Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire utalhat a piros akkumulát...

Mire utalhat a piros akkumulátor kigyulladás?

Figyelt kérdés

Elég peches a szériám. Nemrég műszakiztattam az autóm, és előtte javítva lett számos dologra. Aztán hazavittem, és rögtön megadta magát az egyik henger. Visszavittem, elektromos hibája volt, megjavították. Azóta ahogy ráadom a gyújtást, világít a piros aksi a műszerfalon, de csak míg be nem indítom a motort. Ez lehet annak a következménye, hogy buherálták a vezetékeket? Az aksi 5 éves TAB márka. A generátor 2 éve lett cserélve, de a legolcsóbbra.

Indításkor egyből elalszik a piros. 20 éves autóról van szó.

Pedig márkaszervízben volt javítva, és folyamatosan hibát jelez, ahogy hazaérek.



2023. ápr. 13. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden autón világít a töltésellenőrző lámpa, ha ráadod a gyújtást.
2023. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a töltés visszajelző. Világítania is kell, amíg nem jár a motor. Nem lehet, hogy eddig is világított, csak nem figyelted? Ha menet közben is világít, akkor van baj. Az azt jelentené, hogy az akkumulátort nem tölti rendesen a generátor.
2023. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha indításkor elalszik a visszajelző, akkor semmi baja.
2023. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ráadod a gyújtást, de nem indítod be a motort, akkor az akksi és az olajnyomás lámpája világít. Az akksi azért, mert nincs töltés, az olaj azért, mert nincs olajnyomás. Amikor elindul a motor és az ékszíj elkezdi hajtani a generátort, akkor van töltés, kialszik a lámpa, ugyanez az olajszivattyúval is.


Itt inkább az a furcsa, hogy az olaj-lámpa nem világít.

2023. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Azért aki autót vezet, annak ilyen alapvető funkciókkal tisztában kéne lennie.
2023. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
És ezek vezetnek az utakon.. :o
2023. ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem eddig nem világított sosem, ezért tűnt fel. Csak a kézifék és a narancsszínű motorblokk lámpa gyulladt ki mindig is.
2023. ápr. 13. 10:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ponthogy eddig volt rossz valami, ugyanis ez MINDEN autóban így működik.
2023. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha kigyullad, akkor poroltót elő és adni neki még mielőtt továbbterjed a túz.
2023. ápr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor megnyugodtam.
2023. ápr. 13. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!