Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakran használjátok a...

Milyen gyakran használjátok a saját autótokat?

Figyelt kérdés

Nagy gondolkozásban vagyunk párommal, miutàn mind a ketten tömgközlekedéssel járunk munkába és hétvégente egyre többet járnánk vidékre túrázni, rokont látogatni, stb. Hamarosan lesz egy kistestü kutyusunk is és szivesebben járnánk el a Tátrába, Alpokba vagy éppen a Balatonra.


Viszont az autó hétköznap állna, hiszen metróval gyorsan bent vagyunk a munkahelyünkön és nem kell parkolót keresni, ügyemanyagot égetni, stb.


Havi 2-3 alkalommal elmennénk valamerre és akkor nem szeretnénk vonatozni, buszozni a sok cuccal + kutyával. Így jött az opció, amit közel 30 évesen nem tartottam idáig valószínünek: saját autó.

Van jogosítványunk, nekem tapasztalatom is van vezetés terén bérautóval, céges autóval.


A kérdés az, hogy ti milyen gyakran hasznâljátok a saját autótokat, illetve a használatnak megfelelöen milyet vetteket és milyen értékben?


Félreértés ne essék, nem turkálni szeretnék a pénztàrcátokban, csak kíváncsi vagyok, ki milyen igényekkel rendelkezik és milyen autót használ azon célokra.


Anyagi keretet még nem határoztunk meg, de 2-4 millió forint körül lenne.


2023. febr. 7. 01:29
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Nyáron én is bicajozom a munkába sokszor, de az év nagyrészében metrózom. Nekem nincsen bajom a vonattal, sem a busszal, csak 2 csomag + kutya nem éppen optimális és kényelmes, na meg havi 2-3 hétvége kissé káoszos lenne igy.


Bérelni nem szeretnék, mert nem lenne mindig kéznél az autó, hosszútávú bérlés annyira nem jöhet szóba, mert annyira nincsen kihasználva az autó.

Az árat azért kérdeztem, hogy mennyi, mert kb belöném, hogy milyen árértékü autót vegyünk és mire készüljünk anyagilag. Nyilván az új nem játszik a jelenlegi piaci árak miatt, viszont nem vetem meg a régi autókat sem, ha olyan az állapota.

2023. febr. 7. 16:55
 22/27 anonim ***** válasza:
79%

"Az árat azért kérdeztem, hogy mennyi, mert kb belöném, hogy milyen árértékü autót vegyünk"

Olyat vegyetek, amilyenre szükségetek van és megengedhettek magatoknak. Lehet venni 500 ezerért meg 500 millióért is.

2023. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mennyire lehet elvinni egy Mol Limot Szlovákiába, Ausztriába, vagy messzebb. Magyarországon még el tudom képzelni 😅
2023. febr. 7. 17:21
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen minden alternatívát kiejtettél, azt is, hogy nem vesztek autót, így a kérdés értelmét vesztette. Fogtok autót venni.
2023. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Igen. Mert nem foglalkoztam az autókkal évek óta. Most potolom be a kimaradásomat.
2023. febr. 7. 19:03
 26/27 anonim ***** válasza:
86%

Most igazából számít az, hogy mások milyen gyakran autóznak, ha ti magatok is autózni szeretnétek?


Amúgy az embereknél is változó, ki, mikor, mire, mennyire használja. Ha csak magam nézem. Volt belvárosi projektünk. Egyszerűbb volt 15 perc alatt bebuszozni, mint 30-45 percet szopni a dugóban reggel meg délután. Őrület volt. De például az irodánk külső kerületben van, oda meg 20 perc autó vs. 1-1,5 óra tömegezés, hát egyértelmű melyik a jobb.


Régen a cég állta a benzint korlátozás nélkül. Minden hétvégén mentem vidékre ami 1 tank benya. Meg kirándulni, utazgatni, de sokszor csak úgy beültem és autózgattam egy kört.


Ma már nem nagyon fizetik a benzint, így én magam is jobban kell spóroljak. Sajnos nem mindegy, hogy korábban 15 ezerből tele tankoltam, most 30+ ezer ugyanez.

2023. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
86%
Átlag havi 1-2 alkalom. Vasutasként inkább vonatozok ha olyan helyre megyek, az ingyen sokkal olcsóbb mint tankolni a kocsit, így általában akkor használom ha nagybevásárlás van, vagy olyan helyre megyek ahova nem lehet vonattal / menetrend nagyon távol esik attól amire mennem kell.
2023. febr. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!