Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az,hogy az opel corsa e...

Igaz az,hogy az opel corsa e 1.4 turbó 101 lóerő egy elég sebezhető jármű?

Figyelt kérdés
Most olvasgatom a tapasztalatokat a neten és olyan horror dolgokat írnak,hogy kettős tömegű lendkerék tönkre menése meg ami szintén idegesítő de nagyon drága is,hogy M32 váltó van benne és ha az tönkremegy min fél millió forint a javítása.Most gondolkodom el,hogy lehet inkább szívó benzines autót kellett volna vennem.Eredetileg a sima 1.4 90 lóerős corsát nézegettem.Ha nem tört volna össze az autóm nem vásároltam volna semmi mást sem az tényleg megbízható szívóbenzines autó volt egy renault fluence ,de most meg már meg van az 1.4 turbó corsa eddig már csak az átíratás és a biztosítás egy kisebb vagyon volt és most attól félek mi van ha nekem is előjönnek a hibák és több millió forintot rákölthetek annyit azért nem szánnék rá.

2023. febr. 24. 22:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

8/


Az a bajom ha nem ezen akkor majd stresszelek máson sajnos ilyen hülye vagyok,hogy mindig valamin aggódok.

2023. febr. 25. 21:38
 12/22 A kérdező kommentje:

9/


Olvastam,hogy a corsa e 1.4 90 lóerő szívó nem valami fürge jószág meg csak 5 sebességes váltója van és mint ami volt fluencem már 100 felett nagyon pörög itt mondjuk a turbósban tetszik,hogy 6 sebességes a váltó megyek 90-100km/h-val és hangja is alig van meg kevésbé pörög.Egy ismerősöm mondja,hogy az 1.4 még a határ de ő nem venné pl az 1.2 vagy 1.0 vagy 900 köbcentiseket mert hiába a turbó kis köbcentiből hoznak ki nagy teljesítményt és az nem tesz jót egy olyan kis motornak.Igaz sima 1.2 benzin amit láttam nála szétborítva de sokat használták nagy sebességgel autópályán a polot és meg is feküdt.Amúgy mikor hoztam haza vásárlás után a corsát kellemes volt,hogy kicsit oda léptem neki és finoman kilőtt nem tagadom mosolyt csalt az arcomra gondolom a sima 1.4 corsa nem így viselkedne.

2023. febr. 25. 21:44
 13/22 anonim ***** válasza:
Megértem,mert én ugyan ilyen vagyok.Fiatal,keveset futott autót vettél,nem lesz vele gond.A karbantartásra figyelj oda.
2023. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%
Vidd el egy motor optimalizálásra[chiptuning],na utána fogsz csak mosolyogni.
2023. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14/


Köszi de egy nem érdekel a több lóerő nagyobb nyomaték,kettő nekem ez is tökéletesen megfelel,három szerintem tartósabb ha nincs kihegyezve valami.

2023. febr. 26. 00:24
 16/22 A kérdező kommentje:

13/


Odafogok rá,igaz most is van kis költés rá de ez van,mondjuk forgalomba helyezés,biztosítás,casco eddig csak az 150EFt.Meg van egy két hiányossága de annak meg van az oka azokat is pótolom majd.

2023. febr. 26. 00:26
 17/22 anonim ***** válasza:

"forgalomba helyezés,biztosítás,casco eddig csak az 150EFt."


A Corsához ezek szerint ezek egész olcsón megúszhatóak. 5 éve vettem egy Astrát. Akkori árakon, ma biztos, hogy több:

forgalomba helyezés: önmagában 150.000Ft

Casco: 10%/100.000Ft önrésszel, egyösszegben előre kifizetve az egész évest: 120.000Ft. (Később emelték volna, pedig kár nem volt, ezért lemondtam.)

Biztosítás: 60.000Ft.

Első köztes olajcsere: 50.000Ft.

Éves szerviz: semmi extra, folyadékok, szűrők cseréje: 100.000-120.000Ft.

2023. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

17/


Hol laksz,hogy olyan drága a biztosítás?Nekem a biztosítás éves 23EFt a casco meg most 55EFt

Bár hallottam cifra árakat pl pesthez közel lakva.Anno én is agyaltam a renaultnál,hogy lemondom a cascot pedig ott már csak 35EFt volt de jó,hogy nem tettem mert jött a baleset és így azért valamennyit kifizettek az autóból.

2023. febr. 26. 12:24
 19/22 anonim ***** válasza:

#18, Pécs.

B10-ben van a kötelezőm. Cascot tavaly néztem. 200.000 fölött volt a legolcsóbb ajánlat, ha önrészben nem megyek 100.000Ft fölé. Így továbbra is letettem róla.

Igaz van garázsom, nem utcán éjszakázik a kocsi. Munkahelyen is zárt udvar van. Így lopástól annyira nem félek. Bevásárlóközpontok parkolójában igyekszem a lehető legtávolabb leparkolni másoktól. Lekopogom, de 23 éve alatt mióta vezetek, nem volt még káreseményem.

2023. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

19/


Durván sok a biztosítás meg a casco amiket írsz.Nekem tavaly volt egy balesetem és ugye vissza raktak B7-be így lett az éves kötelezőm 23000Ft de ahogy írtam én kisvárosban lakom ha nagyban laknék már agyvérzést kaptam volna az áraktól.

2023. febr. 27. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!