Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo Twin Spark motorok...

Alfa Romeo Twin Spark motorok vállalhatóak?

Figyelt kérdés

Párom eddig egy Polo III-at hajtott ami már 7 évet szolgált nála, de most már elkezdett rohadni is, a motornak sincs szép hangja, váltanánk.


Páromnak sajnos-nem sajnos az Alfa Romeo 147 párom nagy szerelme már sok éve, viszont JTD-t venni szerintem felesleges, főleg rövid távokat menne vele. Mit érdemes tudni az 1.6, 2.0 Twin Spark benzinmotorokról, tényleg nagyon problémás motorok, vagy odafigyeléssel megbízhatóan tudnak működni? Én megértem hogy vágyik rá, nekem sem a legracionálisabb autóm van viszont az legalább az ismert hibáit kijavítva rendben van, de ha ezek az Alfák teljesen felejtősek akkor lebeszélném róla. Sosem volt Alfám, bevallom nekem is tetszik de kicsit tartok tőle. Kérlek olyan írjon aki tényleg tud is róla valamit, nem csak rávágja hogy szar mert olasz, vagy mert a szomszédnak volt egy és az nem volt jó. Köszi!



2023. jan. 9. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hatalmas odafigyeléssel és egy Alfa szerető szerelővel teljesen megbízható.
2023. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
1# magyarán szólva: nem
2023. jan. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

@1: Az odafigyelés egész pontosan mit takar?

Amit tudok:

1) Sűrű olajcsere jó minőségű és bele való olajjal lényeges, de még a kis Polot és a sajátomat (ami egy Rover 75 2.5 V6, szintén nem egy Corolla) sem hagyom soha 10000km fölé menni csere nélkül úgyhogy itt nem lenne újdonság.

2) Vezérlés, tudom hogy nagyon sarkalatos pont, és kb 30 ezrenként szokás cserélni, ami kicsit azért fájdalom mert ez 1,5-2 év alatt belemegy, de nem a világ vége.


Ezen kívül van még egyéb fontos észben tartani való?

2023. jan. 10. 08:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Vezérlést nem kell 30 ezrenként ledobni róla.


1.6 105 lovasban nincs vez.módosító ellenben a 120 lovasban van. Ha elromlik (80ezer)


Kétezres motornál gyakori hiba a dugattyú repedése, szoknya törése.


Illetve mindhárom szokott hajtókarcsapágyas lenni mert hidegen rúgják és nem cserélnek olajat.


Talán a legbiztosabb döntés a 105 lovas de azzal nem megy annyira a 147 mert nehéz.


Fogyasztása mind a háromnak sok mivel rövid a váltó nagyon. (Városban 8-10)

És ezek mind 8 gyertyás motorok szóval a csere 50-100 között van ha gyárit veszel. (És az a jó bele)


Mindenesetre ha veszel akkor a kettes szinkront nézd meg, onnan lehet tudni mennyire gyilkolták..

2023. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de Te vagy az év balekja. Rover 75-od van? Attól nem félsz, az tokeletes, olyannyira h már nem is gyartjak, egyszerűen befellegzett. De egy alfától meg félsz 😂😂Ti szerintem betegek vagytok, vagy problémás autó fétisetek van vagy szeretitek az izgalmas, kalandos helyzeteket, és totó vagy ott hagy az út szélén v nem.


Az Alfákkal az az baj h nem tudod h ki h használta. A TS motorok igen is kényesebb el az átlagnál. Nem szar a TS. Szám törődni kell vele de a 147 sem máj darab 15+ éves autónál már bármi lehet a probléma. Tartastok meg a pólót v vegyetek ha átlagos autót a két problémahalmaz melle 2 Milla meg legyen a zsebben ha beüt a krakk 😂


Nekem mercim van 😂

2023. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

@5, tudsz bármi technikai részletet is a Roverről? Felteszem, hogy nem. Azért van Roverem, mert gyermekkoromban is ilyen volt édesapámnak akkor még új autóként, és bennem maradt, ezért lett nekem is. A Rover 75 egy nagyon jó autó volt, ezt bárki aláírja neked aki ért is hozzá és a média is imádta a megjelenésekor, ültem és vezettem már az akkori német prémium riválisait és egyik sem hozza a minőségérzetét és összeszerelési minőségét, ők akkor ezzel nagyot akartak mutatni. De annak a márkának ez már kicsit sem volt elég, a British Leyland tehet róla hogy oda jutott ahova, ahogy a Triumph, MG és majdnem a Mini is. Egyáltalán nincsen a 75-nek több gondja mint bármelyik prémiumnak hasonló idősen, csak kevesebb ember ért hozzá, illetve hamar lement az ára a csőd miatt ezért laktak le sokat ami aztán természetesen problémás lett. Na mindegy, kicsit művelődj Rover téren mielőtt véleményt alkotsz róla. Azt elárulhatom neked, hogy még egyszer sem hagyott ott sem engem, sem édesapámat, az enyém 6 éve és 110 ezer kilométerrel ezelőtt óta van meg, majdnem full extra és mindene működik is. :)


Ellenben az Alfa Romeorol azok is sokszor negatív véleménnyel vannak, akiknek van/volt és amúgy szerették. Főleg technikai részletekre voltam kíváncsi a Twin Sparkokkal kapcsolatban, amit akartam már megtudtam innen és az internetről, a válaszod nem volt hasznos. Köszi!

2023. jan. 26. 23:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Na persze azt nem állítom hogy nem vagyok beteg, tizenegy autóm volt 8 év alatt, legtöbb öreg és nem olcsó fenntartású típus. Ennek ellenére mivel sosem vittek csődbe, és mindig megengedhettem magamnak a szakszerű karbantartást és az alapból is jó állapotú alanyt, így nem volt bajom belőle. Alfáról viszont semmit nem tudok, sosem ástam bele magam, ezért lett a kérdés kiírva.
2023. jan. 26. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!