Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kellene változtassak?

Hogyan kellene változtassak?

Figyelt kérdés

a helyzet az, hogy nagyon sok forgalmi vezetési órám elment úgymond a semmibe, mert az oktatóm nem magyarázott meg semmit sem rendesen ezért úgy döntöttem iskolát váltok. Tavaly májusban elkezdtem vezetni egy új iskolánál, új oktatóval. Nagyon sok berögzült rossz technikám volt és súlyos hiányosságaim is még 90 óra után is. (a 90. órám volt az első az új oktatónál) kb a 130. óránál (tehát mondhatjuk a 40.-nél) volt először szó a vizsgáról. Minden flottul ment már ekkor. Aztán eljött a vizsga: egy egyirányú utca fogott ki rajtam. A második vizsgán meg már nagyon ideges voltam, ott már primitveket hibáztam, az oktatóm elmondása szerint csak pislogott hogy mi a fasz van velem...

Hamarosan lejár a 2 év határidő a sikeres KRESZ vizsgám után, mit kellene tegyek hogy a következő már biztosan sikerüljön? Elsősorban azt hiszem az izgalmat/stresszt kellene leküzdenem...



2023. jan. 26. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem az egyik gyógymód, hogy automata kocsin

tanulsz/vizsgázol. Ebben az autóban csak az útra, táblákra kell figyelni, a sebességfokozat/kuplung szarokkal nem kell foglalkozni.


Ezzel már nem lehet megbukni.

2023. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nincs gondom a váltással és a dinamikámmal sem. De valóban egy lehetőség lehet azoknak akiknek teher az oda vissza váltogatás..
2023. jan. 26. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Az automata nem megoldás. Utána csak automatára kapnál jogsit,és valljuk be, alig akad itthon ilyen autó a forgalomban. Szerintem neked inkább a vizsgadrukkal meg a stresszel van gondod. Én is emiatt szenvedtem meg vele, igaz, nem húztam ilyen sokáig, bőven benne voltam a két évben. Az volt a gond, hogy a vizsga gondolatától is bestresszeltem, kezem lábam remegett, hiába jól ment az órán. Az oktatóm azt javasolta, vegyek be nyugtatót, különben így sosem fog sikerülni. Egy fél szem Xanax segített át a vizsgán. Ezzel viszont vigyázni kell, tényleg csak minimális adag segíthet, mert az ilyen gyógyszerek álmosítanak, és nem tudsz koncentrálni, ha átesel a ló túloldalára.
2023. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

#1.

Szerintem ha a vizsgán az egyirányú utcát nem vette észre, akkor hiába lesz alatta automata, hycomat, lábbalhajtós, vagy akármilyen szerkezet is.

2023. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igazából felismertem, csak nem húzódtam eléggé ki bal szélre balra kanyarnál
2023. jan. 26. 19:53
 6/7 anonim válasza:
100%
Szerintem fejbe kell helyretenned azt, hogy ez csak egy forgalmi és sokkal fontosabb dolgok is lesznek majd az életben amin stresszel az ember. Ez nem egyszerű, de idővel sikerül legyőzni, ha tényleg fejben átkapcsolsz. Gondolkodj úgy, hogy nem baj ha nem sikerül vagy elrontod, mert nem az életed múlik rajta. Bármikor mehetsz mégegyszer. Nekem ez pl segített, mert így le tudtam magam egy kicsit nyugtatni, hogy ez nem egy egetrengető megpróbáltatás. Az is segített ha arra gondoltam hogy valójában a világon mennyi embernek is van jogsija, és ha olyanok is megszerezték akik például nagyon gázul vezetnek megis van jogsijuk, akkor nekem is fog sikerülni. Miért is ne sikerülne. Több milliárd embernek is sikerült rajtam kívül. Inkább próbáld meg a figyelmedet az útra/forgalomra terelni, fogd fel úgy hogy muszáj koncentrálnod mert a vezetés felelőséggel jár és nagyon ott kell lenni fejben hogy biztonságosan vezessen valaki. Tűzd ki magad elé a célt, és döntsd el magadban hogy már csak azért is sikerülni fog. Lehet nem 3 nap alatt fogsz átkapcsolni, de minden nap próbálj meg ezen dolgozni ha mész vezetni. Hallgass előtte zenét vagy csinálj valami olyat ami kikapcsol előtte. Séta/futás a természetben. Drukkolok, sikerülni fog! :)
2023. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 Igazad van, de közbe kell szúrnom, hogy azoknak, akik sz@rul vezetnek sokszor nincs jogosítványuk, anélkül vezetnek, illetve lefizették a vizsgabiztost.

Ezért rossz a rendszer.

Az egyik ember becsületesen csinálja a tanfolyamot, vagyonokat fizet a jogosítványért. A másik meg cezet "okosba'", és kb soha nem bukik le. Ez így rohadtul igazságtalan.

2023. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!