Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlásnál van...

Használtautó vásárlásnál van értelme drágább autót választani?

Figyelt kérdés

A saját példámat nézve, 1,3 millióért vettem használtautót. Fél éven belül annyi minden elromlott benne, hogy 700 ezret rá kellett költeni szervízre…. Pedig ez egy sokat dícséretet, elvileg megbízható típus.


Na most, ha a kínálat aljáról választottam volna, megvettem volna azt, ami 6-700 ezerbe kerül, azzal sem hiszem, hogy ennél több gond lett volna.


Nagyjából erről szól Akerlof tragacspiac elmélete is. Információs asszimetria van, a jó autókat nem adják el, mert nem fizetnek értük annyit, amennyit érnek, így csak a rossz minőségűhöz lehet hozzájutni. Az 1,5 milliós is ugyan úgy tragacs, mint az 500 ezres.



2023. jan. 22. 04:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
El kellett volna vinni bevizsgaltatni. Amúgy egy példa nem elég erre, ha van még kb 100000 ismerősöd aki így járt akkor van értelme
2023. jan. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, lényegében igazad lehet, amit inkább nézz meg, az maga a típus.

Nem igazán mindegy, hogy egy 8 szelepes, vezérműszíjas autóról van szó, vagy egy V motoros, budiláncos, agyonextrázott német szarról.

Kishazánkban a rongyrázás magasfoka működik a "nekemteccik" ösztön alapján, ebből következik az "elvileg megbízható típus", amit a hasonló élőlények termelnek ki.

Nem rájuk kell hallgatni.

2023. jan. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 krwkco ***** válasza:
65%

"Nagyjából erről szól Akerlof tragacspiac elmélete is. Információs asszimetria van, a jó autókat nem adják el, mert nem fizetnek értük annyit, amennyit érnek, így csak a rossz minőségűhöz lehet hozzájutni. Az 1,5 milliós is ugyan úgy tragacs, mint az 500 ezres."

Rájöttem, hogy ez hogy adja ki ugyanazt, mint amit a 7-esben leírtam: A jó autó tulajdonosa nem adja el az autóját, amíg SZÁMÁRA tragaccsá nem válik. És akkor válik az ő szemszögéből tragaccsá, amikor már nem tud megbirkózni a javíttatásával.

De ha a vevő ebben rátermettebb, akkor az számára nem feltétlenül tragacs.

2023. jan. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy csak a rossz autókat adják el, akkor ezek szerint mindenki addig használ egy autót amíg megy és nincsenek nagyobb hibái.

Eddig kb. 10-12 autót adtam el, csak az utóbbiakat említsem, Audi A4 2014 2.0 tdi, megtetszett egy korabeli coupe és megvettem azt, Volvo V50 2.4 benzin, 2006 feleslegessé vált, semmi baja nem volt, kivéve a klima nem hűtött de azt mondtam eladáskor, Opel Tigra twintop, használtam második autóként kb másfél évet, sosem szerettem, erőssen pattogott és kevés hely volt benne, volt egy Audi A4 1.6 Benzin/gáz 1995 ből, na annak tényleg meggyűltek a hibái, de még átment a műszakin, 250 ezerért adtam el, két szett alufelnivel és bevallott hibákkal, hibás klima, szervóolaj szivárgott, tetőkárpit lógott stb.

2023. jan. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#10 Aha de áruld már el, hogy mi az isten ez a sok értelmetlen szám, amit előhúztál a seggedből. Én felhoztam pár példát, te meg ráugrasz, hogy "tuti csak ennyi opció van", el is osztottad azt a 60-at a példák számával és megállapítottad, hogy hülyeség. Ez igen. Micsoda logika. Fantasztikus érvelési képességek. Persze még ezt sem helyesen csináltad, mert én négy példát mondtam, nem csak hármat, de négyig már lehet nem tudsz számolni és ebből fakad a zavarodottságod.


"eddig öreg autóval járt, töltötte bele a benzint, fizette a minimálisan szükséges javíttatást és ennek ellenére csak gyűlik a pénze? És használható állapotban tudja tartani az autóját, csak éppen megunta?"

Én is így tettem. Hol van ezzel a probléma? Kérlek magyarázd már el, hogy ez számodra miért akkora képtelenség. Csak egyetlen normális érvet mondjál már, mert annyi mindent leírtál már, de bármi intelligenset még mindig nem találtam a soraid között.



#14 Á, engedd el szerintem. Akik ilyeneket mondanak, azoknál nagyon nincs rendben valami fejben, szóval ne pazarold az idődet. Én is megpróbáltam, aztán látjuk mit értem el vele, megidéztem krwkco-t és most itt tolja a szokásos 10 IQ f*szságokat.

2023. jan. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Minél drágább ugyanaz a modell, annál nagyobb a valószínűsége hogy jobb állapotban van. Ez nem jelenti azt, hogy az eladó ne próbálná meg rádsózni drágán a tragacsát. De fordítva ez kevésbé valószínű, azaz ha van egy régebbi de kiváló állapotban lévő autó, azt senki sem fogja fillérekért adni.
2023. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A másfél millió is azt jelenti, hogy 15-20 éves autót vettél.


A helyzet az, hogy minél idősebb egy autó, annál esélyesebb, hogy szopóroller. Persze vannak megbízhatóbb típusok meg jobban kímélt példányok, amivel valamivel javulnak az esélyek, de ez se garancia semmire, illetve ezt általában be is árazzák.


A nagy helyzet, hogy a legtöbb gyártó max 5 év garanciát ad, nem véletlen, tudják, hogy utána egyre több gond lesz. 10-15 év felett meg aztán...

Ennyi idősen egy műszaki cikk sem megbízható, miért pont az autó lenne az.


A szervíz meg mivel egyre nőnek a bérek egyre drágáb lesz, így egyre kevésbé éri meg a fostalicskákat életben tartani.

2023. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nagy baromság. Megéri a jobbat venni, csak te rosszul választottál. Inkább arra fordítsd ezt az energiát, hogy a következő vásárlásnál ne palizzanak be és na adjanak el neked egy túlárazott hulladékot
2023. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Új autót kell venni.
2023. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem olyat ami kapásból jelentős javításra szorul legfeljebb annak érheti megvenni, aki rohadtul ért hozzá, saját kezűleg meg tudja csinálni, és még helye is van hozzá. Mert még az autószerelő haverodtól sem várhatod el hogy ingyen vacakoljon vele. Sok javításnál nem is az alkatrész a drága, hanem a munkadíj. Sz@rt lehet venni drágán, de a jót senki sem fogja fillérekért adni. Szerintem inkább a kínálat felső részében érdemes keresgélni, és azok közül kiszűrni az ócskákat. Alaposan utánaolvasni a konkrét típusnak, és lehetőleg jól átnézetni valaki hozzáértővel. Persze 100%-ban tökéletes autóra ne számíts, hiszen még az új is tönkre tud menni.
2023. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!