Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlásnál van...

Használtautó vásárlásnál van értelme drágább autót választani?

Figyelt kérdés

A saját példámat nézve, 1,3 millióért vettem használtautót. Fél éven belül annyi minden elromlott benne, hogy 700 ezret rá kellett költeni szervízre…. Pedig ez egy sokat dícséretet, elvileg megbízható típus.


Na most, ha a kínálat aljáról választottam volna, megvettem volna azt, ami 6-700 ezerbe kerül, azzal sem hiszem, hogy ennél több gond lett volna.


Nagyjából erről szól Akerlof tragacspiac elmélete is. Információs asszimetria van, a jó autókat nem adják el, mert nem fizetnek értük annyit, amennyit érnek, így csak a rossz minőségűhöz lehet hozzájutni. Az 1,5 milliós is ugyan úgy tragacs, mint az 500 ezres.



2023. jan. 22. 04:50
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Nyilván nem csak a típust és az árat kell nézni a hirdetésben, hanem hogy milyen állapotúnak írja le az eladó. Én csak a kitűnő állapotúakat szoktam nézni. Amikor személyesen megtekintem, akkor pedig minden apró hibát szóvá teszek. Így ugyanis van hivatkozási alapom, ha az eladó kitűnőnek jelölte meg. Eleve olyan típust és évjáratot választok, amiből képes vagyok megvenni a kitűnő állapotúakat. Itt kezdődik a dolog. Aztán kell valamennyi típusismeret vagy olyan barát, aki ért hozzá. Próbaútra vinni a kocsit, és lehetőleg állapotfelmérésre. Így lecsökkenthető az esélye, hogy átverjenek.
2023. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!