Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha folyamatosan újratöltöm az...

Ha folyamatosan újratöltöm az autót motorolajjal, akkor is elkell vinni olajcserére a feltüntetett kilométerenként?

Figyelt kérdés
Végülis havonta újra kell tölteni fél liter olajjal, így kb friss van mindig a motorban, meg újratöltöm aztán viszem olajcserére az olyan, mintha a legutóbbi újratöltést kidobtam volna az ablakon nem?

2023. ápr. 13. 01:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Igen, mivel ami benne van olajsár nem ürül ki belőle, olajszűrő nem cseréli ki magát stb. Ugyanúgy 10 ezer km/1 év.
2023. ápr. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon komoly gondok vannak nálad, ha havonta fél liter olaj eltűnik a rendszerből.
2023. ápr. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Havonta fél l? Ott nagy gond lehet. Nekem is csöpög az olaj,de havi max 1 dl kell rá. Rátöltögetéssel sokat nem érsz hosszú távon
2023. ápr. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Olajszűrővel ne is foglalkozz.

Azt csak azért cserelgetik, mert az a fehér heteroszexualis férfiak eszköze a patriarchális elnyomás rendszerében. Ha igazán haladó szellemű embernek tartod magad, akkor eleve a villanyautódba elég havonta 2-3 deci repceolajat tölteni. Az megújuló!

2023. ápr. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Szép! Azt se tudjátok mennyit megy a kérdező havonta, de már egyből sokaljáok az olajfogyasztást. Meg olajsár? Az se fog kijönni olajcserével, max ha leveszed a kartert, és a 10 ezres olajcsere se indokolt csak full város esetén, általánosságban inkább 15ezer amit normális használat mellett javasolnak.
2023. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem felesleges.

Ez az autó olyan szinten le lehet pusztulva, és úgy el van hanyagolva, hogy meg vannak számolva a napjai. Felesleges rákölteni, hamarosan beáll a motor úgyis, aztán mehet a bontóba.

Normális tulaj eleve nem így kezeli a kocsit

2023. ápr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
5. Én buta vagyok, de mintha én soha nem töltöttem volna rá 19 év alatt. Soha. A motorolajnak nem szabad fogynia.
2023. ápr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 igen buta vagy, mert nem tudod azt sem hogy milyen autóról van szó, meg mennyit megy vele. Újabb autóknál (Kb. 2010-től), ahogy elkezdtek népszerűsödni a turbós benzines blokkok, már a gyártó is megírja a kézikönyvben, hogy bizonyos mértékű olajfogyasztás teljesen normális.
2023. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
annak a motornak már mindegy, ha ennyi olajat eszik.
2023. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 Régi szívóknál is teljesen normális az olajfogyasztás mikor két olajcsere közt maxról minimumra fogy a szint. De ott van pl az F Astra, ahol a gyári normál olajfogyasztást 1 dl/1000km-ben adta meg a gyár.
2023. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!