Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó elektronika...

Automata váltó elektronika javítás után kell hibakód törlés?

Figyelt kérdés
Van egy Mercedes A160 autoamta váltós autóm (w168) és meghibásodott a váltóelektronika.(P és R fokozatba váltáskor ránt a váltó és F hibakód 40km/h-nál gyorsabban nem megy/nem vált fel/. Kiszedtük belőle és elvittük javításra. Kijavították, visszatettük de a hiba hasonló maradt.Annyi különbséggel, hogy P és R fokozatba nem ránt egyátalán, viszont nem vált fel továbbra sem. Miután visszatettük a javított elektronikát nem volt hibakód törlésen. Lézezik, hogy amiatt csinálhatja még mindig ezt mert, hogy tárolta a kódokat? Egy hibakód törlés vajon megoldaná a gondot?

2023. jan. 28. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Akkor nem biztos hogy itt csak elektromos probléma lesz. 20 éves kocsinál simán lehet mechanikus sérülés is, vagy ha nagy szerencséd van csak a rég csereérett váltóolaj miatt. Olajcserekor meg nem árt neki egy adaptálás, az meg alap egy kocsinál hogy javítás után törölni kell a hibakódot bármiről is legyen szó.
2023. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem írtam ez igaz, de természetesen volt váltóolaj és szűrő csere (nekem ez természetes ezért nem írtam bele).

Mikor először elkezdte ezt a hibát, voltam vele diagnosztikán és ott ezt adta ki:

A 'Y3/7y2 (3- fokozatváltás impulzusszélesség-modulált vezérlésű mágnesszelep)' szelep hibás"

Próbáltam még elektronika javítás előtt másik szelepekkel, illetve úgy is h ki lett tisztítva ami jelenleg benne van de ugyanazt csinálta. Viszont amikor először elvittem diagnosztikára és törölte a hibakódokat akkor arra az 5-10 percre teljesen jól működött.

2023. jan. 28. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Hát akkor ott lesz a hiba. A szolenoidot nem vezérli ki mert benne van a hibakód hogy rossz volt a szelep és így nem engedi kivezérelni nehogy mechanikus hibához vezessen pl kevés olajnál. Hibakód törlés és nagy eséllyel jó lesz.
2023. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és segítő válaszaid, én is remélem hogy ettől megoldódik!
2023. jan. 28. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Ezért kell hozzáértővel javíttatni.

Igen, szinte biztos, hogy eltárolta a hibakódot és nem törli magától, ahogy #3 írta

2023. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!