Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B125 nagy jogsi előtt?

B125 nagy jogsi előtt?

Figyelt kérdés

5 éve van B jogsim, baleset mentesen vezetek azóta, szeretem is nagyon.


Viszont szeretnék motorozni, láttam hogy van B125 jogsi.


Megérheti ezzel kezdenem?

Életemben nem vezettem még motort (bár autót sem, úgy ültem be oktató mellé).

Cél mindenképpen az A2 vagy A lenne, viszont láttam a rutin pályát, és keménynek tűnik így első ránézésre :D


Volt valaki a cipőmben?

Ha most oda állitanék egy sulihoz, hogy A jogsit tennék, gondolom nem rögtön a 600-asra ültetnének fel ugye?


Koszi :)

25/F


2023. márc. 22. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak egyből korlátlan A-ra ültetni, hanem elsőre lehet,hogy egy robogóra ültetnek. Most röhelyesnek hangzik, de kolléganőm is úgy ment korlátlanra,hogy előtte nem motorozott, és ő így kezdte. Rutinpálya sem egyszerű, sőt én most vezetek városban, és párszor már megbuktam volna, hiába van évek óta B-s jogsim
2023. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Az gyerekeknek való.
2023. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A #2-esnek igaza van, az A1 tényleg nagyon kicsi. Szerintem minimum A2-re menj, de az se vészes, ha egyből nagy A-ra mész, maximum veszel rutin közbe pár plusz órát. A jővőre nézve viszont még így is megspórolsz magadnak pénzt és nem kevés időt.


Nem ültetnek fel egyből a nagymotorra, ha mondod, hogy soha nem motoroztál fokozatosan fognak hozzászoktatni. Valamint azt azért még tegyük hozzá, hogy az iskolák általában a korlátlan kategória alját célozzák meg és olyan gépeik vannak, amik éppen, hogy csak korlátlanok. Tehát nem az ezres sportmotor lesz ott, vagy azok a nakedek amik olyan nyomatékosak, hogy azonnal büntetnek.

2023. márc. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérdésként fogalmatom meg, mivel a választ nem tudom rá, és nyílván az ember, mint egyén is hozzá teszi a részét, de nézzünk már messzebbre, és ne csak a tanfolyam elvégzése legyen a kérdés.

Mennyire ajánlanátok a korlátozás nélküli, A kategóriát olyannak, aki még soha nem motorozott?

Persze, lehet javasolni, hogy majd ilyen, vagy olyan motort vegyen...

Részemről valóban csak kérdés, és erre csak gyakorlott motorosok válasza a hasznos szerintem, akik mögött már több ezer kilométer van két keréken.

Nem a forgalmi vizsgáig kell eljutni valahogy a lényeg, hogy utána biztonságosan hogy szerezzen rutint, ha hianyzik a robogós előélet.

2023. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4

Pontosan, ez a kérdés is itt van előttem..


Először 65LE autót vezettem (oktató), első autóm 75LE-s volt, abból ültem át egy tdi 110 lovas passatba, itt azért nagy váltásnak mondható ez, most meg egy 200 lovas szívóbenzinben ülök.

Nem tűnik soknak a különbség, mégis számomra első úton félelmetes volt a mostani autóm.


Ne menjen félre, nem féltem. Viszont a különbséget érezni nagyon durva volt.


Most akkor a motorral mi lenne?

Nyilván első motornak 200-300-ast gondoltam, aztán ha igénylem megyek fentebb.

De itt gondolom 3-4 órán belül már ültetnének is a nagyobb gépekre..

2023. márc. 23. 10:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Én úgy mentem nagy A-ra, hogy azért 50-es motorral előtte azért motorozgattam. Elsőre egy 125-öst kaptam és ezzel cirka 3 órát mentem a rutinpályán. 50 percesek az órák, és egy alkalommal 2 órát gyakorlunk, így a második alkalom közepén kaptam egy 400-as motort. De minden motor más, és hiába ment a 125-össel lazán a rutinpálya, a 400-assal szinte újra kellett tanulni az egészet, és talán csak a 10. alkalommal kaptam 600-ast. De ez mind egyéni készség dolga, és az oktató látja hogy haladsz. Meg addig városi vezetés sincs, amíg rutinból le nem vizsgázol.
2023. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És szerinted a 8 méter hosszú rutinpályán mekkora jelentősége van, hogy 20 vagy 200 lóerős motor van alattad?
2023. márc. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Neked aztán tényleg fogalmad sincs a motorozásról, meg, hogy mekkora is egy rutinpálya! Mert közel 100 méter, és nagyon nem mindegy, hogy egy 20 lóerős motoron ülsz ami 80-100 kiló, vagy a egy korlátlan "A" kategóriáson ami 200 kiló vagy még annál is nehezebb.
2023. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Továbbra is a rutinpályánál tart az eszmecsere, pedig ahogy a 7-es is megjegyezte, ott elég kevés a jelentősége annak, hogy van-e motoros gyakorlata a tanulónak, vagy sem.

Sőt még a forgalmi vizsgáig is kevés, legfeljebb többet, vagy kevesebbet kell addig gyakorolni, de a jogosítvány megszerzéséhez elegendő szint mire elég a gyakorlatban?

Szerintem ez lenne a valódi kérdés.

A motorosok között kevés van, aki nem esett el legalább egyszer, többnyire a tanuló időszakában, amiből jó esetben tanult is, és jelentősen kisebb esélye lesz az újabb esésnek.

Az gondolom nem mindegy, hogy hány lőerős motorral borult.

Az autóknál is jól leírta a kérdező, hogy érezhetően más volt egy erősebb autóba átülni... két keréken még félelmetesebb, veszélyesebb, ha elszabadulnak a lovak

2023. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Autó meg a motor irányíthatósága két külön dolog! Autónál nem kell egyensúlyoznod miközben lépésben megfordulsz, motornál viszont igen. Vagy ott van rutinfeladatok közt a 3-as aminél, fel kell gyorsítanod, 40-50-re és hirtene kikerülést kell csinálnod két bója közé berántva a gépet, és mint leírtam nem a teljesítmény a lényeg hanem a motor tömege, mert itt azért rendesen testel be kell húzni. Én most csinálom a jogsit, és nagy a különbség a kategóriák közt. A 10 óra amit a rutinra előírtak az senkinek se elég, még az is pótórákat vett aki csak A2-ről ment korlátlanra. Lehet, hogy régen könnyű volt megcsinálni, mikor a korlátlan egy 250-es ETZ volt, de az utóbbi időben rendesen megszigorították a rutint, és a nagy gépekkel nem egyszerű lavírozni, mert nem csak bólyákat kell kerülgetni. A városi vezetésnél meg már csak közelkedni kell tudni.
2023. márc. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!