Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vásároljak?

Milyen autót vásároljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy sedan vagy egy crossover típusú autót.

A keretem maximum 6.5 körül van.

Általában 3-4 ember ülne benne, leginkább városi, vidéki használatra.

Elsősorban az új s-crosson gondolkoztam, de sajna eléggé drága, (8 millióról indul az alap) illetve néztem az új MG ZS autót, arról pedig nem igazán látok cikkeket.

Normális körülmények között lenne használva az autó, de azért lehessen menni vele.

Amiket leginkább kizárnék azok a 3 hengeres, illetve az ezres motorokat.

Elsősorban benzines autókon gondolkozom.

Előre is köszönöm szépen mindenkinek!


2023. jan. 25. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

6.5 ma már nagyon az alja az igényeidhez ha kifejezetten új szalonautót szeretnél, ennyiért mostanában kisautóból lehet válogatni.


MG ZS-ről Draskovics Andris csinált tesztet nem annyira régen, fiatal a srác de jó érvei és normális értékrendje van, illetve már lassan 5 éve csinálja így kezd rendes mércéje is lenni:

https://www.youtube.com/watch?v=bDxfxamoU_c&ab_channel=Drask..


Itt van még az Autónavigátoré is.

https://www.youtube.com/watch?v=q3et30W_MkM&ab_channel=Aut%C..


Ebből a gyengébbik motor négyhengeres szívó benzines, az erősebbik turbós három hengeres, a keretedből így pont a szerintem jobb motor jön ki.


Szedán meg nem nagyon van már ennyiért. A Dacia Logan, Peugeot 301 / Citroen C-Elysée, Lada Granta megszűnésével a "török szedán" kategória kihalt nálunk, pedig a jelenlegi helyzetben az férne bele újonnan ebbe a keretbe kizárólag.


Én a helyedben fixen páréves használtat próbálnék nézni valami kicsit minőségibb típusból, de minden embernek mások a prioritásai, megértem ha friss új autót szeretnél, csak az most drága. Na persze a használtak is felmentek arányosan.

2023. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Morzsi007 ***** válasza:
50%
Hát, ami kijön belőle Mazda 6 2.5L benzin. Most felmentek az árak, de én ilyenben gondolkodnék, pár éves használtat.
2023. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Újat ennyiért ne akarj. 3-4 éves alig futott használt viszont rengeteg van, sokkal jobb választás lenne.
2023. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem csak szalonautókon gondolkozom, hanem 3-4 éves használtautókon is.
2023. jan. 25. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Mazda 6-ból azért nem 6.5 az ami 3-4 éves és esetleg még garanciális. Olyan 8-9 körül mennek. Pár éve még lejjebb volt, de most ilyenek az árak.

Pedig tényleg egy baromi jó autó, én is azt javasolnám ha benne lenne a keretben.


Esetleg ott van még a Fiat Tipo, az még egy a megmaradt kis szedánok közül, újonnan is bele tud férni ha kifogsz egy kedvezményt. Használtan meg bőven akár extrákkal is (már amennyi lehet benne).


Toyota Corolla sedanból is van bőven, többsége flottás modell volt, tehát a szervizeket megkapta. A CVT-t én személy szerint ki nem állhatom belőle de kinek mi, van manuális is.

2023. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
1-2 éves vitara/scross. Lenyeli az MG múltszázadi szívómotorját a boosterjet minden téren.
2023. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!