Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanuló vezető vagyok eddig ez...

Tanuló vezető vagyok eddig ez a hiba 2 sikertelen vizsgát eredményezett.Hogyan tartsam meg a parkoló autó mellett a megfelelő oldalsávot elhaladáskor? Van erre valami tippetek hogy mit figyeljek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanuló vezető vagyok és ez a hiba eddig 2 sikertelen vizsgát eredményezett sajnos.

#forgalmi vizsga #Megfelelő oldaltávolság
2023. jan. 29. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bele kellett nyúlnia az oktatónak a kormányba, mikor parkoló autó mellett haladtál el?
2023. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás.
2023. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen volt arra is példa de csak vezetési órán vizsgán nem nyúlt bele csak mikor vége volt a vizsgának és mondta a vizsga biztos hogy nem sikerült akkor mondta hogy ez volt az egyik oka. Illetve utoljára autópályán vezettem és nedves volt az út és 80km/h-val mentem (nem volt előttem senki) és azt mondta hogy a 80km/h túl gyors volt
2023. jan. 29. 19:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmmmm... Az utolsó baromság. Az oktatód milyen? Normális veled?


Ezek nekem eddig csak ilyen kitalált sablon szövegek, buktat, mert ilyen kedve van.

2023. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem válts oktatót aki autópályán azt mondja hogy esőben a 80 sok... jégesőben esetleg. De sima esőben lehet haladni persze nem eszetlenül. Ha egész nap 40nel megy akkor lehet sok neki.


Parkoló autók mellett pedig úgy haladj hogy a sávokat elválasztó terelővonal és a parkolót leválasztó terelővonalak között legyél és egyiken se haladj folyamatosan.

2023. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Normálisnak normális de bárkinek mondtam mindenki ezt mondta hogy nem azért buktam meg mert sok az a 80 hanem mert olyan kedve volt. A probléma (talán) hogy németországban vizsgázok magyarként. Folyamatosan abba köt bele hogy nem tartok megfelelő távolságot mikor elhaladok a parkoló autó mellett. Illetve abba volt még bukás faktor hogy a stopp tábla előtt nem láttam a fehér vonalat mert hó takarta (ebből fakadóan nem tudtam hogy ott van vonal) és messze álltam meg a vonaltól kb 2 méterrel korábban álltam meg (vizsga biztos elmondása alapján) Ritkán kapok órákat emiatt sajnos gyakorlási lehetőségem nem igazán van hogy ezt a távolságtartást begyakoroljam. Gondoltam talán van erre is valami praktika.
2023. jan. 29. 20:07
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Az autópályán 80km/h a minimális haladasi sebesség, azalatt megbüntethet a rendőr az időjárást nem szabad belevenni, mert az autópályának megkell felelnie mindennek, a parkolo auto mellett meg úgy mész el, hogy ne menj bele, ne karcold meg.
2023. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem mentem bele és karcolást sem ejtettem sem másik autón sem pedig a tanuló kocsin de mindig az a probléma hogy “kevés helyet hagyok” próbálok úgy menni mint az előttem haladó autó bízván abban hogy ha ő megtartja és én is annyit hagyok mint ő akkor én is biztosan jól fogom csinálni. De valahogy nálam ez a nagy hiba faktor. Az első vizsgán történő bukásom egy piros lámpánál történt. Megálltam ahogy kellett volt előttem egy másik autó meghagytam a követési távolságot a lámpa váltott az autó kihajtott de már jött a sárga nem tudtam volna átmenni mondtam az oktatónak hogy csak oda állok a vonalhoz addig gurulok erre belelépett a fékembe és ennyi volt a vizsga
2023. jan. 29. 20:27
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Akkor az oktatod / vizsgaztatod egy f.sz, ennyi
2023. jan. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

7. Tömény sületlenség minden, amit írsz.

Kérdező! Várakozó autók mellett ajtónyitányi távolságra mehetsz el.

Tehát ha várstlanul kicsapja ütközésig az ajtót, akkor se érjetek össze. Vizsgán ezt akkor is meg kell tartani, ha jól látszik, noncs benne senki. Mondjuk, mert nyitott.

Ha az oktató nem tanítja meg, akkor kérd meg rá.

Ő jobb oldalon ül. Jobban látja a távolságot. B1-en rá kell erezni.

Tipp. Alacsony sebességen rányítson megfelelő távolságra, és figyeld meg, te mit látsz.

2023. jan. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!