Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakran használjátok a...

Milyen gyakran használjátok a saját autótokat?

Figyelt kérdés

Nagy gondolkozásban vagyunk párommal, miutàn mind a ketten tömgközlekedéssel járunk munkába és hétvégente egyre többet járnánk vidékre túrázni, rokont látogatni, stb. Hamarosan lesz egy kistestü kutyusunk is és szivesebben járnánk el a Tátrába, Alpokba vagy éppen a Balatonra.


Viszont az autó hétköznap állna, hiszen metróval gyorsan bent vagyunk a munkahelyünkön és nem kell parkolót keresni, ügyemanyagot égetni, stb.


Havi 2-3 alkalommal elmennénk valamerre és akkor nem szeretnénk vonatozni, buszozni a sok cuccal + kutyával. Így jött az opció, amit közel 30 évesen nem tartottam idáig valószínünek: saját autó.

Van jogosítványunk, nekem tapasztalatom is van vezetés terén bérautóval, céges autóval.


A kérdés az, hogy ti milyen gyakran hasznâljátok a saját autótokat, illetve a használatnak megfelelöen milyet vetteket és milyen értékben?


Félreértés ne essék, nem turkálni szeretnék a pénztàrcátokban, csak kíváncsi vagyok, ki milyen igényekkel rendelkezik és milyen autót használ azon célokra.


Anyagi keretet még nem határoztunk meg, de 2-4 millió forint körül lenne.


2023. febr. 7. 01:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%
Attól lesz valaki felnőtt, hogy derogál buszra szállni?! :O Akkor én 40 évesen is gyereknek számítok, mert városi rövid távra nem kínzom az autómat ha nem kell senkit és semmit vinnem?
2023. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%
#11: Engedd el, irreleváns, neki csak el kellett dicsekednie, hogy full home office-ból is megengedheti a drága és "modern" autót. Nyilván ilyen anyagi lehetőségekkel a saját köreiben nem tűnik ki eléggé, de itt, a gyakoris felhasználók között a felső 1%-ban van anyagilag
2023. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
2%
Buszozzatok csak, nektek jár! :) :) :)
2023. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
89%

Én minden hétköznap járok vele 30km-t munkába, és ennyi.


Ha ilyen ritka használatra veszel, azért néha meg kellene mozgatni az autót, heti 1 alkalom kell neki hogy menjen. Ha van pénz autóra, akkor szerintem arra is lesz hogy heti egyszer azzal menj munkába, és le van tudva a dolog.

2023. febr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%

Tavasztól őszig ha jó idő van és csak munkába megyek meg vissza, sokszor biciklivel járok. Egész napos irodában ücsörgés után direkt jól esik ennyi mozgás. Inkább mint az autóban megint csak ücsörögni a dugóban.

Emellett otthon két autó áll a garázsban teletankolva. Az egyiket pár éve rendeltem újonnan, közel nem alapfelszereltségű és nem alap motoros. Az ára úgy gondolom, hogy teljesen lényegtelen a kérdés szempontjából.

Tömegközlekedésre se esne nehezemre felszállni, hanem lenne ilyen katasztrofális: ritkán járnak a járművek, menetrendet szinte soha nem tartják, az átszállások nincsenek összehangolva, emellett drága is. Biciklivel nagyságrendekkel előbb beérek munkába mint busszal.

2023. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%
Melóba járok az autóval. Amikor a városban dolgoztam, egyáltalán nem is kellett, csak kb. havi egyszer, ha elmentünk vhová. Kombi van nekünk, családi vásárlás, nyaralás miatt.
2023. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 NTBS ***** válasza:
51%
Soha, mert nincs.
2023. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

Átlagosan heti 1-2 alkalommal. Budapesten lakunk, páromnak csúcsidőben a tömeg még gyorsabb is, én meg leginkább otthonról dolgozom, amikor néha bemegyek akkor meg én is megoldom tömeggel, jobb időben biciklivel.


Rokonokhoz vidékre, havi 1-2 alkalommal nagybevásárlásra, kirándulni-nyaralni járunk el. Hétvégente fixen megy legalább egyet, hétköznapokon nem annyira.


Mi amúgy 6 éve költöztünk vidékről Bpre, akkor még 2 kocsink volt párommal, most egy 13 éves erősen extrázott Golf VI TDI ferdehátút használunk.

2023. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
75%
Mi két autót használunk, részben munka, részben a gyerekek miatt. Kettő közülük sportol, és nem kis csomagokkal kellene járkálniuk tömegközlekedéssel (hoki+vívás). Ehhez egyébként sem elég nagyok még - mármint a méretes és súlyos csomagok miatt. Emellett tömeggel oda sem érnének az edzéseikre, mert az nálunk nagyon gyatra. Heti 4-4 edzésük van plusz meccsek, versenyek. Így is elég szoros, hogy meló után odaérjünk értük az edzés végére. Emellett rokonlátogatásra, kirándulásra, nyaralásra is használjuk az autókat, de legnagyobb részt a sport miatt.
2023. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
94%
Utólag még eszembe jutott bérlés helyett a MOL Limo és társai. Szerintem a kérdező igényeit pont lefedi. Kérdés elérhető-e a mozgási területükön a szolgáltatás.
2023. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!