Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Krosszmotorral képes lehet...

Krosszmotorral képes lehet egy nem kezdő motoros egy rendőr személygépkocsi elől elmenekülni, olyan esetben amikor mind a két jármű közúton (például egy városban) tartózkodik? Tegyük fel 5km-erre van az üldözés kezdetétől a legközelebbi erdő.

Figyelt kérdés

Úgyis lesznek akik írnak ilyen mérges válaszokat, hogy na mer mé kérdezel ilyet, meg, hogy "de majd ha elkapnak akkor megb*sznak 20 millióra", igen tudom de nem ez a kérdés, úgyhogy légyszi ne is írd le, köszi.

Olyan íjron lehetőleg aki valami ilyesmit tapasztalt már, volt része üldözésben, vagy krosszmotorozik/zott.



2023. márc. 7. 17:14
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
2-ből 1 kérdésre válaszoltál, mi kárt okoz egy motor az erdőben?
2023. márc. 9. 14:16
 32/41 veterán vas ***** válasza:
62%

Végül is egy motor nem okoz nagy kárt az erdőben.

Ám ha Bélának szabad, akkor Józsikának, Marcinak, Tamásnak,......akkor az ő barátaiknak is, sőt valamennyi motorosnak szabad.

Na itt a baj, mert akkor annak az erdőnek már harangoztak.


Ezt kellene megérteni.

2023. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Hát azért túl sokan nem krosszmotoroznak, és az ára miatt nem is nagyon fognak, szóval nem hinném, hogy akkora probléma lenne, hogy halálos csapdát kéne állítan annak a néhány szerencsétlennek.
2023. márc. 9. 15:23
 34/41 veterán vas ***** válasza:
45%
Nem a krosszmotor áráról, és nem is a csapdáról beszéltem, hanem a "mi kárt okoz egy motor az erdőben" kérdésed várható következményeiről írtam.
2023. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Mi kárt okoz a motor?


Megtörtént esetek!


- Felszántja az utat, amit kimos a víz, mély vályúk lesznek, és kitörik a kocsi kereke.

- Elgázolsz kirándulókat.

- Rámentek a betelepített csemetésre.

- Megriasztod a vadat, ami az autóútra fut, egy családanya kocsija elé, és...

- Megriasztod a vadat, ami hátra hagyja a kölykét, ami éhen döglik.


Megtörtén ez is!


X balatoni falu. Quados srác majdnem elgázolta a csajt meg a kutyáit, és elhajtott. Másnap a csaj meglátta a gépet a bolt előtt. A csaj egy Dodge RAM-al volt. >:)

2023. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
88%

Minden kötekedés nélkül, csupán laikusként kérdezem. Amikor traktor vagy a vadász megy be terepjáróval, az nem riasztja meg a vadat?


Én nyáron voltam természetvédelmi területen túrázni. Nem volt kint semilyen tábla, a kigyúrt út mentén haladtam, amikor egy magát vadásznak mondó figura a Suzukijával majdnem elcsapott egy 90 fokos kanyarban. Miután utána kiabáltam, kiugrott puskával a kocsiból, a következőt mondva “Mi a f*szt itt sétálgatsz, örülj hogy nem b*sztalak el de még agyon lőhetlek ha nem mész a p*csába”. Utána jött ugyan ez a szöveg, hogy én az ott létemmel elzavarom a vadat. Meg veszélynek teszem ki magam mert bárki lelőhet, stb..


Természetes rendszám nem volt az autón, be meg nem mutatkozott az ember - azon kívül hogy tízszer elmondta m, hogy “Én vadász vagyok”, szóval nem láttam értelmét tovább oldani az ügyet. Viszont ha nem fokozottan védett természetvédelmi területről van szó, ahova szükséges engedély a belépéshez akkor ide nyugodtan bármikor kisétálhatok ha ezt nem tiltja tábla.

2023. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

36.


"...Én nyáron voltam természetvédelmi területen túrázni..."


Innentől miről beszélsz? Pontosan tudtad, hogy hol vagy.

2023. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

37.


Ez még nem indokolja a fenyegetést, és egyetlen törvény sem mondja ki, hogy nyáron nem látogathatóak a természetvédelmi területek.


Az erdőtörvény (91. § (1)) értelmében az erdőben – annak rendeltetésétől függetlenül – pihenés, üdülés, sportolás és kirándulás céljából gyalogosan, emberi erővel hajtott kerékpárral, lóval, valamint az erdészeti feltáróhálózat részét képező erdei úton sport- vagy turisztikai célú, lóval vontatott járművel bárki saját felelősségére közlekedhet, illetve ott tartózkodhat, amit az erdőgazdálkodó tűrni köteles, kivéve, ha más jogszabály azt korlátozza, vagy az arra jogosult a látogatás korlátozását az erdőtörvényben foglaltak alapján elrendelte.


Jogszabály a természetvédelmi területre nem tiltja a belépést, csupán a Fokozottan védett természetvédelmi területre való belépést teszi engedélykötelessé.


Ami pedig az erdőgazdálkodót illeti:


96. § Az erdő látogatásának korlátozását a helyben szokásos módon kell kihirdetni, valamint figyelmeztető táblák kihelyezésével gondoskodni kell a megfelelő tájékoztatásról.


Onnantól, hogy ők nem helyeztek ki egyetlen figyelmeztető táblát sem, egy szava sem lehetett volna arra, hogy én kimentem sétálni.

2023. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Ha ügyes vagy és nem valami 50-es vagy 125-ös kacatod van akkor nem kap el, de a rendőrök nem hülyék, a térfigyelők képéből követik a mozgásod és kérdezgetnek majd környékbeli motorosokat embereket, feltúrják a közösségi médiát is, előbb-utóbb beköp valaki és házhoz mennek. Ha bizoníték nincs is, de már tudják hol kell dekkolni és ahogy nekiindulsz újra el fognak kapni. Vidéken meg hiába nincs kamera, ott meg mindenki is ismer mindenkit és a magyar az az osztrákhoz és a skandinávokhoz hasonlóan igencsak szereti a másikat beköpni, pláne ha nem is kideríthető ki volt a vamzer.
2023. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Nemzeti park területén lehet kutyát sétáltatni pórázzal, erdőgazdaságban a kijelölt turisztikai útvonalakon csak, kivéve pl. a szarvasbőgés idején, amit a helyi táblákon és az erdőben is ki kellene plakátolniuk, na ez az amire szarnak rá, mert csak a Facebookra kiböfögnek valamit meg a saját weboldalukra és ennyi. Én egy pert ezzel nyertem meg, autóval bementem az erdőbe ami nem volt kitáblázva, honnan kéne tudnom, hogy az nemzeti park területe? (nyilván tudtam, de az apjuk faszát) A per után fél év telt még el mire kirakosgattak valami kacat műanyag táblákat, már nem is a régi fémtáblát teszik ki, de a mai napig nem raktak ki mindenhova.


Természetesen igen, a vadőr, a vadász az pöffeszkedik a pickupban és tapossa le a védett növényeket, ezt is szóvá tettem minden alkalommal. Fenyegetett már be vadász is, mert a tacskója odafutott hozzánk és nem fogadott szót neki, nem ment vissza hozzá és ezen úgy bedilizett hogy ott is le akarta lőni a pórázon lévő kutyáimat. Mondanom remélem nem kell, hogy feljelentettem a francba, szerencsére már több bejelentés is volt rá, szóval végkifejlete is lett. Hitvány egy szakma, minden lelkisérült nyomorék, tisztelet a kivételnek, de vadásznak meg vadőrnek meg, hogy kiélhesse beteges pusztítását.

2023. ápr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!