Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itthon a kocsi státuszszimbólum?

Itthon a kocsi státuszszimbólum?

Figyelt kérdés

Legalábbis az én ismeretségi körömben sajnos az.


Nekem nincs saját autóm,0-24-ben a napi és privát használatra a céges

Dacia Dokker Van-t használom már 4 éve.


Őszintén engem annyira nem is motivál,hogy saját autóm legyen,de mikor ezt más megtudják hogy daciával járok és még csak nem is a sajátom, hát finoman szólva megmosolyognak.



2023. márc. 9. 12:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha egy huszonéves ignis vagy egy első generációs corsa státuszszimbólum, akkor valami nincs rendben a toronyban.

Pedig ezek is autónak minősülnek. ;)

2023. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%
8: nyilván vannak ilyen nők, de ezek a pénzre hajtanak, és faképnél is hagynak, ha nem tudod vagy akarod pénzelni az elvárásaikat
2023. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
11: az is egyfajta státusz, ha nem kell ácsorogni a buszmegállóban a tömegekkel, de a státusszimbólumon azért általában tényleg nem ezt értik
2023. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%

@13, igen, nyilván az kéne legyen, de például kedvencem az előző munkahelyemen az volt, hogy a mi részlegünkön legalacsonyabb pozícióban dolgozók közül majdnem mind autóval jártak, és sokan tudom hogy hitelből vett öreg prémiumokkal mentek, aztán beszélgették a cigiszünetben hogy épp mi baja van és jaj megint elmegy rá a lóvé.


Az osztályvezetőnk, meg még sok egyéb magas pozíciójú bőven milliomos munkatársamnak mégis jó volt a négyes metró. :)

2023. márc. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ohhh hát én tudom,hogy nem egy lángelme a bátyám.

3,5 millióért vette meg a

18 éves BMW-t, úgyhogy abból a 3,5 millióból felvett 1 millió forint hitelt 7 évre.

2023. márc. 9. 14:23
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy az mint minden fejlettebb országban. Csak itt nálunk a balkánon a csóró réteg védekezik azzal,hogy nem kell fullos kocsi. Tudom 10 emberből 9nek nem tetszik amit mondok. De talán ha a leketek mélyére nézték akkor látjátol, hogy ez az igazság.
2023. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Látjátok*
2023. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

14: a metró valóban jó, ha egyből az irodaháznál fel lehet szállni rá, és nem kell még buszozni, villamosozni oda, illetve kérdés, hogy metrótól még hogyan jut haza


Felteszem ez az osztályvezető meg a többi a metró vonalához közel lakott, úgy valóban nem kell kocsi, de azért ez nem túl tipikus felállás.

2023. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Csak félve kérdezem, hol nem? Melyik az az ország, ahol a tehetősek lepukkant 25 éves autóval járnak, csak azért mert ott az autó nem "státuszszimbólum"?

Egyszerűen csak a prolik szeretik azt gondolni, hogy ha valakinek jobb autója van, mint nekik (ami nem egy nagy kihívás), akkor az csak azért van, mert az illető sznob meg felvágni akar vele.

A valóság meg közben az, hogy mindenki olyan autót vesz, amilyet akar, de elsősorban amilyet tud. A szegények vesznek 25 éves Swiftet meg Astrat, a tehetősebbek meg vesznek ilyen-olyan új autót. Nem nagyon fog senki a másik irányba eltérni, igen nagy butaság lenne mind a két irányból.

2023. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 NTBS ***** válasza:
Sokaknál igen.
2023. márc. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!