Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire tartósak a mai...

Mennyire tartósak a mai opelek pl rozsdásodás terén?

Figyelt kérdés
Nézegettem egy 2015-ös opel corsa 1.4 benzines autót de én még arra emlékszem,hogy régen nagyon rozsdásodtak az opelek. Na meg ha jól látom az 1.4-es motor szívó benzin és 90 lóerő ez nekem már megfelelő lenne de vajon megbízható motor?

2023. jan. 9. 03:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Régen sem volt a rozsdásodás mintapéldánya az Opel, az újabbakat pedig a jobbak közé sorolnám.


Legalább annyira megbízható, mint bármi más.

2023. jan. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
17%
Érdekes, amerre járok szerelő mellett és udvarán, van vagy 20 opel a 30 autóból ami ott áll a szerelőnél, pár BMW, pár Renault. Ez szerintem valamit biztos jelent... Nem vennék Opelt, főleg nem az újabbakat.
2023. jan. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon rohadtak régebben.

Konkrétan az egyik rokonnak 10 éves volt és kilyukadt a sárvédő.

Nyilván ezen javítottak valamit , de sose vennék opelt, műszakilag is egy nagy nulla.

2023. jan. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

#2 Ja szerintem is nagyon furcsa, hogy az autó, amiből a legtöbb fut az utakon, a legtöbbet is van szerelőnél. :DDDDD Tudod egy autón vannak karbantartási munkák is, nem csak akkor kell szerelőhöz menni, ha már szar. Sok autó = sok karbantartási munka.


Persze az sem mindegy, hogy melyik városról beszélünk, mert régiónként vannak hatalmas eltérések népszerű márkák tekintetében, Szolnokon például annak idején a Nesztor toronymagasan a legtöbb autót adta el, szóval a környéken annyi Ford rohangál, mint minden más összesen, ennek megfelelően Forddal vannak tele a szervizek.


Egy szó, mint száz: tudatlan vagy, nem kell beleböfögnöd olyan témába, amihez nem értesz.

2023. jan. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

#3 Nekem meg 24 éves volt az F Astrám amikor eladtam és sehol sem volt rozsdás, az alváz teljesen ép volt, kizárólag a hátsó lengőkar bekötésénél jelent már meg egy kis felületi korrózia, semmi aggasztó. Még az üzemanyag betöltőnyílásnál sem, pedig az klasszikus hely volt. Nem, nem volt garázsban tartva sem.


Tanuljuk már meg, hogy egyetlen példára nem építünk átfogó véleményt. Mondd el, írd le, hogy nektek ilyen volt, de hogy egyetlen példával dobálózva szólj meg egy egész autógyárat, az nevetséges.

2023. jan. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 2005-ös H Astrám. Ennek már full galvanizált a karosszériája. Rozsda sehol nincs rajta, még az alján a lengőkarokon sem. Igaz, én vigyázok is rá. Garázsban tartom, ha nem muszáj nem csapatom a sózásban. Vagy ha mégis, akkor utána alvázmosás. Mindenesetre én nem karambolos H/J Astrát még nem láttam látványosan rohadni, pl. lyukas sárvédővel, még ridegtartásban tartott lakótelepi parkolóban sem. Ha valahol valami sérülés miatt megindul, nagyon lassan terjed tovább a galvanizálás miatt. Ahol elkezdhet hólyagosodni, az az első sárvédő ív hátsó része, ha soha nem takarítják ki a dobbetét mögött az évek során felgyülemlő több maréknyi sós sarat. De ez nem tipikusan Opel betegség, minden autónál érdemes pár évente megtenni hogy benéznek alá, nem egy nagy munka.

A D Corsa kb ennek a kortársa, ha jól tudom 2006-tól gyártották. Az 1.4 szívó benzines motor a gyártás vége felé talán az A14XER lehet. Euro5-ös motor, nem kifejezetten problémás, de nem is egy erőmű. A Corsa nem egy nehéz autó, talán nem vészes a lomhasága, gondolom em autópályán akarsz vele másokat letolni az útról...

Ezen kívül van egy 2018-as K Astrám is. Most lesz 5 éves, új kora óta nálam van. Ha már ilyen idősen is rohadna, az már régen rossz lenne. Erre is vigyázok. Még a kipufogócsőn sincs rozsdapötty.

2023. jan. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
S vajon miért ebből az elég vacak minőségű és nem éppen megbízható markabol fut az egyik legtöbb az utakon és nem pl a legmegbízhatóbbakbol, Toyota, Mazda, Kia, Hyundai? Csak nem azért, mert a magyar birkakbol egyszerűen ki irthatatlan ez a germán fanatizmus??
2023. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
Az opel sohasem volt egy minőségi gyártó, ezek az újak meg aztán... Ld pl az új korza, ell asztra...
2023. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%
Már a J is egy elektronikai hulladék volt, hát még az utódai!
2023. jan. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%
2 és 3# nálatok a pont!
2023. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!