Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baj a 3 hengeres turbós...

Mi a baj a 3 hengeres turbós motorokkal?

Figyelt kérdés

Sok helyen (általában komment szekciókban) olvasom, hogy SZERINTEM nem lesz tartós, meg "max 100.000 km és kuka".

Mire alapozzák ezt?

Illetve mik azok a hibák?


Kia ceed 1.0 turbós autóm van.

Mire kell számitani?



2023. ápr. 4. 09:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

20as

Végighallgattam ezt is párszor még akkoriban.. A 90es években nem volt még youtube, meg facebook, minden jobbnak tűnt. Most meg hirtelen nagyon szarnak tűnik minden, mert túl sok infó jut el hozzánk. Nem, nem az, sőt. 18as voltam.

2023. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Tehát akkor kijelenthetjük, hogy minden amit jelenleg gyártanak az sokkal jobb és tartósabb, mint régebben volt?
2023. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

22es

Abszolút értékben igen. A modern autók 5x erősebbek, kényelmesek, csendesek, gyorsabbak. Cserében nemhogy 5x többet egyen, de még takarékosabbak is, mint a régiek. Ja, és bármelyik modern autó elmegy megfelelő karbantartással 400-500 ezer km-t, néhány kevés kivételtől eltekintve. De van ami többet is.

2023. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Akkor eddig mindnyájan hazugságban éltünk.😧😧😧
2023. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#23 Ott a pont, 2.0tdi-ből félmillió felett is vannak hibátlan példányok. 1.4tsi is sokkal jobban bírja mint amilyen hírben áll. Suzuki K14 motor is iszonyat strapás kis motor, az 1.4tsi-hez hasonló menettulajdonságokkal.
2023. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
35%

23as! Rég olvastam ekkora f@aszságot! Attól, hogy egy autó modernebb még nem egyenlőt azzal, hogy tartósabb sőt, sok esetben pont az ellenkezője igaz. (Poltikai beleszólás, "környezet védelmi jópofizás", downshizig, újrahasznosított gagyi műanyagok, kib@szott/g@ci sok elektronika, zsúfolt szerelhetetlen motor terek). Tehát kisebb köbcentiből is kilehet hozni nagyobb teljesítményt, de azzal csökken az élettartam és a káros anyag kibocsátás is. (Nyilván valamit, valamiért). Egy modern autó is természetesen elmegy 1millió km-et, csak mindent is ki kell többször cserélni. Tehát elmenni elmegy, de az már más kérdés, hogy megéri-e.


"Sok szempontból az autógyártás aranykora volt a nullás évtized, ahol már bőven tudtunk jót, de még nem volt minden szerelhetetlenül és fenntarthatatlanul komplikált. Valójában egyáltalán nem véletlen, hogy ebből az időszakból fut nálunk most is a legtöbb autó, ezeket lehet ugyanis stabilan használni és működésben tartani, míg a következő generációk eszeveszetten drága (és sokszor nehezen feltárható) hibái elriasztják a reális helyzetértékelésű átlagvevőt. Az ember nem akar annyiért javíttatni részecskeszűrőt és adblue-rendszert, amennyiért vehetne egy jól használható, komplett autót öt évvel korábbról."



https://www.youtube.com/watch?v=8p0VxBeymds


A kényelem az abszolút relatív, találni régi kényelmeset/kényelmetlent és ma is. Az erő meg a gyorsaság az amúgy is teljesítmény/tömeg függvénye. Régen is volt gyors és ma is van alul motorizált autó, úgy hogy ez is nettó f@szság. Egy végletekig teljesítményre/fogyasztásra optimalizált autó pedig nyilván nem az örökké valóságnak készült ezt tudjuk. (Bár nem is ez a célja)

2023. júl. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
#26 Mutass nekem mai autóból alulmotorizáltat, ami nem városi kisautó.
2023. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

“Akkor eddig mindnyájan hazugságban éltünk.😧😧😧”

Marmint? Ti hitegetitek magatokat, hogy minden ami új, az szar is. De azért mindenki igyekszik minél újabb autót venni..

2023. júl. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!