Sokan nem tudják, hogy a színész legenda Jean-Paul Belmondo fia rövid időre ugyan, de volt Forma 1-es pilóta is.

1/8 anonim ***** válasza:
2023. márc. 12. 18:32
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

"Ugyan futamra nem igazán sikerült kvalifikálnia magát, attól függetlenül világátlagban az elithez tartozott a tények alapján? Vagyis komolyabb szintet képviselt mint egy Michelisz Norbi, Wéber Gábor vagy más hazai versenyzők?"

Dehogy képviselt. Egyáltalán nem tartozott az elithez, fényévnyire le van maradva mind Michelisz szintje mögött, mind a Forma 1-es átlag mögött. Mindkét csapatnál körönként több másodpercet kapott a csapattársától, akik pedig maguk sem voltak világmegváltó tehetségek, sőt leginkább a feledésbe merült egykori pilóták táborát gyarapítják (Wendlinger neve leginkább azért lett emlékezetes, mert a balsorsú 94-es évadban a két halálos balesetet leszámítva az övé volt a legsúlyosabb és hetekig kómában feküdt, Gachot pedig az az arc volt, akit évad közben lecsuktak, és ennek köszönhetően mutatkozhatott be a helyén az újonc Schumacher).

Szóval egyszerűen bevásárolta magát egy olyan korszakban, amikor boldog-boldogtalan F1-es csapatot alapított, ennyi.

2023. márc. 12. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Baumgartner szontjét sem érte el, pedig ő igazi kutyaütő volt.
2023. márc. 12. 20:06
 4/8 veterán vas ***** válasza:
83%

Ha nem baj, Michelisz saját erőből felküzdötte magát a szimulátoros versenyzéstől a clio kupán keresztúl a túraautó-világkupa győztes címig.

Ezzel szemben a Belmondó fiút befizették a Forma 1-be, ahol semmiféle eredményt nem tudott felmutatni, aztán kitessékelték.

2023. márc. 12. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Belmondo-t a neve vitte, röviden ennyi a sztori és a fent említett versenyzőktől nem volt jobb.
2023. márc. 13. 17:23
 6/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:

A francia motorsport eléggé a csúcson volt ebben az időszakban, szóval az, hogy nem lett belőle mondjuk egy Alain Prost vagy Didier Auriol még nem jelent semmit. Sokkal nagyobb nevek ellen versenyzett, mint a magyar "menők", a 12 le mans-i 24 órás versenyen történő indulás az már önmagában olyan teljesítmény, amitől egy Michelisz Norbi fényévekre van.

Profi viszont nem igazán volt - nyilván egy olyan családból jött ahol ezt, mint hobbit megengedhették maguknak. A "gentlemen driver" kifejezés találóbb erre a kategóriára - olyan sztárok és üzletemberek akik nem fizetésért versenyeznek, hanem ők fizetnek.

2023. márc. 19. 03:20
 7/8 veterán vas ***** válasza:

#6.

Van abban igazság amit írtál, bár sem a Le Mans-i teljesítményét, sem D.Auriollal való összehasonlítását nem vehetjük alapul, mivel a kérdés kimondottan a F1-ről szólt.

2023. márc. 19. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:

"Sokkal nagyobb nevek ellen versenyzett, mint a magyar "menők", a 12 le mans-i 24 órás versenyen történő indulás az már önmagában olyan teljesítmény, amitől egy Michelisz Norbi fényévekre van."

Michelisz a túraautózás világbajnokságában, a kategóriája legjobbjai ellen versenyzett és nyert futamokat.

A Le Mans-i 24 órás igen nagy presztízsű verseny, ugyanakkor nincs túl nagy szűrő a nevezőkre, egy évben alsó hangon 150 versenyző indul (köztük jó néhány túraautós)

2023. márc. 19. 17:45