Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem sikerül sokaknak...

Miért nem sikerül sokaknak befejezni a vezetés tanulást 2 év alatt?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtatóak a szintén rendszeresen előforduló "mindjárt lejár a kreszvizsgám letelik a 2 év" kérdések okai.


Azért érdekes a kérdés, mert ugye alapvetően ennek tervezve áll neki az ember. Persze nem mindenkinek ugyanannyi idő a vezetés tanulás, meg tény az is, hogy van várakozás, meg csak heti 1x lehet menni vezetni sok városban (1 alkalom 2 óra), az azt jelenti, hogy 30 óra az kb. 4 hónap, meg ha vesz az ember 10 pótórát, az +1 hónap, meg mondjuk nem sikerül átmenni elsőre, és még kell pár az is egy hónap. De ekkor még mindig csak bő fél évnél- max 7-8 hónapnál tartunk a kresz vizsgától számítva. Ehhez képest a 2 évből kifutás eléggé szélsőérték.


Mi lehet az oka, hogy nem sikerül befejezni? Megváltozik menetközben az életvitelük, és kiderül, hogy mégse érnek rá vezetni járni? Vagy csak szimplán a lelkesedés fogy el? Vagy valami más oka van?


Félreértés ne essék, nem kötekedésből tettem fel, tényleg az okokra vagyok kíváncsi, hogyan nem sikerül sokaknak 2 év alatt a végére érni...



2023. jan. 18. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerek olyant, akit bent vágtak el pàrszor. Ezt nem kommentelem. Ismerek olyant, akinek kint nyolcadjára sikerült. Ő figyelmetlenség miatt nem ment át sokszor. Mé egyet tudok, akit ötödjére vágtak el, elmondta miket hibázott, nála is figyelmetlenség volt a fő ok.
2023. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A bukások egy dolog, de a másik az, hogy kevés az oktató az országban szinte mindenhol. Van, ahol kritikusan kevés. Hónapokat kell várni, hogy el tudd kezdeni, és két alkalom között is sok idő telik el.
2023. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben lustaságból, elkezdik aztán igazából annyira nem motiváltak abban hogy befejezzék.


De például van egy haverom aki már harminchoz közeledve tavaly elkezdte, viszont éppen levizsgázott Kreszből amikor kapott egy olyan külföldi munkaajánlatot amire hülye lett volna nemet mondani, mégpedig azonnali kezdéssel. Szóval kiment, és úgy volt hogy majd néha hazajárkál gyakorlatozni, ebből egyelőre nem lett semmi, esélyes hogy elbukja, de az ottani fizetéséből marhára nem érdekli ez a veszteség.

2023. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A saját tapasztalatomat tudom leírni, lehet, hogy vannak még rajtam kívül hasonlóan.

2020. februárjában kezdtem a KRESZ-t. A tanfolyamot már kettévágta az első Covid, hónapokig vizsgázni se lehetett menni. 2020. júniusában vizsgáztam le KRESZ-ből.

Rögtön végighívtam az oktatókat, akiknek megkaptam a nevét, a többség közölte, hogy fél évre be van táblázva, végül egy volt, aki augusztusra fogadott. Hamar kiderült, hogy tőle is felelőtlenség volt, kb. mindenkit elvállalt, 2-3 hetente adott időpontot. Közben jött a második és harmadik Covid-hullám, két országos lezárással, amikor nem lehetett hónapokig órát venni, de amikor épp nem volt lezárás, akkor is valaki a családból karanténban volt, vagy ha csak egyet tüsszentettem, már nem mehettem vezetni. Több mint másfél évig jártam ehhez a pasihoz (2020. augusztustól 2022. márciusig), és ezalatt 60 órát vettem, ami 30 alkalom. Ennek igy semmi értelme nem volt, egyik alkalomról a másikra mindent elfelejtettem.

Mikor az első vizsgán megbuktam, és ő a következő hétre sem adott időpontot, mert "be volt táblázva" besokaltam, és átjelentkeztem egy ismerősömhöz. Iszonyatos szívás volt, mert a tömegközlekedéssel 2 óra volt oda eljutni (meg 2 vissza, plusz az óra, tehát egy-egy alkalom 5 és fél órámba került), de stabilan fogadott heti kétszer. Így méltányosságot kellett kérvényeznem a Közlekedési- és Vizsgaközpontnál, mert a vizsgám időpontja egy héttel túlvolt a kétéves határidőn, de a Covidra hivatkozva minden további nélkül megadták.

2023. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Csiga szar oktatók miatt van ez, vagy a másik a tanuló nem jár rendesen le szarja nincs kedve. De az oktatók többsége is egy nagy rakás szar. Sajnos jó oktatóhoz már kapcsolatok kellenek ez van manapság. Nem úgy van már mint 2000 ben.
2023. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!