba, hogy ez elkezd elforogni a tengelyen és kevésbé nyomja a vizet. Ezt elősegítheti az új folyadék másfajta kenőképessége. A gyári ablakmosókban nem valószínű, hogy szennyezés lenne.

(Álatalános, nem Hyundai specifikus információk.)

2023. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rakerestem a tipusra, a kerek feletti burkolatot kapta le a ficko es onnan szedle le a kis motort. Aki sose csinalt meg ilyet,mint én se,az nehezen áll neki. A tanacsokat koszonom, termeszetesen mindenkinek ment a zold pacsi
2023. jan. 3. 12:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy jobb lenne levenni a tartályt és kimosni mert abba is tud ám eszméletlen sok trutyi lenni.
2023. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
OKe,megnezem azt is. Koszi
2023. jan. 3. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!