Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autó téli melegítése,...

Ody.z kérdése:

Benzines autó téli melegítése, jól csinálom?

Figyelt kérdés

0 fok körüli kűlső hőmérsékletnél beindítom majd hagyom jarni kb 2 percet és elindulok vele.

Kb 2000 és 3000 fordulat környékén.

1.8 benzin.

Néha akad olyan helyzet figyelmetlenségből, mikor emelkedőn indulásnál egy-egy gázfröccs túlszalad a 3000-en egy pillanatra, ez mennyire lehet káros?



2023. márc. 2. 23:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően jó, de kicsit túltolod. Nem kell ennyire túlaggódni. Nincs olyan szabály, hogy 3000-ig jó, 3001-től meg szétkopik a motor.

Nekem dízelem van. 1 percnél tovább nem szoktam egy helyben járatni. Inkább elindulok vele közepes, 2000-2200-as fordulaton. Ekkor pont nyomatékmaximumon van a motor, legkönnyedébben viszi a bódét, nem erőlködik. Gyorsítani is elnyújtottan szoktam épphogy negyedgázzal. 360e km-nél tartok. A motor bontatlan, olajra rátöltenem soha nem kellett, azonnal indul hidegen-melegen, tehát nem hiszem, hogy borzasztó rosszul csinálnám.

2023. márc. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%
Fél perc járatás elég, hogy körbe olajózódjon a rendszer. Utána inkább arra kell figyelni, hogy 2500 főlé ne pörgesd, illetve alacsony fordulaton ne erőltesd, amíg a hűtővíz be nem melegszik.
2023. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
26%

egy másodpercig sem kell melegíteni

hidegen nem szabad túlpörgetni és kész

a mazsolák melegítik az autójukat

2023. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!