Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Krosszmotorral képes lehet...

Krosszmotorral képes lehet egy nem kezdő motoros egy rendőr személygépkocsi elől elmenekülni, olyan esetben amikor mind a két jármű közúton (például egy városban) tartózkodik? Tegyük fel 5km-erre van az üldözés kezdetétől a legközelebbi erdő.

Figyelt kérdés

Úgyis lesznek akik írnak ilyen mérges válaszokat, hogy na mer mé kérdezel ilyet, meg, hogy "de majd ha elkapnak akkor megb*sznak 20 millióra", igen tudom de nem ez a kérdés, úgyhogy légyszi ne is írd le, köszi.

Olyan íjron lehetőleg aki valami ilyesmit tapasztalt már, volt része üldözésben, vagy krosszmotorozik/zott.



2023. márc. 7. 17:14
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
Hát figyu, egy 2ütemű 250es 60 lóerős pályakrosszal igen csak meglehet indulni. Végsebességre nem, de gyorsulásba több mint valószínű hogy oda veri az oktáviót.(ugye teljesítmény/tömegarány) aztán ha valahol lépcsőre fel vagy lemész vele vagy, esetleg egy sikátorba akkor nyert ügyed lehet. Kivéve ha az oktávió megkoccol és felborít a g@cibe. Én 50/50%ot adok helyszín/szituáció függő.
2023. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Igen, én is valahogy így gondoltam, viszont amit nem tudok, hogy szabad nekik megkoccolni a motorost? Mert azért gondolom ha már 50-60 al halad az üldözés nagyba akkor ott egy koccolás halált is okozhat az üldözött esetében.
2023. márc. 7. 17:32
 3/41 anonim ***** válasza:
96%

Lehet hogy elkapnak, lehet hogy nem. Ha el is menekülsz ne lepődj meg ha másnap a kapu előtt várnak majd.

A rendőrök nem NPC-k mint a gta-ban.

Én is cross motorozok hasonló körülmények között néha, de még nem akadt meg a rendőrök szeme rajtam.

2023. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
#3 Hát, ha lehagyod őket akkor tudtommal nagyon nem tudnak megjelenni a ház előtt mert nem tudják hol laksz, max ha a hírekbe megjelenik azt a szomszéd g*ci es betelefonál. Ezt csak logika alapján írtam, nem tudom a valósággal egyezik-e.
2023. márc. 7. 17:40
 5/41 anonim ***** válasza:
80%
na mer mé kérdezel ilyet, majd ha elkapnak akkor megb*sznak 20 millióra
2023. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

#5 na mert mondjuk arra hozták létre ezt az oldalt, hogy kérdéseket irjanak ki a felhasználók? 😀

Gondolom te lettél volna az egyike azoknak akik leirják milyen nagy büntetések járnak ezért. Mr önkéntes rendőr.

2023. márc. 7. 18:00
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, ha lehagyod őket akkor tudtommal nagyon nem tudnak megjelenni a ház előtt mert nem tudják hol laksz"

Rendszám? De a térfigyelő kamerák felvételei alapján is elég sokáig nyomon tudják követni a mozgásodat.

Közel 20 évig voltam rendőr, volt pár ilyen motoros meg robogós üldözésem. Kb. fele-fele arányban tudtak meglépni, de volt olyan motoros is aki akkorát zakózott menekülés közben hogy örökre lebénult.

2023. márc. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

#7 a krossz motorokon nincs rendszám mert alapból nem is vehetnének részt a közúti közlekedésben.


Hát természetesen nem jó döntés menekülni, de ez csak egy elméleti kérdés.

2023. márc. 7. 18:19
 9/41 A kérdező kommentje:
#7 es válaszolótól hagy kérdezzem már meg, hogy mennyire kitartóak a rendőrök az üldözésben ilyen helyzetekben, illetve a motorost fellökhetik menet közben (40-50km/h sebességnél például) ha arról van szó?
2023. márc. 7. 18:21
 10/41 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha leáll versenyezni az utcánm akkor kicsi az esély.

Viszont ha elég szemfüles, és a legelső alkalommal elfordul egy olyan helyen ahol az autó már nem fér el......... ;)

(pl. két beton virágtartó között, vagy parkoló autó és házfal között, egy keskenyebb sikátorban vagy gyaloghídon)

Ebben a helyzeten az autós max. szemmelveréssel büntethet.

2023. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!