Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vásaroljak autót úgy,...

Hogyan vásaroljak autót úgy, hogy ne verjenek át?

Figyelt kérdés

Nálam dörzsöltebbek tanácsát kérném szépen! Autót szeretnék vásarolni, de már többször épp hogy csak megúsztam, hogy sáros autót vegyek. Legutóbb egy nem tulajdonos akarta eladni az "autóját", ami közben a banké volt... Épp, hogy vissza tudtuk szerezni a pénzt.

Egyszerűen nem áll rá az agyunk a szélhámosok gondolkodására, hogyan tudnánk kiszűrni? Sajnos pont azt nem írja a nyilvántartás, hogy ki a tulaj. Ezt sem értem.

A nyilvantartás az eredetvizsgák hiányát megmutatja, első tulajnak nem kötelező, és ezt sem értem, miért a második tulajdonos anyagi kockázata, mert ha anno lopták, akkor nekünk se penz, se autó... Idegösszeropi szélen vagyok. Tippeket, tanácsokat megköszönöm, gúnyolást nem. Szép napot!



2023. márc. 30. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok profi, de én pl das weltauto-nál vásároltam, és nagyon meg voltam elégedve. Olyan szinten le volt minden dokumentálva, hogy még az is szerepelt a papíron ki mikor fingott benne. Persze ez egy mindig is welauto tulajdonában álló autó volt, de én egy nevesebb kereskedőben ilyen szempontból megbíznék. Saját garanciát is szoktak adni.
2023. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nevesebb kereskedésekbe menjetek el, nézz Googleben értékeléseket, keress ami 5 csillagost, és ha van komolyan kinézett autó akkor béreljetek fel szakembert aki bevizsgálja, pár tíz ezer Ft / autó. Vagy ha van rá keret és tényleg ennyire kivagytok készülve, akkor van olyan szolgáltatás is, hogy leadod a rendelést mit szeretnél és a fejvadász megkeresi neked azt az autót amit érdemes megvásárolni, neked csak le kell okéznod, ez a szolgáltatás kb 150.000 Ft de szerintem laikusoknak megérhet ennyit hogy elkerüljék a fejfájást.
2023. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lekérdezed a nyilvántartásból, hogy van-e rajta bármilyen korlátozás. Viszel magaddal valakit, aki meg tudja nézni az autón az alváz-motorszámot és egyezteted a forgalmival. Megnézed a forgalmiban/törzskönyvön, hogy ki a tulajdonos. Elkéred a kedves eladó személyijét, hogy te majd ráírod az adataitokat az adásvételire. Rögtön kiderül, ha nem ő a tulaj. Ha ad egy adásvételit plusszba, hogy ő megvette, csak nem íratta át, hagyod a fenébe az egészet, bármilyen jó vételnek is tűnik.
2023. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó hírű kerekedésből, ami a cég nevére is veszi az autót és tőle veszed meg. A cégnek több kötelezettsége van eladóként. Ha a kereskedő csak közvetít, az csak a sápot akarja, felelősségvállalása nulla. Magánszemély eladóval meg izmozhatsz napestig.
2023. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem az a taktikám, hogy ha nem vagyok hülye, nem vernek át. Vagy azért, mert levágják, hogy nem vagyok hülye, és nem próbálkoznak, vagy azért, mert nem tudnak. Nem gúnyolásból írom, hanem tapasztalatból.
2023. márc. 31. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak erre szakosodott szakemberek. A neten találhat jó néhányat. Ők majd segítenek, hogy ne verjenek át.
2023. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2023. ápr. 13. 04:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!